OFPOF

Yaz dizileri, kış dizileri. Nedir bunları ayıran başlıca özellikler?

-
188
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yaz dizileri, kış dizileri. Nedir bunları ayıran başlıca özellikler?
2.829 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Televizyon izlemenin yazı kışı yok. Peki, yazın ekrana gelen dizi ile kışın izlediğimizin arasında ne fark var?

Yazı Başka Kışı Bambaşka

Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçen ülkemizde, televizyon sektörü de bu mevsimsel dalgalanmalardan etkileniyor. TV'ler yaz ve kış dizilerinde farklı bir yayın politikası izliyor. Peki, nedir bu yayın politikalarının dayandığı temel esaslar?

Entrikalar Kraliçesi: Kış Dizileri

Yılın geneline hakim olan kış dizilerini ele alalım önce.Havanın erken kararmasından mıdır, o karanlığın verdiği kasvetten midir? Kışın üzerimize gelen o ağırlık, o depresiflik kendini Dizi sektöründe de gösteriyor işte. Battaniyemizi dizlerimize çekip, ağrıyan boğazımızdan aşağı mis kokulu kahvemizi akıtırken, melankoli dört bir yanımızı sarıyor. Kışın üzerimize gelen o uyuşuk hislerin tam karşılığı olan dramatik olaylar zincirini seviyor olmalıyız.

Yaz dizileri, kış dizileri. Nedir bunları ayıran başlıca özellikler?-1

Sıcağı Sıcağına Romantik Komediler

Ve gelelim yaz dizilerine… Yazın bunaltıcı sıcağında oturup yaz dizisi izlemek zaten yeterince zor. Bunca külfetin üstüne o denli dram çekecek haliniz de yok. Bol buzlu limonatanızı içerken, entrikadan uzak şöyle romantik komedili bir şeyler gerek size. Ne bilelim, hani işte fakir bir kız varmış, çalıştığı fabrikanın veliahdını uzaktan görüp görüp beğenirmiş. Bir gün rastgele bir yerde bu oğlanla yolları kesişmiş, tut sen oğlan da bu kızı sevmesin mi! Oldu da bitti yaz dizisi. Siz de vantilatörünüzün önünde limonatanızı yudumlayıp dizinizi keyifle seyredersiniz.

Yaz dizileri, kış dizileri. Nedir bunları ayıran başlıca özellikler?-2

O halde, kışınız soğuk ve bol entrikalı, yazınız sıcak ve romantik komedili geçsin diyoruz. İyi seyirler.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık