OFPOF

"Amazon Go" Açılışa Hazır

-
4.6b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
"Amazon Go" Açılışa Hazır
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dünya e-ticaret devi Amazon, yeni teknolojileri ile donattığını mağazasının açılışına hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl, dünya e-ticaret devi Amazon tarafından geliştirilen ve teknoloji dünyasının en pratik mağazası olacağı iddia edilen Amazon Go için sayılı günler kaldı.

Kolay kullanımlı mağaza, 5 Aralık 2016'da Amazon çalışanları tarafından ilk testlere tabi tutulmuş ve büyük ölçüde başarı sağlanmıştı. O dönemde Amazon, halkın 2017 yılının başında mağazayı kullanmaya başlayacağını planlamıştı ancak yeni geliştirmeler ile birlikte bu süreç biraz daha uzadı. Bunun ise kamera sistemlerinin bazı kişileri ayırt edememesinden dolayı olduğu ve özellikle de çocuk müşterilerin bir ürünü başka bir noktaya götürüp bırakmasından oluşan problemlerden dolayı olduğu belirtildi. Bilindiği üzere Amazon Go mağazalarında herhangi bir kasiyer veya çalışan olmayacak. Kullanıcılar, akıllı telefonlarındaki bir mobil uygulama sayesinde mağazaya giriş yapacaklar ve herhangi bir ödeme yapmayacaklar. Yaptıkları alışveriş kameralar tarafından tespit edilecek ve böylece sonradan faturalandırılacak.

Amazon Go'nun başkan yardımcısı olan Gianna Puerini, bir röportajda mağazanın test aşamasında çok başarılı bir şekilde çalıştığını açıkladı. Gianna Puerini “Böyle bir teknoloji henüz yok, bilgisayarlar ve makina öğrenme teknolojilerini bir araya getirmeyi başardık. “ dedi.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık