OFPOF

Ya superman gerçek olsaydı?

-
142
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ya superman gerçek olsaydı?
1.269 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Superman gerçek olsaydı. Superman'in hayatı, çizgi romanlardan, filmlerden izlediğimizden biraz daha farklı olurdu.

Superman gerçek olsaydı, bir kere, şu “dünya dışında yaşam var mıdır yok mudur” tartışması son bulurdu. Zira her iki taraf da büyük oranda haklı çıkmış olurdu. “Uzayda yaşam vardır.” diyenler haklı olurdu, çünkü Superman, Kripton gezegeninden gelen bir uzaylı olduğundan bunun kanlı canlı ispatı olarak karşımızda dimdik duruyor, hatta “yapyan” uçuyor olurdu.

“Galakside tekiz abi biz. Yok başka yaşam uzayda.” savunucuları da haksız sayılmazdı, çünkü Superman'in dünyaya geliş sebebi, Kripton'un, üzerinde yaşayan herkesle birlikte yok olmasıydı. Superman de artık dünya üzerinde ikâmet ettiğinden ve kütüğü de bebekken kapsülünün düştüğü Kansas'ta olduğundan yeri yurdu belli bir Amerikan vatandaşı olarak uzaylı sayılamazdı.

Ya superman gerçek olsaydı?-1

Biz Dünyalılar için bu önemli meseleyi açıklığa kavuşturan ve günümüzde 80 yaşına merdiven dayamış olacak Superman içinse işler biraz daha farklı olurdu. Öncelikle, kanımızca Superman, gizli kimliğiyle gazeteci olmazdı. Süper kahraman filmlerinin birbiri arkasına çevrildiği Hollywood'da artist olurdu. Zaten Superman, harika bir oyuncu. Bilindiği gibi vücudundaki kaslar üzerinde tam hakimiyeti olması ve sesini de değiştirebilme kabiliyeti sayesinde Clark Kent kimliğiyle bambaşka bir kişiye dönüşebiliyor ve kimse de onu tanımıyor. Mesele, sadece gözlükler değil yani. Clark Kent olarak kimsenin onu tanıyamamasında, ayrıca, dünyaya düştüğü roketin pencere camından yapılmış olan gözlüklerinin onun göz rengini değiştirmesinin de payı var. Not olarak düşelim...

Ya superman gerçek olsaydı?-2

Superman, süper kahraman da olmazdı. Hollywood'a yerleşmiş, lükse alışmış, kim bilir kaç Oscar'lı sinemanın bu ihtiyar delikanlısı, herhalde tam çekim sırasında “Dur, köprü yıkılmış; tren uçuruma doğru gidecekmiş. Ben bir "uçu" gidip rayların arasına gireyim de tren üzerimden geçsin.” diyemeyecekti. Bunu söylemeyecek olmasının nedeniyse sadece “tren üzerimden geçsin” ifadesinin elastikiyeti değil; kurmuş olduğu o şaşaalı hayatın gayet de masraflı olacak olmasıydı. 

Stüdyo, onun süper kahrmanlığıyla uğraşacak değildi herhalde. O oturup efendi gibi süper kahraman rolünü yapmazsa parasını da vermezlerdi tabii ki.

Yalnız, şöhretin getirdiği ilgiden kurtulmak için, kanımızca, gizli kimliğini tutardı yine. Clark Kent olmasa da bir şeyler uydururdu. Hem artık iyice çökmüş, nine olmuş Lois Lane'in kalbini de alenen yediği herzelerle kırmamış olurdu böylece.

Lois de ne yapsın, “Yapıyor ama belli etmiyor.” diye kendini avutup Türkiye'ye yerleşmeyi düşünürdü belki. Ama sonra hemen Superman'e bıyığın hiç yakışmayacağını idrak ederek vazgeçerdi bu fikrinden. Zaten rakı da dokunurdu Superman'e. Görmüşlüğümüz var çünkü Superman 3 filminde viskinin bile kendisini nasıl bozduğunu.

Ya superman gerçek olsaydı?-3

Neticede, Superman gerçek olsaydı yine “süper” olurdu ama “adam” olmazdı. para, şöhret, lüks yaşam, bozardı onu. Kralını tanımazdı. İyi ki gerçek değil onun için. Affedersiniz ama çok “şerefsiz” olurmuş. Bir de zaten lafı dönüyor: Batman'le de kesin adı çıkardı. Batman'in karizma da giderdi boşu boşuna...


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık