OFPOF

Üniversitede İken İzlemeniz Gereken 10 Dizi

-
2.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Üniversitede İken İzlemeniz Gereken 10 Dizi
2.441 izlenme
Ofpofer
-

Üniversitede iken vaktiniz bol olduğu apaçık ortada, bu vakitleri değerlendirmenizi sağlayacak bir kaç diziyi sizin için derledik.

Özellikle üniversitede iken izlemeniz gereken dedim, çünkü Dizi izlemek gerçekten çok keyifli bir bireysel aktivite ama çok ciddi zaman aldığını da söylemeliyiz, üniveritede iken de zamanınız olacağını düşündüğüm için başlığı bu şekilde yazdım. Listeye baktığınızda belkide bu listede neden hiç türk dizisi yok diyebilirsiniz, yok çünkü Türk dizilerini süreleri gerçekten çok uzun dizi izlemekte ciddi vakit aldığı için bu değerli vaktiniz size bişey katmayacağını düşündüğümTürk dizileri ile değilde gerçekten bir şeyler öğrenebileceğiniz yabancı dizileri seçtim. Şimdiden iyi seyirler.  

1. How i Met Your Mother

How i Met Your Mother
Ted Mosby' nin çokçuklarına anneleri ile nasıl tanıştığını anlatan,9 sezonluk bir Dizi. Her bölümü yaklaşık 20 dk sürdüğünden izlerken asla sıkılmayacağınız keşke bitmese diyeceğiniz bir dizi. IMDb puanı 8.4 olan dizinin senarist ekibi, How i Met Your Father adlı bir dizinin de yakın zamanda başlayacağını belirtmişlerdir. 4 gözle HIMYF' ı beklemekteyiz.

2. The Big Bang Theory

The Big Bang Theory
Üniversitede tanışan ve oldukça iyi bir dostlukları olan 4 üniversite arkadaşlarını eğlenceli hayatlarının konu alındığını IMDb de 8.5 puanı olan ve 10 sezondur devam eden dizidir. Bölümleri yaklaşık 20 dk sürmektedir. Ve her bölümünün çok eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz.

3. Prison Break

Prison Break
Belki bir çoğunuzun izlediği ama muhakkak izlemeyenlerin olduğunu düşündüğüm ve keinlikle izlenemesi gereken bir Dizi olduğu için paylaşmak istedim. Çok zeki biri olan Scolfield' in abisini kurtarması için yaptığı plan ile başlayan dizi, ilerleyen sezonlarda beklentileri tam karşılayamasa da ilk sezonu için izlenilmesi gereken bir dizidir. IMDb de 8.5 puanı olan dizi, aksiyon ve heyecan dolu olduğunu ve bir bölümünün ortalama 45 dk sürdüğünü de belirtmek isterim. Bu arada, dizi 2009 yılında final yapmıştı fakat yakın zamanda yapımcı şirket dizini yakın zamanda devam edeceğini belirtmiş ve hayranlarını meraklandırmıştır. 

4. Breaking Bad

Breaking Bad
Şahsen izlediğim diziler arasında en iyi olan ve kesinlikle izlemeniz gereken bir Dizi. Sıradan bir kimya öğretmenin kanser olduğunu ve çok az ömrü kaldığını öğrendikten sonra ailesine maddi açıdan yetecek parayı bulmak için başvurduğu yol ve devamında ölmeyince başına gelenleri konu alan bir dizidir. IMDb de 9.5 puan ile en beğenilen diziler arasındadır. Ve izlemeye başladığınızda sizi adeta kitleyecek bir özelliğe sahiptir. 

5. Fringe

Fringe
Fringe' i izledikten sonra tam bir bilim kurgu hayranı olduğumu söylesem yalan olmaz sanırım.Gerek senaryosu, gerek başarılı oyuncu kadrosu ile sizi ekrana kilitleyecek bir Dizi. Aslında sırf izliyeyim bakayım neymiş diye başladım ve ilk sezonu adeta beni benden alan ve bitene kadar da izlemeye devam ettiğim güzel bir dizidir. Her bölümü yaklaşık 45 dk sürsede sürükleyici olmasından dolayı asla sıkılmayacağınız bir dizidir. Bu arada dizinin IMDb puanı 8.5 dir. 

6. Sherlock

Sherlock
Bir İngliz yazarın yarattığı ve dünyada müthiş bir üne kavuşan bir karakter olan Sherlock Holmes üzerine bir çok filmler diziler çekilse de bence en anlamlı ve güzel olanı dizisidir sanırım. Enteresan bir şekilde yılda sadece 3 bölümü yayınlanan dizinin bir bölümü 45 dk sürmekte, Sherlock ve Dr. Watson'un maceralarını konu almaktadır. Şu anda sadece 3 sezon 9 bölümden oluşan dizinini sıradaki bölümü gelse de izlesek.

7. Spartacus Blood and Sand

Spartacus Blood and Sand
Çok fazla anlatmaya gerek olmayan dizinin başrol oyuncusu Andy Whitfield kansere yakalanıp 2011 yılında hayatını kaybetmesinden sonra eskisi kadar sevilmeyen, dizinin ilk serisi olan Blood and Sand sanırım en güzeliydi. Tabi isterseniz devamında yeni başrol oyuncusu ile çekilen bölümleri de izleyebilirisniz. dizinin IMDb puanı 8.6.

8. Da Vinci’s Demons

Da Vinci’s Demons
Leonardo DaVinci' nin gençliğini konu alan dizinin şu ana kadar yayınlana bölümleri izleyicilerden çok iyi dönüş alsa da 3. sezona dair herhangi bir bölüm yayınlanmadı. türk bir karakterin de olduğu dizide Leonardo Da Vinci 'nin ne kadar üretken ve zeki olduğunu gösteren diziyi izlemelisiniz arkadaşlar. Dizinin IMDb puanı 8.1.

9. The Last Ship

The Last Ship
Dünyaya salınan bir virüsün Dünyayı yok etme tehditi karşısında "Nathan James" Amerikan donanma gemisinin Dünyayı kurtarmaya yönelik çabalarını konu alan aksiyon dolu bir Dizi. Dizinin IMDb puanı ise  7.4

10. Two and Half Men

Two and Half Men
Komedi dalınde keyifli ve eğlenceli iki arkadaşın hayatını konu alan her bölümü 20 dk olan dizinin 12 sezondur devam ediyor olması izlenmediğinden değildir heralde. İlk sezonlarda Charlie Sheen tarafından canlandırılan karakteri sonradan Ashton Kutcher canlandırsa da gayet güzel, izlemenizi önerebileceğim dizinin IMDb puanı ise 7.1.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.