OFPOF

Yılmaz Güney ölmedi, aramızda İlyas Salman olarak yaşıyor

-
173
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yılmaz Güney ölmedi, aramızda İlyas Salman olarak yaşıyor
982 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yılmaz Güney bizim Çirkin Kral’ımız. Peki, hem çirkin hem de başarılı oyunculara bir bakalım…

Yılmaz Güney, çirkin midir? Kral mıdır? Neden bu lakabı almıştır? Yılmaz Güney öncelikle iyi bir hikayecidir. Filmleri ile dünyada da dikkat çeken Yılmaz Güney, “Çirkin Kral” lakabını, bir röportajda, döneminde filmlerde sık sık yakışıklı başrol oyuncularının yer almasıyla ilgili yaptığı yorumla kendisi takmıştır.

Yılmaz Güney ölmedi, aramızda İlyas Salman olarak yaşıyor-1

Demek ki neymiş yakışıklı ve güzel olanların yolu daha açıkken hem çirkin hem de başarılı olmanın zeka, yetenek ve şans ile bir ilgisi olmalı. Eskiden beri çirkinliği ile nam salmış bir diğer oyuncumuz da İlyas Salman’dır. İlk dönem rol aldığı filmlerde özellikle çirkinliği ile ezilen, sevilmeyen, hep başkasına tercih edilen erkek rollerinde oynamıştır.

Yılmaz Güney ölmedi, aramızda İlyas Salman olarak yaşıyor-2

Peki, bir erkek çirkin olarak nitelendiriliyorsa ne olur? Tabi ki filmin esas oğlanı değil. Olsa olsa filmin Komedi unsuru olur. Zaten bu erkekler de durumun farkında olduklarından fiziksel olarak dikkat çekemeyeceklerini anlayıp zekalarını kullanırlar. Ne de olsa komedi yapmak zeka işidir! Bu oyunculara örnek bizden Engin Günaydın, Amerika’dan ise JimCarrey’dir.

Yılmaz Güney ölmedi, aramızda İlyas Salman olarak yaşıyor-3

Engin Günaydın, Avrupa Yakası’ndaki Burhan Altıntop karakteri ile daha fazla insana kendini tanıtmış, yakışıklı olduğu için değil komik ve iyi bir oyuncu olduğu için dikkat çekmiştir. Aynı şekilde JimCarrey de yıllardır komedi filmlerinde, özellikle yüz hatlarını şekilden şekile sokması ile insanları güldüren başarılı bir oyuncudur.

Yılmaz Güney ölmedi, aramızda İlyas Salman olarak yaşıyor-4


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık