OFPOF

Yakın Zamanda İzlediğimiz Türk Komedi Filmlerinden 10 Komik Karakter

-
1.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yakın Zamanda İzlediğimiz Türk Komedi Filmlerinden 10 Komik Karakter
710 izlenme
Ofpofer
-

Türkler komedi film sektöründe çoğu alana göre oldukça başarılılar, bunlarda seçilen karakterlerin bizleri yansıtması ön planda...

Bu içeriğimizde son dönem popüler türk Komedi filmlerindeki en komik karakterleri derledik. Elbette Türk sinemasında pek çok unutulmaz karakter var ama biz son dönemde öne çıkanları derledik.

1. Deli Emin - Yılmaz Erdoğan

Deli Emin - Yılmaz Erdoğan

Deli Emin'in aslında sadece lakabı deli. Vizontele ve Vizontele Tuuba filmlerinin başrolü.

2. Arif - Cem Yılmaz

Arif - Cem Yılmaz

Sıradaki unutulmaz karakterimiz Gora filminde Cem Yılmaz'ın hayat verdiği Arif karakteri. Arif uyanık ve aslında uzaylıların kaçırmayı isteyeceği son kişi.

3. Firuzan - Demet Akbağ

Firuzan - Demet Akbağ

Firuzan ise Eyvah Eyvah serisinde ana karakterlerden biri. Demet Akbağ'ın canlandırdığı bu karakter tam bir abla. Şarkıları da oldukça mükemmel.

4. Hüseyin Badem - Ata Demirer

Hüseyin Badem - Ata Demirer

Yine bir Eyvah Eyvah filmi karakteri ile devam ediyoruz. Hüseyin Badem eğlenceli bir Ege şivesine sahip klarnet çalgıcısı. Derdini üflediği klarneti ve başından geçen komik olaylarla hafızamıza kazınmış durumda.

5. Lemi Galip - Ozan Güven

Lemi Galip - Ozan Güven

Yahşi Batı filminin 3 başrolünden birisi olan Lemi Galip Ozan Güven ile hayat bulmuş hatta bu role tam oturmuş. Her işe bir çözümünün olması ve Aziz Vefa (Cem Yılmaz) ile olan münakaşaları unutulmazlar arasındaki yerini alıyor.

6. Efsun - Ezgi Mola

Efsun - Ezgi Mola

Son dönemde popüler olan bayan Komedi oyuncularından Ezgi Mola tarafından canlandırılan Efsun'un geleneksel türk kızlarına meydan okuyan bir tarzı var. Çevresinden gelen baskı sonucunda lise aşkıyla yeniden bir araya gelince ortaya unutulmaz bir kadın tiplemesi çıkıyor.

7. Tüpçü Fikret - Ahmet Kural

Tüpçü Fikret - Ahmet Kural

Son dönem Komedi dizilerinin vazgeçilmezi olan Ahmet Kural'ın hayat verdiği Düğün Dernek filminden Tüpçü Fikret karakteri listemizin 7. sırasında yerini buluyor. komik bir Sivaslı olan Tüpçü Fikret'in başı sürekli derde girse de neyseki belayla eğlenmeyi biliyor.

8. Sinan - Tolga Çevik

Sinan - Tolga Çevik

Patron Mutlu Son İstiyor filminde komik ve duygusal bir karakter olan Sinan'ı canlandıran Tolga Çevik komedyen oluşunu filmine tamamen yansıtmış. Yaptığı komik hatalar ve eğlenceli tavırlar listemizin 8. sırasına girmesini sağlıyor.

9. Fikret - Şafak Sezer

Fikret - Şafak Sezer

Listemizin 9. sırasında Şafak Sezer'in canlandırdığı Kutsal Damacana filminden Fikret var. Keyfinden ve tam bir bela paratoneri olan Fikret'in papaz kılığına girmesi ve başına gelen bir o kadar komik olaylar ile unutulmazlar arasındaki yerini alıyor.

10. Recep İvedik - Şahan Gökbakar

Recep İvedik - Şahan Gökbakar

Recep İvedik uç noktalarda yer alan bir türk tiplemesi ve bu tipleme de Şahan Gökbakar ile hayat buluyor. Şahan Gökbakar'ın Türk sinema sektöründe aşırı doz Komedi içeren filmleri sokmasına en büyük yararı da Recep İvedik sağlıyor. Bu sayede de listemizin son sırasında yerini alıyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.