OFPOF

Yaklaşan Yaz Ayları İçin 7 Adet Efsane Dizi İncelemesi

-
764
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yaklaşan Yaz Ayları İçin 7 Adet Efsane Dizi İncelemesi
374 izlenme
Ofpofer
-

Yaz aylarının boşluğunu dizilerle doldurmak isteyenlerdenseniz tam yerine geldiniz! İste efsaneleşmiş veya efsane olma yolunda ilerleyen 7 dizi!

İncelemelere başlamadan önce şunu belirtmek isterim ki, yazım dizilerle ilgili spoiler içermemektedir! Gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz.

1. Fringe

Fringe

Bir garip süper zeki Walter Bishop, oğlu Peter Bishop ve güzel ajan Olivia Dunham'ın nadide bir ekip oluşturmasıyla başlayan serüven sizi her bölümünde ayrı bir maceraya sürüklemekte. Bilimkurgu, drama ve gerilimin iç içe geçtiği yapımda muhteşem üçlümüz bir Dizi inanılmaz olayla bağlantılı ölümcül bir gizemi çözmeye çalışıyorlar... Pilot bölümünde Tüm yolcuların ve mürettebatının ölmüş olduğu, içinde hiçbir hayat belirtisi bulunmayan bir uçak Boston Logan Havalimanı'na iniş yapar.. Ve ajanımız Olivia'nın bu gizemli olayı araştırmak için olay yerine gelmesiyle serüven başlar.. Şimdiden iyi seyirler! Maceraya hazır olun

2. Lost

Lost

Oceanic Havayolları'nın 815 sefer sayılı uçuşunu gerçekleştiren uçağın bir adaya düşmesiyle başlayan gizemli yolculuk her bölümde bizi ayrı bir gizemle karşı karşıya getiriyor. 7'den 70'e herkesin ilgisini çeken Dizi her an farklı bir gizem ve bağlantıyla bizi adanın, serüvenin içine çekiyor.

3. Breaking Bad

Breaking Bad

Çılgın kimya öğretmeni Walter White'ın öleceğini öğrenmesi üzerine kimya öğretmenliğinden vazgeçip, çılgın bir serüvene atılmasıyla başlayan hikaye, Jessi Pinkman'ın hikayeye dahil olmasıyla bi hayli renk kazanıyor. Kara mizah olarak nitelendirilebilecek bir konuya sahip olan dizide aksiyon, bilim, Komedi, dram iç içe geçmiş durumda. Arka arkaya tüm bölümlerini izlemeye hazırsanız durmayın şimdi başlayın! 

4. Prison Break

Prison Break

Çok başarılı bir yapı mühendisi olan Michael Scofield'ın ağabeyinin işlemediği bir suç yüzünden idama mahkum edilmesiyle başlayan serüven, Michael'in hiç bir hukuki yoldan sonuç alamaması üzerine, ağabeyini kendi yöntemleriyle kurtarmak için yaptığı bir Dizi planı hayata geçirmek için hapse girmesiyle devam ediyor. Her bölümünü soluksuz izleyeceğiniz bir dizi sizi bekliyor olacak!

5. Vikings

Vikings

Dizi bizi Vikingler'in bulunduğu çağa, 8. yüzyıl ile 11. yüzyıl arasında yaşanan Viking Devri'ne götürüyor. Dizinin hikayesi ise gerçek yaşama ve karakterlere dayanıyor. Gerçek bir tarihsel figür olan, dönemin en büyük ve en popüler Viking kahramanlarından biri olarak nitelenen Ragnar Lothbrok'un maceraları ve yaşadıklarını konu alan dizide, Ragnar'ın fetihleri, zaferleri ve Vikinglerin kaderini etkileyecek kararları çarpıcı bir şekilde işlenmekte. Dizinin çekimleri devam etmekte, fakat dizi şimdiden efsane diziler arasında yerini almış durumda!

6. Spartacus

Spartacus

Bir köle olarak Roma'da arenalarda dövüştürülen Spartacus ve yoldaşlarının serüvenlerinin konu alındığı dizide kanlı mücadeleler ve cinsellik ön planda tutulmuştur. Dizi kapağındada görüldüğü üzere Spartacus bunu kendisine yapanlardan intikam almak istemektedir. Bişeylerin bağımlısı olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. iyi seyirler!

7. Game Of Thorones

Game Of Thorones

Ve gelelim efsaneler efsanesi dizimiz, izleyenlerin gönüllerine taht kurmuş Game of Thrones'a. Dizi Amerikan yazar George R. R. Martin halen yazmakta olduğu epik fantazi roman serisinden esinlenerek ekranlara aktarılmakta. Martin'in yarattığı kurgusal Krallık ve taht dizinin ana konusunu oluşturmakta. E tabi krallık dediğin savaşsız olur mu? Serüvenimiz tam olarak burada başlıyor. Tahtın sahibi Robert Baratheon'un tahtı elinde tutmak için yıllarca omuz omuza savaştığı, tahtı kazanmasını sağlayan Kuzey Lordu Ned Stark'a ihtiyacı vardır. Ned Stark'ın göreve davetiyle başlayan serüven tahtı kazanmak isteyenlerin kanlı oyunlarıyla dallanıp budaklanıyor ve koca bir dünyayı tek bir amaç için savaşa sokuyor! Entrikaları, kapılı kapılar ardında dönen oyunları, birilerinin kuyusunu kazmak için düşmanın koynuna girmekten çekinmeyen kadınları, kardeşler arası çekişmeleri, dışlanmaları bol bol göreceğimiz dizinin çekimleri halen devam etmekte. Şuan 6. Sezonda olan diziye hala başlamadıysanız , çok şey kaybettiğiniz söylemek çok yanlış olmaz Kaybınızı en kısa sürede telafi etmeniz dileğiyle.. İyi seyirler!


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.