OFPOF

Yeşilçam'ın temel direği: "Fakir ama gururlu"

-
229
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yeşilçam'ın temel direği: "Fakir ama gururlu"
3.992 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bir zamanlar fakir ama gururlu bir genç vardı. Peki şimdilerde bu gence ne oldu? Hala gururlu mu?

Yeşilçam dünyasının olmazsa olmaz karakterleri arasında başta gelen "fakir ama gururlu" genç, bir o kadar da yakışıklı ve mağrurdur. Sürekli ezilen, hor görülen ve her fırsatta küçümsenen bu genç bazen Ediz Hun, bazen Kartal Tibet, bazen de Ayhan Işık olarak karşımıza çıkar.

Dişiyle tırnağıyla sürekli çabalayıp didinen ve ne olursa olsun asla doğru yoldan sapmayan gencimiz, filmin sonlarına doğru fakirlikten kurtulur. Ancak geldiği yeri ve kendisine yapılan kötülükleri hiçbir zaman unutmamıştır. Bu arada roller değişmiş, hikayedeki zengin ve gurursuz olan kötü adam artık iflasın eşiğine kadar gelmiş ve holdingini kurtarabilmek için sağdan soldan para bulmaya çalışmaktadır. Hangi kapıyı çaldıysa eli boş dönen kötü adamı, fakir ama gururlu genç uzaktan uzağa takip etmekte, adeta intikam almak için fırsat kollamaktadır.

Yeşilçam'ın temel direği:

Fırsatını bulur bulmaz kötü adamın karşısına dikilir ve hepimizin bildiği o malum diyalog başlar:

- Hatırlar mısınız? Bir zamanlar kapınızdan kovduğunuz, fakir ama gururlu bir genç vardı.

- Evet?

- İşte o genç benim! İhtiyacınız olan parayı size ben vereceğim. merak etmeyin borç olarak vermiyorum. Bunu bir sadaka olarak düşünün.

Hikayenin bu can alıcı noktasında birçoğumuzun içi ferahlar, ruhu şenlenir. Çünkü bu fakir ama gururlu genç aslında hepimizi temsil etmektedir. Ve bir gün aynı mutlu sonu yaşayabileceğimiz umudunu aşılamaktadır.

Fakir ama gururlu bir genç vardı, hala fakir ama şerefsiz oldu!


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık