OFPOF

Yakın Zamanda Vizyona Girmiş Olan Deadpool Hakkında Hiç Bilmediğiniz 8 Bilgi

-
5.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yakın Zamanda Vizyona Girmiş Olan Deadpool Hakkında Hiç Bilmediğiniz 8 Bilgi
3.554 izlenme
Ofpofer
-

12 Şubat'ta Vizyona Girmiş Olan Deadpool Karakteriyle İlgili Bilmeniz Gerekenler

12 Şubat'ta vizyona girmiş olan, belki de Marvel'in en komik, en eğlenceli, en deli ve en sapık karakteriyle ilgili çok ilginç bilgiler sizlerle...

1. Çakma Bir Karakter midir?

Çakma Bir Karakter midir?
DC - Marvel çekişmesini, rekbetini bilmeyen yoktur. Bu iki firmanın da zaman zaman birbirlerinden süper kahraman arakladıklarına pek çok kez denk gelmişizdir. İşte bu çakma kahramanlardan birisi de Deadpool'dur. Asıl krakterimiz ise DC evreninin Deathstroke'udur. Öyle ki ikilinin isimleri,kostümleri,zaman zaman davranışları çok benzemektedir ve daha birçok konuda birbirlerine çok benzemektedirler. En büyük farkları ise Deathstroke, diğer kahramanlardan dayak yiyebiliyorken (hatta nerdeyse her seferinde dayak yiyor) , Deadpool bir seferinde bütün süper kahramanları öldürmüşlüğü bile vardır.Bu bağlamda Deadpool çok çok daha güçlü bir karakterdir.Ayrıca Deathstroke'un çok daha ciddi bir karakter olduğunu da belirtmekte fayda var. 

2. İyi Bir Kahraman mı?

İyi Bir Kahraman mı?
Deadpool yaratıldığında ilk olarak kötülerin tarafında olması düşünülmüştü. Yani bu günler kesinlikle planlanmamıştı. İlk başlarda kötü olan karakterimiz daha sonraları iyi tarafa geçmiş olsa da aslında ne iyi nede kötü bir karakterdir. Zaman zaman paralı askerlikte yapan karakterimiz ,bir heves uğruna tüm dünya'yı yok edebilirken, başka bir durumda tüm Dünya'yı kurtarabilir. Duruma göre, daha doğrusu kafası neye eserse ona göre davranır.

3. Deadpool Neden Ölümsüz?

Deadpool Neden Ölümsüz?
Evet Deadpool ölümsüzdür ancak bunun hızlı iyileşme yeteneğiyle alakası yoktur. Deadpool bir seferinde ölüme çok yaklaşmıştır, ölüm ona kadın şeklinde "Death" karakteriyle görünür. Deadpool Ölüm'e aşık olur. Ancak ona aşık olan, onun için gezegenler yok eden bir karakter vardır ki bu da "Thanos" 'dur. Ancak Ölüm'de Deadpool'a aşıktır. Bunu anlayan Thanos, bu ikili kavuşamasın diye Deadpool'u ölümsüzlükle lanetler. Ve Deadpool'un ölümsüzlüğü başlar.

4. Deadpool'un Öldürdükleri

Deadpool'un Öldürdükleri
Bu listeye tek tek eklemeye kalksak 20 sayfa yazı yazmamız gerekir sanırım. Ancak genel anlamda Deadpool, aklınıza gelebilecek herkesi, herhangi bir evrende, herhangi bir zaman diliminde mutlaka öldürmüştür. Hatta bütün süper kahramanların tek tek zaaflarını bulup öldüren karakterimizin, öldürülenler listesindeki en ilginç ölümler bunlar da değildir. "Daha ilginci kim olur ki?" derseniz Abraham Lincoln'ün de dahil olduğu ABD başkanlarını sanırım ilk sıraya koyarım. Evet yanlış anlamadınız, karakterimiz Lincoln, Kennedy gibi ölmüş ABD başkanlarının zombileriylede dövüşmüş ve bunları tekrar öldürmüştür. Haa birde bir çok sefer kendisinin farklı evrenlerdeki farklı şekillerini hatta kendisinin farklı klonlarını dahi öldürmüştür.Bunlarlada yetinmeyip Dracula, Pinokyo, 3 Silahşörler, Sherlock Holmes gibi edebiyat klasikleri de arada öldürülmüştür. Yani öldürülmüşler listesi bayaa kabarıktır karakterimizin, say say bitmez.

5. Hangi Dünya'dan Olduğunun Farkında

Hangi Dünya'dan Olduğunun Farkında
Kendisinin ve diğer kahramanların bir çizgi roman karakteri olduklarının farkındadır. Aslında bu olay "4. Duvar" olarak adlandırılır, ve bu duvarı yıkan bir karakterdir. Hatta bunu birçok sefer dile getirse de, herkes bunu onun deliliğine verir. Zaman zaman izleyiciyle de konuşan Deadpool, Marvel evreninde bu konuda adeta tek başınadır.

6. Mizahın Geveze Kralı

Mizahın Geveze Kralı
Marvel evreninde belki de en komik karakter olmasıyla beraber belki de en geveze karakterdirde. Hatta gevezeliğiyle bir düşmanı intihara sürükleyebileceği bile söylenir. Bir seferinde, Fantastik 4'lüden tanıdığımız, gezegen yemesiyle meşhur olan evrenin en güçlü kötülerinden Galactus'u bile gevezeliğiyle canından bezdirmiştir. Ancak bu gevezeliği biz sıkmaktan çok genelde güldürmüştür. Çünkü en kötü durumla bile dalga geçebilmekte sürekli mizah şov yapmaktadır.

7. Deadpool'un Cinsel Hayatı

Deadpool'un Cinsel Hayatı
Deadpool'u bu konuda tek cümleyle anlatmak gerekirse "Nefes Alsın Yeter" modundadır.Hatta "Ölüm"E olan aşkında da görebileceğimiz gibi nefes almasa bile yetebiliyor. Adam "Ölüm"'e aşık olmuş, daha ötesi var mı? 

8. En Yakın Arkadaşları

En Yakın Arkadaşları
Deadpool'un en yakın arkadaşı tartışmasız şekilde Spiderman'dir. Daha doğrusu o böyle düşünüyor. Evet yanlış duymadınız, bu konu Deadpool için çok önemlidir. Sürekli olarak Spiderman'le arkadaş olmaya çalışan kahramanımızın bir diğer arkadaşı ise Kaptan Amerika'dır. Bunun dışında pek çok kez Wolverine'le de arkadaşlık yapmıştır. Hidra ajanı Bob'da yakın arkadaşlarından birisidir.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.