OFPOF

2016 Yılının En Çok Kullanılan Emojisi "Sırıtan Yüz" Oldu

-
139
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
2016 Yılının En Çok Kullanılan Emojisi "Sırıtan Yüz" Oldu
454 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Michigan Üniversitesi Doçenti Qiaozhu Mei ve ekibi, bu ilginç araştırmadan çıkan raporu açıkladı.

Michigan Üniversitesi çalışanları ilginç bir araştırmaya başlayarak herkesin yüzünü gülümsetti.

Michigan Üniversitesi 60 dilde farklı bir şekilde araştırmalar yaparak milyonlarca mesaj sistemini kontrol ettiler ve kullanıcıların sohbet esnasında en çok kullandıkları emojileri belirlediler.

427 milyon civarında mesajlaşma verilerini incelemeye alan çalışanlar, 212 ülkenin çeşitli noktalarından birçok insanın mesajlaşmasını inceledi.

Sadece 2016 yılı içerisinde yapılan mesajlaşmaları dikkate alan çalışmalarda, mesajlaşırken insanların en fazla "sırıtan yüz" emojisini kullandığı belirlendi. Bunların yanı sıra "kalp" ve "öpücük" gibi emojiler de kayda değer şekilde fazla kullanıldığı belirtildi. Özellikle kültürel ve geleneksel durumların, konuşmaların, olayların, bakış açılarının da emojilere çok fazla yansıdığını bildiren raporda, insanların o anki duygularını belirtmek için kullandıkları emojilerin çok popüler ve mesajlaşmalarda çok yardımcı olduğunu belirtti.

Doçent Qiaozhu Mei konu ile alakalı, raporumuzu hazırlarken farklı ülkelere, farklı insanlara, farklı kültürden gelen insanların mesajlaşma esnasındaki duygularına ve hislerine dikkat etmeye çalıştık. Böylelikle hem mesajlaşmada hem de his belirtmede yardımcı emojilerin gün geçtikçe daha da fazla kullanılacağını belirtti.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık