OFPOF

Yetişkinlerin Gizli Gizli İzlediği Çizgi Filmler

-
51.6b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yetişkinlerin Gizli Gizli İzlediği Çizgi Filmler
70.996 izlenme
-

Çizgi filmler sadece çocuklar içindir algısı olan ortamlarda gizliden gizliye takip ettiğimiz harika çizgi filmler.

Günlük hayatın stresiyle başa çıkabilmenin en güzel yollarından biri çocuklar gibi yaşamaktır.Çocukların öyle bir keyfi var ki bizleri de kendine müptela eden çizgi filmler.

1.

Yetişkinlerin Gizli Gizli İzlediği Çizgi Filmler
Sürekli Dizi (Özgün adı: Regular Show), J. G. Quintel tarafından yapılmış ABD çizgi dizisi. İlk gösterimini ABD'deCartoon Network'te 6 Eylül 2010 tarihinde yapmıştır. Türkiye'de ise ilk önce ve hâlâ da 1 Şubat 2012 tarihinde Cartoon Network'te, daha sonra da 4 Şubat 2012 tarihinde TNT'te gösterime girmiştir. Mavi Alakarga Mordecai ve Rakun Rigby adlı parkta çalışan iki arkadaşın heyecanlı maceralarını konu almaktadır. Onlar dışında ana karakterler: Benson, Skips, Pops, Kas Adam, Çak Beşlik Hayalet, Margaret, Eileen ve CJ.

2.

Yetişkinlerin Gizli Gizli İzlediği Çizgi Filmler
Garfield,Jim Davis tarafından yaratılan bir Karikatür karesidir.19 Haziran 1978'de ilk karikatür ana karakterlerle yaşamımıza girmiştir.Ana karakterler kedi Garfield (karakter)(Jim Davis'in büyükbabasının ismi) ve sahibi Jon Arbuckle ile Arbuckle'nin köpeği Odie'dir.2007 yılında yapılan sayıma göre Garfield tamı tamına 2,580 gazetede yer almıştır ve Guinness Rekorlar Kitabı'nda en çok yer alan karikatür karesi olarak tarihe geçti.

3.

Pembe Panter, Fransız polis müfettişi Jacques Clouseau etrafında kurulmuş Komedi filmleri serisi. İlk film, 1963'te çekilen Pembe Panter' dir. Bu filmden sonra devam filmleri de çekilmiş; gördüğü ilgi üzerine Peter Sellers'ın ölümünden sonra bir "kolaj filmi" olan "Pembe Panter Yargılanıyor" yapılmış; başkalarınca öyle ya da böyle Pembe Panter'e temas eden filmler çevrilmişdir. Pembe Panter serisinde çekilen filmlere ait bilgiler şöyledir:

2011'e kadar 11 Pembe Panter filmi yapılmıştır.

4.

Yetişkinlerin Gizli Gizli İzlediği Çizgi Filmler
1969-1986 yılları arasında ABC televizyonunda yayınlanan bir çizgi Dizi. Hanna-Barbera tarafından yapılmıştır. 4 arkadaş, 1 köpeğin maceralarını konu almaktadır. 2002 yılında UPN adlı kanalda yeniden yayınlamaya başlanmıştır. Şu anda The CW adlı kanalda yayınlanmaktadır. Türkiye'de çocuk kanalı olan Cartoon Network'te yayınlanmaktaydı. Ayrıca usand Scooby Doo Mystery Inc. adında başlamamış bir çizgi dizisi vardır. Günümüzde Scooby Doo'nun bazı serileri Planet Çocuk'ta yayınlanmaktadır.

5.

Marsupilami ya da Uzunkuyruk hayali bir çizgi roman karakteri. André Franquin tarafından yaratılmıştır. İlk kez 31 Ocak 1952 tarihinde Spirou adlı çizgi roman dergisinde yayınlamıştır.

Franquin, 1968 yılında Marsupilami serisi üzerinde çalışmayı bırakmıştır. 1980'lerin sonunda Marsu Productions yeniden Marsupilami'yi yapmaya başlamıştır. 1992yılında Disney tarafından da çizgi dizisi yayınlanmıştır. Mart 2000'de Canal J, Cactus Animation, Marathon Production ve Marsu Productions ortaklığıyla yeniden çizgi dizisi yaratılmış; bu seri 52 bölüm sürmüştür.

6.

Keloğlan, TRT çocuk'ta yayınlanmakta olan bir çizgi dizidir. Çizgi filmde, doğruluğun, dürüstlüğün ve iyiliğin sembolüKeloğlan ve arkadaşlarının başından geçen maceralar anlatılmaktadır. Çizgi dizinin ilk sezonu Bir Varmış Bir Yokmuş Keloğlan Masalları, 2. sezonu Keloğlan adıyla, 3. sezonu ise Keloğlan Odama Saklandı adıyla yayınlanmıştır. Keloğlan, maceralarını TRT Çocuk dergisinde çizgi roman olarak da devam ettirmektedir.

Keloğlan Masallarının resmi Facebook sayfasının adresi aşağıdaki gibidir. Keloğlan ile ilgili güncel bütün video ve fotoğrafları bu sayfadan takip edebilirsin. Keloğlan 7 Ocak 2016*da TRT Çocuk*un kapanmasıyla sona ermiştir.

7.

Koyun Şaun İngiliz asıllı stop-motion tarzında animasyondur, yapımcı Aardman Animations, Birleşik Krallık'ta ilk gösterimi CBBC kanalında Mart 2007'dedir. İlk serisi dünya çapında bir başarı sayılır ve Aardman şu anda üçüncü bir Dizi üretiyor.

tarih[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk karakter 1995'te Wallace and Gromit adlı filmde ortaya çıkarak A Close Shaveadlı kısa filmde Oscar- Akademi Ödülü animasyon Kısa film#1990'ların için de kazandı. Wallace Örgü-O-Matic mekanizmasında, yanlışlıkla düşer bu nedenle Wallace, "Shaun" adında bir koyun olur. Shaun sonra Cracking Contraptions isimli 2002 serisinde , "Shopper 13" adlı bölümde görünüşte ,inatçı bir tekerlek olan peynir kurtarmakla çıktı. Popüler karakter, açıkça Koyun Shaun'un ticari başarısıydı, seride tam olarak 7 dakikalık 40 bölümde görüldü. .[1]

İkinci seri (2.seri 20 bölümlüktü) CBBC kanalında, 3 Eylül 2007 tarihinde akşam 4:10'da 2 bölüm ile başladı. Bazı karakterler CBBC'de yeniden görüldü. .[2]

Üçüncü seri uygun biçimde 23 Kasım 2009 tarihinde BBC One ve BBC HD kanalında başlamıştır, aynı zamanda 23 Kasım 2009'da Cartoon Network (Türkiye)'de ilk kez yayına başlamıştır.

8.

Adventure Time[2], Cartoon Network için Pendleton Ward tarafından yapılmış olan bir Amerikan çizgi dizisidir.Frederator Studios tarafından Cartoon Network için yapılmıştır. İlk olarak 2008 yılında Nickelodeon'un Random! Cartoons adlı programında yayınlanmıştır, daha sonra Cartoon Network tarafından alınıp, 5 Nisan 2010'da yayınlanmaya başlamıştır. Adventure Time, Türkiye'de ilk kez TNT kanalında 2 Temmuz 2011'de çıkmış, daha sonra da 1 Ağustos 2011'de Cartoon Network tarafından yayınlanmaya başlanmıştır. Seride Finn, bir insan çocuk ve onun en iyi arkadaşı ve üvey kardeşi olan Jake, esneyerek büyüyebilme ve değişebilme gibi sihirli güçleri olan köpeğin maceralarını anlatmaktadır.

9.

The Amazing World of Gumball, Ben Bocquelet tarafından yapılmış Amerikan-İngiliz çizgi dizisi. İlk gösterimini İngiltere'de 2 Mayıs 2011'de, ABD'de 3 Mayıs 2011'de, Türkiye'de ise 1 Kasım 2011'de Cartoon Network'te yapmıştır.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.