OFPOF

Ünlü Yazar Stephen King'in Kitaplarından Uyarlanmış 7 Etkileyici Filmi

-
1.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ünlü Yazar Stephen King'in Kitaplarından Uyarlanmış 7 Etkileyici Filmi
4.609 izlenme
Ofpofer
-

Gerilim ve korku türünün dünyada en beğenilen yazarlarından olan Stephen King'in sinema filmi olan 7 kitabı

Yazdıklarıyla milyonları peşinden sürükleyen yazar Stephen King'in kitaplarından uyarlanmış 7 sinema filmi . ünlü yazarın kitapları kadar sinema filmleri de büyük ilgi görmüştür. IMDb puanları ve kısa özetleri filmleri sizler için derledik. 

1. The Green Mile (Yeşil yol, Imdb: 8,5/10-1999)

The Green Mile (Yeşil yol, Imdb: 8,5/10-1999)

Başrollerini Tom Hanks, Michael Clarke Duncan, David Morse 'un paylaştığı belkide sinema tarihinin en duygusal  filmlerinden biri olmuştur.film oldukça iri yarı biri olan John Coffey, ormanda kucağında ölü bulunan iki kız çocuğunu öldürmekten idama mahkum edilmiştir. Ürkütücü görünümünün tam aksine oldukça ince , duygusal ve karma karışık bir iç dünyası olan Coffey, bazı doğa üstü güçlere sahiptir. Bu koca oğlan ile Paul Edgecomb arasında geçen dialog ile olaylar gelişmeye başlar. 

2. The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli, Imdb 9.3/10-1995)

The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli, Imdb 9.3/10-1995)

Stephen King'in Rita Hayworth ve Shawshank'in Kefareti adlı romanlarından uyarlanmıştır. film kısaca Shawshan Devlet Cezaevinde yaklaşık 20 yılını geçiren bankacı Andy Dufresne'in hikayesini anlatır .

3. Pet sematary (Hayvan mezarlığı, Imdb 6.6/10 - 1989)

Pet sematary (Hayvan mezarlığı, Imdb 6.6/10 - 1989)

Konusu ile dikkat çeken bu gerilim dolu kedi Dr.Louis Creed eşi ve çocuğunun yaşadıkları travma ardından sakin bir kasabaya taşınması ile başlar. Yeni hayatlarında çok sevdikleri kedileri ölür. Komuşları olan doktor kedilerine tekrar kavuşabileceklerini ama bunun çok tehlikeli olduğunu söyler.Aile herşeyi göze alarak bunu yapar ve olaylar daha da karmaşık olmaya başlar.

4. The Shining (Cinnet, Imdb:8.4/10-1980)

The Shining  (Cinnet, Imdb:8.4/10-1980)

Jack Torrance Colorado'nun ıssız bir yerinde Overlook Otelinde kışın işleri yapmak için işe girerler. Otel kışın kapalı olduğu için  Jack ve ailesi uzun bir süre otelde yanlız başlarına kalacaklardır. Medyum yetenkeleri olan Torrance'lerin küçük oğlu Danny , otelde bazı kötü ruhların olduğunu hissetderve ilginç olaylar başlar.

5. Secret Window (Gizli Pencere, Imdb 6.6/10 2004)

Secret Window (Gizli Pencere, Imdb 6.6/10 2004)

Başrolünde ünlü oyuncu Johnny Deep'in oynamıştır. Başarılı yazar Mort Rainey en sevdiği koltuğunda günde 15 saate yakın uyumaktadır. Özel hayatında inanılmaz acılar ile boğuşmaktadır. Eşinden ayrılmış ve bu ayrılıkla ilgili herşey tatsızlaşmış ve  çirkin bir hal almıştış. Özel hayatı bu kadar çalkantılı iken birde kapısını çalan psikopat bir yabancı ile karşı karşıya kalmıştır. Onun hikayesini çalmakla itham edilmiştir. Psikopat yabancı değişik bir adalet kavramından ve cinayetlerden bahsetmeye başlamıştır. Olaylar bu noktadan sonra daha değişik bir hal almıştır.

6. Misery (Ölüm kitabı, Imdb 7.8/10-1990)

Misery (Ölüm kitabı, Imdb 7.8/10-1990)

Filmde seri roman yazarı olan Paul Sheldon 'ın ıssız bir dağ yolunda kaza yapması ve onu kurtaran esrarengiz Annie'yle aralarında geçen olayları anlatır.Filmin ilgi çeken nokta ise Annie'nin Paul'un yazdığı kitaplara olan hayranlığıdır. 

7. 1408 (6.8/10-2007)

1408 (6.8/10-2007)

Mike Enslin mistik olayların yaşandığı yerleri araştıran , yerleri inceleyen bunlarla ilgili kitaplar yazan bir yazardır. Son kitabı 'en korkutucu on otel ' Çıktıktan sonra  aldığı bir kartta New York'da bulunun Dolphin otelının 1408 yazan rakamlarının 13 olması üzerine bir işaret tespit eder. Daha sonra eşini ve çocuğunu kaybeden yazar tanrıya olan inancını kaybetmiş mistik şeylerin olmadığını kanıtlamakla uğraşmıştır. 1408 rakamını takip edip otele giden yazar kendini ilğinç olayların ortasında bulmuştur.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.