OFPOF

Zombi filmlerinin değişmeyen 5 olayı

-
287
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Zombi filmlerinin değişmeyen 5 olayı
5.570 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

İzlemekten asla bıkmadığımız klasik zombi filmlerinin olmazsa olmazlarından olan 5 adet klişeyi mercek altına alıyoruz.

1. Herkesten Önce Ölen Şişman Adam / Sarışın kadın

Zombi filmlerinin değişmeyen 5 olayı-1

Oldukça yavaş hareket eden zombiler, aslında çok sinsi yaratıklardır. Bir anda kuytu bir köşeden üzerinize atılıp, ödünüzü patlatırlar. Böyle durumlarda zayıf karakter, atletik hareketlerle kurtulurken, şişman olan kaçamaz ve ne yazık ki zombiye yem olur. Şişman karakterin yokluğunda ise bu boşluğu, filmin sarışın kadını doldurur.

2. Zombi Öldürmekten Zevk Alan Psikopat Adam

Zombi filmlerinin değişmeyen 5 olayı-2

Hikayede zombi öldürmekten aşırı zevk alan bir adam mutlaka vardır.Hayatta kalmaya çalışırken aynı zamanda eğlenmeyi de ihmal etmeyen bu ağır abi, genellikle takıntılı ve tuhaf bir adamdır. Adeta bir mıknatıs gibi sürekli zombileri kendine çekecek şekilde hareket eder.

3. Ordu Fantezisi Yaşayan Tam Teçhizatlı Bir Grup erkek

Zombi filmlerinin değişmeyen 5 olayı-3

Niyetlerinin iyi mi kötü mü olduğu pek anlaşılmayan bu militarist erkek topluluğu, genelde zombi filmlerinde biraz havada kalan bir klişedir. Dikenli tellerle çevrili bir araziye konuşlandırdıkları bir binanın içinde askeri üniformayla dolaşırlar. Başlarında bir de sert bakışlı ve ukala bir abi bulunur.

4. Zombi Saldırısından Kurtulmuş Küçük kız Çocuğu

Zombi filmlerinin değişmeyen 5 olayı-4

Genellikle soluk tenli ve zayıf görünümlü olan bu kızcağız, zombilerden kaçarken çıkan kargaşada ailesinden bir şekilde ayrı düşmüştür. Neyse ki onca maceradan sonra filmin sonlarına doğru sapasağlam bir şekilde ailesine teslim edilir.

5. Ailesinin Zombi Olduğunu Kabullenemeyen Atarlı Genç

Zombi filmlerinin değişmeyen 5 olayı-5

Sürekli ailesinin eskiden olduğu gibi kendisini yine evde bekliyor olacağına inanır. Bütün çabası evine ulaşmaktır. Derken ailesini bulur. Ancak zombiye dönüşmüş olan anne, bütün aileyi çoktan yemiş, şimdi de gözünü öz oğluna dikmiştir. Sahne, atarlı gencin kendi elleriyle annesinin kafasını uçurması ve izleyicileri hüzünlere boğması ile son bulur.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık