OFPOF

Ünü Türkiye'yi aşmış Türk oyuncular

-
390
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ünü Türkiye'yi aşmış Türk oyuncular
7.100 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dünyaca tanınan Türk oyuncular kim? İşte ünü Türkiye'yi aşıp, Ortadoğu, Balkanlar hatta Arjantin'e kadar ulaşan isimler.

Ünü Türkiye'yi aşmış 5 oyuncuyu sizin için derledik işte o oyuncular:

1. Kıvanç Tatlıtuğ (Gümüş, Aşk-ı Memnu)

Rol aldığı Gümüş ve aşk-ı Memnu dizileriyle, türk genç kızlarının yanı sıra, Arap kadınlarının da gönlünü fetheden yakışıklı oyuncu, Avrupai görünümü ile diğer oyuncular arasından hızla sıyrıldı. Tatlıtuğ, Türkiye’nin imajının Arap Ülkeleri dahil birçok ülkede yükselmesine yardım ediyor.

2. Kenan İmirzalıoğlu (Deliyürek)

Yakışıklılığıyla Kıvanç Tatlıtuğ ile sürekli karşılaştırılan Kenan İmirzalıoğlu’nun rakibine fark attığı bir yönü, esmer oluşuyla türk erkeğini daha iyi yansıtması. Balkanlar'da büyük bir kitlenin beğenisini kazanan karizmatik oyuncu, Deliyürek’te canlandırdığı bıçkın delikanlı rolüyle hafızalara kazınmıştı.

3. Sibel Kekilli (Duvara Karşı)

Duvara Karşı filminde gösterdiği performansla dünyaca bir üne kavuşan türk asıllı Alman oyuncu Sibel Kekilli, Games of Thrones’ta rol alarak, rakiplerinin başaramadığını başardı ve ününü okyanus aşırı ülkelerde de kanıtladı. Cesur sahnelerle adından sıkça söz ettiren başarılı oyuncu, yabancı yapımlarda sıkça rol alıyor.

4. Bergüzar Korel (Binbir Gece, Karadayı)

Karadayı dizisiyle şimdilerde popülerliğini daha da artıran Bergüzar Korel’i ilk Binbir Gece dizisi ile tanıdık. Dizinin Ortadoğu’nun ardından Arjantin’de gösterilmesiyle, ünü oralara kadar yayılan Bergüzar Korel, Arjantinli hayranları tarafından da beğeniyle izleniyor.

5. Tuba Büyüküstün (Asi)

Duru güzelliği ve doğallığıyla beğeni toplayan Tuğba Büyüküstün, ününü Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Körfez ülkelerinde yayınlanan reklam kampanyası için kamera karşısına geçerek iyice pekiştirdi. Çemberimde Gül Oya ve Ihlamurlar Altında dizileriyle Arap dünyasının ilgisini çeken Büyüküstün, türk dizilerinin yurt dışı ihracatında önemli bir rol oynadı. Başrolünü üstlendiği Asi, 67 ülkedeki izlenme oranıyla 51. Monte Carlo Televizyon Festivali’nde En İyi Pembe Dizi kategorisinde aday gösterildi.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.