OFPOF

Usta Aktör Tarık Akan'ın İçinde Bulunduğu En İyi Film: Hababam Sınıfı

-
1.3b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Usta Aktör Tarık Akan'ın İçinde Bulunduğu En İyi Film: Hababam Sınıfı
12.960 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Türk sinemasının yakışıklı jönü Tarık Akan'ın içinde bulunduğu en iyi proje olan Hababam Sınıfı'na gelin şöyle bir göz atalım.

 70'lı yıllarda katılıp birinci olduğu bir oyunculuk yarışması sayesinde yıldızı parlayan ve hiç zaman kaybetmeden ''Emine'' isimli sinema filmi ile kariyerinin ilk işinden alnının akıyla çıkan usta aktör Tarık Akan'ın içinde bulunduğu bu ve bunun gibi birçok başarılı projesi oldu. Fakat bunların içinde bir tanesi vardı ki, 7'den 70'e herkesi ve o yıllardan bu yana tüm ülkeyi sarıp, her kesimden kişiyi bir arada toplama özelliğine sahip türk sinemasının en iyi filmi; Hababam Sınıfı. 

Türkiye'de gelmiş geçmiş en iyi film ve bir Türk sineması klasiği haline gelmiş lan Hababam Sınıfı filminde Tarık Akan, Kemal Sunal, Adile Naşit, Halit Akçatepe ve Münir Özkul gibi dev isimler yer almıştır. Giyinişi, saçlarının şekli kısacası kendine özgü tarzıyla dev bir genç kitleyi peşinden sürüklemeyi başarmış efsanevi aktör Tarık Akan'da bu yapımda Damat Ferit karakterini canlandırmış ve yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez'in oturduğu bu muhteşem film Türkiye'nin en iyi filmi olarak kayıtlara geçmiştir. 1974 yılında çekilen film, 1975 yılında vizyona girmiş ve 7'den 70'e herkesin gönlünde taht kurmuştur.

Tarık Akan serinin devamı niteliğindeki Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminde de rol almış ve bu film en çok hasılat yapan film olmuştur. Ayrıca Hababam Sınıfı İmdb adlı sitede 10 üzerinden 9,5 puan alarak en iyi filmler arasına adına yazdırmıştır. 

Büyük usta Tarık Akan, 16 Eylül 2016 tarihinde karaciğer kanserinden dolayı hayata gözlerini yummuştur.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.