OFPOF

Zaman ve Paralel Evren Hakkında Düşünmenizi Sağlayacak, Bir Solukta İzleyeceğiniz 7 Film

-
715
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Zaman ve Paralel Evren Hakkında Düşünmenizi Sağlayacak, Bir Solukta İzleyeceğiniz 7 Film
0 izlenme
Ofpofer
-

Paralel evrenin ne olduğunu, zamanın nasıl aktığını ve İzafiyet Teorisi üzerine yoğunlaşmanızı sağlayacak filmlere bakalım.

1. Back To the Future - Geleceğe Dönüş (1987)

Back To the Future - Geleceğe Dönüş (1987)

film, çılgın bir profesör tarafından icat edilmiş, pülütonyumla çalışan bir zaman makinesiyle 1955'li yıllara geri giden 18 yaşındakı bir gencin hikayesini konu alıyor.

2. Groundhog Day - Bügün Aslında Dündü (1993)

Groundhog Day - Bügün Aslında Dündü (1993)

Bir hava durumu spikeri olan Phil Connors, yapımcısı ve sevimli kameramanı ile birlikte Pennsylvania'daki Punxsutawney kasabasına geleneksel Groundhog Day şenliklerini görüntülemek için gönderilir. O gün, belki de Phil'in hayatının en kötü günüdür, ama bundan beteri de vardır: Phil'in karabasanı, her gün tekrarlanır. Artık her gün, onun için Groundhog Day yeniden yaşanmaktadır. Phil, o gün olacak her şeyi bildiği için bunun avantajlarını kullanmayı zamanla öğrenir. Ama, hayatının kadının kalbini kazanması için daha yapması gereken çok şey vardır.

3. The Butterfly Effect - Kelebek Etkisi (2004)

The Butterfly Effect - Kelebek Etkisi (2004)

Çocukluğundan gelen korkunç ve unutamadığı hatıralarıyla mücadele etmek zorunda kalan Evan, zaman geçtikçe geçmişe yolcuk yapabildiğini ve olayların akışını değitirebildiğini fark eder.

4. Edge of Tomorrow - Yarının Sınırında (2014)

Edge of Tomorrow - Yarının Sınırında (2014)

Yakın bir gelecekte dünyayı ele geçiren Mimics adlı uzaylı birliği, birçok şehri yok eder ve milyonlarca insanın ölümüne sebep olur. Dünyadaki hiçbir ordu, onların hızına, silahlarına, donanımlarına ve de en önemlisi telepati yoluyla emir verme ve uygulama güçlerine ulaşamaz.

5. Predestination - Zamanın Ötesinde (2014)

Predestination - Zamanın Ötesinde (2014)

film, zamanda seyahat edip olmuş ya da olabilecek olaylarında önüne geçmeye ve suçluları yakalamaya çalışan bir zamansal ajanın hikayesini konu alıyor.

6. Interstellar - Yıldızlararası (2014)

Interstellar - Yıldızlararası (2014)

Teknik konularda bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmekte ve hayatını sürdürmektedir. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı ve üstün bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı bilim insanı kariyerini özleyen Cooper'ın karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zor bir karar almak zorundadır.

7. Arrival - Geliş (2016)

Arrival - Geliş (2016)

Filmde, Ordu dilbilimcisi Dr. Louise Banks'in hikayesi anlatılıyor. Birden çok uzay gemisi dünyaya iniş yapınca dünya adeta sarsılır. Amaçlarının ne olduğu bilinmeyen uzaylılarla iletişim kurmanın yolları aranmaya başlar. Uzaylılarla iletişim kurması için ordu dilbilimcisi Dr. Louise Banks çağrılır ve uzaylıların dilini çözmesi istenilir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.