OFPOF

Yeşilçam Filmlerinden İbretlik Tespitler

-
710
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yeşilçam Filmlerinden İbretlik Tespitler
571 izlenme
-

Yeşilçam filmlerindeki klişeler ile ilgili ibretlik tespitlerimizi sizin için derledik. Bunu yaparken bardağa dolu tarafından bakmaya çalıştık.

1. Kocası Ölen kadın artık “duldur” ve bütün olumsuz sıfatları hak eder hale getirilmek için bir dizi o

kadın, oğlu ve akrabaları tarafından da reddedilmezse olmaz. Akabininde “yufka yürekli” birinin nasıl düştün buraya demesi beklenir. Çok önemli meseleler bunlar tabi.

2. Dart Vader

Çocukların gerçek annesini/babasını öğrendikleri zaman direk baba-babacım diye bağırarak koşa koşa sarılmaları.

3. İki sevenin arasına başka biri girmezse olmaz.

Seven iki kişiyi ayırmaya çalışan eğer baba ise sonunda insafa gelip çifti bağrına basar ve mutlu son! hayat da böyle değil midir zaten.

4. Evleneceklere bir engel çıkarılmazsa o film olmamıştır.

Kızının peşini bırakması için babanın fakir oğlana para teklif etmesi erkeğin ise fakir ama gururlu olması icap eder. Ve o meşhur soru gelir. İzdivacımıza bir mani mi var ? Elbette var. Hem sorunsuz ilişki mi olur canııım.

5. Sadri Alışık

Yaşamları zengin işadamı Talat Açıkel’in ölümü ile değişir. Talat Bey mirasının çoğunu torunu Nalan’a (Çolpan İlhan), bir bölümünü ise evlatlığı ve çalışanlarına bırakır. 

6. İki insan birbirine aşık ise mutlaka dağda, bayırda veya kırda dolaşır.

Bir ormanlık alan veya yeşillik olmazsa olmazdır. He bir de denize bakan o tepe yerde, illa da o ağacın ardında, esas kızla esas oğlanın mutlaka ama mutlaka saklambaç oynaması gerekir. Sevgiliye trip atmanın ise bile bir usulü vardır; başka yöne bakmadan olmaz. Ah o eski aşklar!

7. Filiz Akın - Geçici Körlük

Doktor hastanın ''düzelmesi için ani bir şok gerekli” der.  araba çarpması da çok işlevseldir. Sonucunda şu iki cümleden birini duyarız: ''görüyorum'' ya da “kör oldum” Eğer aklı selim biri ameliyat yapacaksa da tamı tamına “on bin lira” gerekir. Enflasyon artsa da bu miktar değişmez.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık