OFPOF

685 Uygulamada Kodlama Hatası Bulundu

-
287
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
685 Uygulamada Kodlama Hatası Bulundu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Siber güvenlik firması Appthority Perşembe günü uyardığı en az 685 uygulama milyonlarca akıllı telefon kullanıcısını riske ediyor.

Siber güvenlik firması Appthority Perşembe günü uyardığı en az 685 başvurudaki basit bir kodlama hatası, milyonlarca akıllı telefon kullanıcısını, bilgisayar korsanlarının telefon görüşmelerinin ve metin mesajlarının ele geçirme riskiyle karşı karşıya bıraktı.

Appthority güvenlik araştırması direktörü Seth Hardy, geliştiricilerin yanlışlıkla kısa mesaj, çağrı ve Twilio Inc tarafından sağlanan diğer hizmetlere erişmek için kimlik bilgilerini kodladığını söyledi. Hackerlar, uygulamadaki kodu gözden geçirerek bu kimlik belgelerine erişebilir ve bu hizmetler üzerinden gönderilen verilere erişebilirler.

Etkilenen uygulamalar, birçok Android telefonda önceden kurulmuş AT & T Navigator uygulaması ve Telenav Inc. tarafından yayınlanan bir düzineden fazla GPS gezinti uygulaması içeriyor. Bu tür uygulamalar, Android telefonlarda ve Apple'ın iOS tabanlı cihazlarında 180 milyon kez yüklendi.

Apprionality raporunun ardından Twilio hisseleri yaklaşık yüzde 7 oranında kaydı. Hackerlar, Twilio kimlik bilgilerini talep ediyorlar, çünkü kısa mesaj gönderen, telefon çağrılarını işleyen ve diğer hizmetleri idare eden çeşitli uygulamalarda kullanılıyorlar. Hardy, bilgisayar korsanları bu verilere bir geliştiricinin Twilio hesabına erişebilirler.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık