OFPOF

Uçma Korkusu Olanların Anlayacağı 10 Şey

-
608
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uçma Korkusu Olanların Anlayacağı 10 Şey
577 izlenme
Ofpofer
-

Uçmaktan korkanlar kendi içlerinde büyük bir savaş verirler. Sizde büyük bir savaş veriyorsunuz… Ama sizi asla anlamayacaklardır.

Dünyada 3 kişiden 1’i uçmaktan korkuyor. Ancak istatistiklere göre karada ölme ihtimali havada ölme ihtimalinden çok daha yüksek! Trafik kazalarının sayıları bile uçak kazalarından kat kat daha fazla. Üstelik uçak kazaları gün geçtikçe, teknoloji geliştikçe daha da azalıyor.

1. Günler öncesinden uçak heyecanı başlar

Günler öncesinden uçak heyecanı başlar

seyahat zamanı yaklaştıkça heyecan artar, kendinizi o demir yığının içinde hayal etmeye başlarsınız. Hele bir gece öncesinden uyuyamazsınız!

2. Aşırı yüksekte hissedersiniz

Aşırı yüksekte hissedersiniz

Uçarken, “Bu kadar yüksekten uçmamız şart mı?” diye düşünüp durursunuz. Sanki alçaktan uçarsa daha güvende hissedeceksiniz ya…

3. Büyük uçak iyidir

Büyük uçak iyidir

Küçük uçak size konserve kutusu gibi gelir ama büyük uçak sanki düşmeyecekmiş gibi sağlam durur. Bu yüzden büyük uçakları tercih edersiniz.

4. Uçak hazırlanırken pür dikkat izlersiniz

Uçak hazırlanırken pür dikkat izlersiniz

Uçağa binmek üzereyken kontrollerinin yapıldığı sırada pür dikkat uçağa bakarsınız. Binerken bile şöyle bir göz gezdirirsiniz, patlağı çatlağı var mı diye…

5. Hep bir sorun vardır

Hep bir sorun vardır

Uçuş sırasında bir koku duyarsınız, bir duman görürsünüz, değişik sesler duyarsınız. Hep uçakta bir sorun varmış gibi heyecan yaparsınız.

6. Herkes size batar

Herkes size batar

Bunca insan nasıl böyle rahat olabiliyor diye düşünürsünüz. Bir tek korkan siz misiniz yahu? Hele uyuyanlara tahammül edemezsiniz!

7. Havayolunun kaza haberlerine göz atarsınız

Havayolunun kaza haberlerine göz atarsınız

Uçacağınız havayolunun geçmişini araştırır, kaç kez düştüğünü veya problem yaşadığını öğrenmeye çalışırsınız. Sicili kabarık hava yolunu tercih etmezsiniz!

8. Pilot tam bir aptaldır!

Pilot tam bir aptaldır!

Uçuş sırasında bir anda sağa sola doğru manevra yapan pilot, gözünüze uçmayı bilmeyen dangalağın tekidir! “Bu uçak böyle mi kullanılır!” “Al, pisti kaçırdı işte!”

9. Deniz ve kara yolları candır

Deniz ve kara yolları candır

Uçaktan korkuyorsanız, günler bile sürse eğer aceleniz yoksa deniz veya kara ulaşımını tercih edersiniz. Onca eziyete razı olursunuz.

10. Uçak bir dandik gelir gözünüze

Uçak bir dandik gelir gözünüze

Bineceğiniz uçağın modelini araştırıp hangi yılda üretildiğini ve satın alındığını araştırırsınız. eski ise kesin düşecek gözüyle bakar, heyecanı 10 kat arttırırsınız.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.