OFPOF

Yeraltı Edebiyatının Başarılı Yazarı Hakan Günday'ın Aynı İsimli Romanından Beyaz Perdeye Uyarlanan Film: Daha

-
342
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yeraltı Edebiyatının Başarılı Yazarı Hakan Günday'ın Aynı İsimli Romanından Beyaz Perdeye Uyarlanan Film: Daha
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Ay Yapım'ın yapımcılığını üstlendiği, büyük bir merakla beklenen 'Daha'nın afişi ve büyük merakla beklenen fragmanı yayınlandı.

ünlü oyuncu Onur Saylak'ı ilk kez yönetmen koltuğuna oturtan dram türü Daha filmi çok yakında vizyona girecek. Filmin poster tasarımını Sarp Özdinler yaptı. Yeraltı edebiyatının başarılı yazarı Hakan Günday'ın aynı isimli romanı beyaz perdeye uyarlanan film, Avrupa’nın en eski ve önemli festivallerinden Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak. Karlovy Vary’nin ana yarışma bölümünde büyük ödül Kristal Küre için yarışacak film 3 Temmuz’da gösterilecek.

Film proje aşamasında Saraybosna Film Festivali Cinelink, İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar ve Antalya Film Forum’a katılmıştı. Geçtiğimiz yaz Antalya’da çekilen film, kitapta olduğu gibi kaçak göçmenler üzerinden büyük bir insanlık dramını anlatıyor.

Film Afişi

Yeraltı Edebiyatının Başarılı Yazarı Hakan Günday'ın Aynı İsimli Romanından Beyaz Perdeye Uyarlanan Film: Daha-scwvpvcpvl

Film Konusu

14 yaşındaki Gaza, yaşadığı küçük sahil kasabasından ayrılarak büyük şehirde liseyi okumayı hayal ederken, babasının onu insan kaçakçılığı şebekesinin bir parçası haline getirmesiyle suçla tanışır. Gaza’nın ergenliği, babasının baskıcı karakteri ve sürekli gözlemlediği göçmenlerle geçmeye başlar. Gaza, babası gibi şiddet ve baskı üzerine bir hayat mı kuracaktır yoksa o da bir göçmen mi olacaktır?

Film Oyuncuları

Hakan Günday'ın 'Daha' adlı romanının beyaz perde uyarlaması olan filmin yönetmen koltuğunda Onur Saylak oturuyor. Saylak'ın aynı zamanda başrolünü de üstlendiği filmin kadrosunda Tuğba Büyüküstün, Ahmet Mümtaz Taylan, Erkan Avcı, Selim Bayraktar, Pervin Bağdat, Selen Öztürk gibi oyuncular yer alıyor.

Vizyon Tarihi

Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nde 3 Temmuz'da gösterilecek filmin ülkemiz için vizyon tarihi henüz belirsiz.

Fragman


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık