OFPOF

Yeşilçam vs Hollywood Oyuncularının Hazırlık Karşılaştırması

-
155
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yeşilçam vs Hollywood Oyuncularının Hazırlık Karşılaştırması
2.062 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yeşilçam filmleri o kadar zor şartlarda çekilmiş ki o dönemin Hollywood oyuncularıyla karşılaştırdığımızda daha iyi anlaşılıyor.

türk sinemasının Altın Çağı, Yeşilçam filmleri hem o dönemi yaşayanlar, hem de şu anki nesil için bile unutulmaz. Tadı damağımızda kalan filmleri kim bilir siz kaç kez izlediniz.

Hababam Sınıfı

Yeşilçam vs Hollywood Oyuncularının Hazırlık Karşılaştırması-1

Efsanelerden Hababam Sınıfı serisinin muhteşem karakterlerini bilmeyen yoktur sanıyoruz. O filmler nasıl çekildi hiç düşündünüz mü?

O dönem Türkiye şartlarını bir düşünelim. Ekmek, yağ, şeker kuyrukları gibi birçok problemi vardı ülkemizin. İşte bu şartlarda film endüstrisi de çok zor şartlarda çalışıyordu.

Peki ya Hollywood? Hollywood belki de en şaşalı zamanlarını bile yaşamış olabilir. Tüm o unutulmaz güzel kadınlar ve yakışıklı erkekler çok daha iyi şartlarda çalışıyordu. Sadece film sahnesine hazırlanma kısmını bile ele alacak olursak, örneğin Fatma Girik

Fatma Girik

Yeşilçam vs Hollywood Oyuncularının Hazırlık Karşılaştırması-2

Köy şartlarında canlandırdığı filmlerinde gerçekten bu şartları yaşıyordu. Köy evinde ne bir makyöz ne de modacı yardımı olmadan kendi şartlarıyla sahnelerine çalışıp hazırlanıyordu.

Marilyn Monroe

Yeşilçam vs Hollywood Oyuncularının Hazırlık Karşılaştırması-3

Bir de Marilyn Monroe’yu o dönem izleseydik, karavanında gayet konforlu olarak, ünlü modacılarla, oyuncu koçlarıyla çalıştığına şahit olabilirdik.

Tarık Akan

Yeşilçam vs Hollywood Oyuncularının Hazırlık Karşılaştırması-4

Peki ya ünlü jönlerimizden Tarık Akan’ın setine konuk olsaydık, onu da aynı şekilde çoğu zaman kendi kıyafetleri ile oynadığı sahneler için dövüş sahnelerine bile tek başına çalıştığı bir vaziyette yakalayabilirdik.

Al Pacino

Yeşilçam vs Hollywood Oyuncularının Hazırlık Karşılaştırması-5

Hollywood’un ünlü oyuncusu Al Pacino sahne öncesi ne yapıyordu derseniz, bornozuyla etrafta dolaşıp belki de masaj yaptırıyordu. İşte bu yüzden Yeşilçam fimleri bu denli değerli ve tekrar tekrar, hala izleniyor


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık