OFPOF

13 Yaş Altı Çocuklar İçin Messenger Kids Geldi

-
319
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
13 Yaş Altı Çocuklar İçin Messenger Kids Geldi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook, 13 yaşın altındaki kullanıcılar için ABD'de Messenger Kids uygulamasını yayınladı.

Geçtiğimiz gün popüler sohbet uygulaması Messenger'ın “Messenger Kids” adında yeni bir sürümünün piyasaya çıktığı duyuruldu. Yeni sohbet uygulaması, öncelikle bir Dizi ebeveyn denetimi özelliğini barındırarak çocuklara özel olarak tasarlandığı belirtildi.

Messenger Kids uygulaması, sosyal medya devi Facebook’un 13 yaşından küçük kullanıcıların yasal olarak bir sosyal medya sitesine kaydolmasına izin vermediği için 13 yaşın altındaki kullanıcılara hitap etmek için oluşturulmuştur.

Messenger Kids kullanıcılar için App Store'dan iPad, iPod touch ve iPhone için ücretsiz indirilmeye açıldı. Ancak yaş sınırı olan bu uygulama şimdilik ABD’de resmi olarak yayınlanacak. Uygulama ebeveyn denetimlerinin yanı sıra görüntülü konuşma ve sesli görüşme sağlama imkanları da sunuyor.

Ebeveynler, normal Facebook uygulamasındaki Messenger Kids Control paneline giderek çocuklarının iletişim listelerini her zaman yönetebilir. Son görüşmeleri ve ayarları kontrol ederek her an müdahale edebilecek olan ebeveynler şu ana kadar bu uygulamadan memnunlar.
Uygulama dün itibari ile indirilmeye başlanmıştı ve şu ana kadar binlerce kişi tarafından indirildi ve hem ebeveynler hem de çocukları tarafından yeni hesap oluşturmalar başlamış durumda.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık