OFPOF

Ünlü Filmlerin Çekimleri Sırasında Yaşanan 7 İlginç ve Ürkütücü Ölüm

-
6.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ünlü Filmlerin Çekimleri Sırasında Yaşanan 7 İlginç ve Ürkütücü Ölüm
0 izlenme
Ofpofer
-

Eğlence sektörü olsa da, dışarıdan pırıl pırıl gözükse de, ölüm tehlikesi her yerde var...

Özenerek baktığımız ve hep içinde olmak istediğimiz setlerde malesef ölümle sonuçlanan kazalar olabiliyor. Bir anlık dikkatsizlik ya da aşırı gerçekçi sahne çekme arzusu bu olumsuz olayları meydana getirebiliyor. Ve bunlar genelde filmlerin isimsiz kahramanları düblörlerin başına geliyor. İşte onlardan bazıları!

1. Cehennem Melekleri 2

Cehennem Melekleri 2

film çekimleri sırasında, şişme botun patlama sahnesinde bir dublör öldü ve bir dublör yaralandı.

2. Yeni Nesil Ajan

Yeni Nesil Ajan

Vin Diesel'in dublörü Harry L. Connor denizaltına paraşütle bağlı olduğu sahnede altından geçmesi gereken köprüye yüksek bir hızla çarparak hayatını kaybetti. film yapımcıları, Connor'un son işi anısına -çarpışma anı hariç- sahneyi filmden çıkarmadı.

3. Top Gun

Top Gun

Top Gun'da dublör pilotluk yapan Art Scholl, çekimler esnasında kullandığı uçağın kontrolünü kaybederek pasifik okyanusuna çakıldı. Scholl ve uçak tüm aramalara rağmen bulunamadı. 

4. Ölümsüz Aşk

Ölümsüz Aşk

Bruce Lee'nin oğlu Brandon Lee, başrol oynadığı The Crow isimli filmde, Lee'nin canlandırdığı karakterin vurulacağı sahnede boş olduğu düşünülen silahın kendisine doğrultulup ateşlenmesi ile trajik bir şekilde hayatını kaybetti. 

5. Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

Helikopterle çekilen bir sahnede meydana gelen korkunç olayda aktör Vic Morrow ve iki çocuk oyuncu Myca Dinh Le ve Renee Shin-Yi Chen hayatını kaybetti. Helikopterde bulunan diğer 6 kişi ise yaralandı. Olay sonucunda film endüstrisine birçok yeni prosedür ve güvenlik standartları getirildi.

6. Midnight Rider

Midnight Rider

Sarah Jones 27 yaşında Midnight Rider filminin setinde kamera asistanı olarak görev yapmaktaydı. film ekibi, 20 Şubat 2014 günü Gürcistan'da bir tren yolu köprüsündeki sahneyi çekmek için hazırdı. Planlarda olmayan bir tren gelince yaşanan panik haliyle ekipten 6 kişi ciddi bir şekilde yaralanırken Sarah Jones sıkışma sonucunda orada hayatını kaybetmişti.

7. Skywayman

Skywayman

Ormer Locklear 1920 yılında The Skywayman isimli sessiz filmin çekimlerinde uçakla "intihar dalışı" yapacaktı. Bütün her şey onun bu hamleyi başarılı bir şekilde yapabilmesi için ayarlanmıştı. Ancak olmadı. Uçak yere çakıldı. 28 yaşındaki Ormer Locklear çarpışmanın etkisiyle orada hayatını kaybetti.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.