OFPOF

Uluslararası Adana Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’nü Kazanan Dram Filmi: Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok

-
356
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uluslararası Adana Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’nü Kazanan Dram Filmi: Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bu yıl 24.'sü düzenlenen 'Uluslararası Adana Film Festivali'nde en iyi film, yönetmen Onur Ünlü'nün 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok' filmi oldu.

Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok, yönetmenliğini Onur ünlü'nün gerçekleştirdiği 2017 çıkışlı Türkiye yapımı sinema filmi. Filmin ilk gösterimi, 24. Uluslararası Adana film Festivali kapsamında gerçekleştirildi. Film çekimlerinin bir kısmı Silivri'de gerçekleşirken, Beykoz, Büyükçekmece, Hadımköy de çekim mekanları arasındaydı.  Görüntü yönetmenliğini Vedat Özdemir'in üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Onur Ünlü oturuyor. Şiir, Dizi ve film sektörünün önde gelen isimlerinden olan Ünlü filmin senaryosuna da imzasını atıyor.

Film Afişi

Uluslararası Adana Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’nü Kazanan Dram Filmi: Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok-mlr6fkbcv0

Film Konusu

Cinayet masası dedektifi olan Salim, 30'lu yaşlarında olan içine kapanık bir adamdır. Eşinden ayrılan ve 3 yaşında bir kızı olan Salim, bir süredir devam etmekte olduğu göz tedavisinin sonuç vermediğini ve zamanla tamamen kör olacağını öğrenir. Bu sorunla baş etmeye çalışırken üzerinde çalışmaya başladığı yeni cinayet davasında öldürülen kişinin karısı Handan Hanım’ın da kör bir piyanist olması, Salim’in durumunu daha da ilginç kılar. Dava süreci ilerledikçe Handan Hanım’a fena halde gönlünü kaptıran Salim, ondan yüz bulamayınca ilgisini cinayetin bir numaralı katil zanlısının kör karısı Leyla’ya yöneltir. Ama şüphesiz en tuhafı, Salim’in canından çok sevdiği annesinin yaşlı ve kör bir fahişe olmasıdır. Olaylar geliştikçe Salim daha da körleşir. 

Film Oyuncuları

Filmin oyuncu kadrosunda Demet Evgar, Fatih Artman, Ezgi Eyüboğlu, Hare Sürel, Özgür Emre Yıldırım, Ayşe Nil Şamlıoğlu ve İncinur Daşdemir yer alıyor.

Vizyon Tarihi

Filmin ilk gösterimi, 24. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında gerçekleştirildi fakat Türkiye vizyon tarihi henüz belirlenmedi.

Fragman


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık