OFPOF

Türkleri Karalamaya Ahdetmiş 20 Film ve Dizi

-
15.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türkleri Karalamaya Ahdetmiş 20 Film ve Dizi
9.996 izlenme
Ofpofer
-

İşte bazılarının senaryosu bile bizi kötü göstermek üzerine kurulu 20 film ve dizi.

Her ne kadar hümanist gözükseler de bilinçaltlarındaki eskilerden kalma kinlerini, her fırsatta dile getirmeye devam ediyorlar maalesef. Bizi ve ülkemizi bilinçli bir şekilde karalayan bazı filmleri sizin için derledik.

1. He Who Must Die - 1957

He Who Must Die - 1957

1920'li yıllardaki güya türk işgali altında olan Yunan köylülerinin dramını anlatır. Filmde Türk askerleri barbar, merhametsiz; Yunan köylüler ise mazlum olarak gösterilmiştir. Oysa gerçekte ise durum tam tersidir. Anadolu'yu işgal eden bu Yunan mazlumları! etmedik zulüm bırakmamıştı.

2. Lolita - 1962

Lolita - 1962

Stanley Kubrick'in yönetmeni olduğu bu filmde ise Bayan Haze, evlilik üzerine olan düşüncelerini şu şekilde dile getiriyor: "Annenin babası bir türk bile olsa umurumda değil, ama tanrıya inanmadığını öğrenirsem intihar ederim!"

3. Lawrence of Arabia - 1962 (Arabistanlı Lawrence)

Lawrence of Arabia - 1962 (Arabistanlı Lawrence)

O toprakları İngilizlere karşı kahramanca savunan askerlerimizi, Arapları katleden acımasız ve barbar kimseler olarak göstermiştir.

4. Midnigt Express -1978 (Geceyarısı Expresi)

Midnigt Express -1978 (Geceyarısı Expresi)

Tepemizin tasını attıran asıl filmlerden biri de budur. 1970'te haşhaş kaçakçılığı yüzünden tutuklanan ve hapis yatan Billy Hayes'in aynı adlı kitabının sinemaya uyarlanmasıdır. Filmde ülkemizi; gidilmez, tehlikeli, yaşanmaz bir yer olarak göstermişler, Türkleri de merhamet duygusu olmayan pislik birer insan olarak tanıtmışlardı.

5. Amadeus - 1984

Amadeus - 1984

Bu filmde ise Osmanlı hareminden sanki bir genelevmiş gibi bahsediliyor.

6. La Pasion Turca - 1994 (Türk Tutkusu)

La Pasion Turca - 1994 (Türk Tutkusu)

Filmin afişinden ne nane olduğunu az çok anlayabilirsiniz. Filmdeki türk karakteri ise barbar, vahşi, sürekli pastırma yiyen, onu çok seven kadını sürekli aldatan, kaba saba bir tip olarak lanse etmişlerdir.

7. The Quest - 1996 (Özgürlük Savaşçısı)

The Quest - 1996 (Özgürlük Savaşçısı)

Başrolünde Van Damme'ın oynadığı bu filmde, Van Damme'ın dövüştüğü dövüşçü türk olarak gösterilmiştir. Filmde ayrıca Van Damme, Türk korsanlarınca esir alınmıştı.

8. My Big Fat Greek Wedding - 2002 (Kalbinin Sesini Dinle)

My Big Fat Greek Wedding - 2002 (Kalbinin Sesini Dinle)

Bu filmde her fırsatta Türklere küfreden bir kadın var. Her ekrana geldiğinde bize sallıyor ve bu da çok normal ve komikmiş gibi de servis ediliyor.

9. Out of Reach - 2004

Out of Reach - 2004

Steven Seagal'in başrol oynadığı filmde, Polonya’da bir türk şebekesinin yetimhanedeki kız çocukları kaçırıp açık artırmayla sattığı anlatılıyor. Unutmadan bu Steven Seagal var ya; bir de Türk olduğunu açıklamıştı.

10. The Stone Merchant - 2006

The Stone Merchant - 2006

Filmin yönetmeni, tam bir Osmanlı, Müslüman, türk düşmanı olan Renzo Martinelli'dir. Filmde bizim güzelim Ürgüp (Kapadokya), sanki el-Kaide'nin önemli merkezlerinden biri, bu coğrafyada çok tehlikeli ve acımasız bir sürü terörist var ve bunların önemli bir kısmı da Türk. Zihinlere verilmek istenen mesaj ise şu; İslam terörizmdir. Hıristiyanlık için kutsal olan bu mekanlar da şu an bu İslamcı teröristlerin elindedir. Ayrıca filmin başlangıç ve bitiş müzikleri Türkçe. Yani tam bir bilinçaltı bombardımanı. Bu arada filmin yönetmeni Martinelli'ye göre Amerika'daki terör olayları 11 Eylül 2001'de değil, 11 Eylül 1683 Viyana Kuşatması zamanında başlamıştır.

11. Tirante El Blanco - 2006

Tirante El Blanco - 2006

Bu filmde ise Türkler vahşi, kaba, iğrenç ve ırz düşmanı gibi sıfatlarla nitelendirmişlerdir. Bir bölümünün de İstanbul'da çekildiği filmde Türkler için en çok kullanılan tanımlama, "Şeytan Türkler" olmuştur.

12. Dracula Untold - 2014 (Drakula Başlangıç)

Dracula Untold - 2014 (Drakula Başlangıç)

300 Spartalı filminde Persler nasıl gösterilmişse bu filmde de Türkler ve Fatih Sultan Mehmed öyle zalim ve vahşi olarak gösterilmiş. Çağ kapayıp çağ açan koca sultan ayrıca, kadın çocuk demeden masum halka karşı da saldırmaktan çekinmeyen biri olarak lanse ettirilmiş.

13. Taken 3 - 2014

Taken 3 - 2014

2014 yapımı bu filmde ise bol Murat 131'li sahneleri ile güzel ülkemiz sanki 1980'lerde kalmış izlenimi veriliyor. Ayrıca İstanbul'un göbeğinde her gün bombalar patlıyor ne polis geliyor ne soran oluyor. İstanbul tehlikelerle dolu bir şehirmiş, halk da polis de bu duruma alışmış gibi gösteriliyor.

14. Outlander - 2014

Outlander - 2014

Metin Hüseyin adlı Kıbrıslı bir Türkün yönetmenliğini yaptığı bu dizinin bir bölümünde ise hizmetçisine ağda yaptıran zarif bir Fransız hanımefendisi, yine aynı zariflikle gördüğünüz repliği sarfediyor. Bir bitmediniz...

15. Da Vinci's Demons

Da Vinci's Demons

Bu dizinin birçok bölümünde bize salladıkları birçok sahne mevcut. Görseldeki repliği sarfedenler Osmanlı ordusu askerleri. Dizide yer alan başka bir sahnede ise +"Türklerle anlaşalım. Onlar Allahsız ve kafir olsalar da parayla satın alınabilirler"
-"Kadınlarımıza tecavüz edip öldürdüler, erkekleri de esir aldıktan sonra katlettiler, bu insanlarla anlaşma yapılmaz" repliği geçiyor.

16. The West Wing

The West Wing

ABD'de 7 sezon olarak yayınlanan bu dizide ise zina suçlamasıyla kafası kesilerek öldürülmek üzere idama mahkum olan bir türk kızını ABD başkanı kurtarmaya çalışıyor. Çok iyi adamlar bu Amerikalılar canım!

17. 24

24

İslamcı teröristlerle anti-terör örgütlerinin mücadelesinin işlendiği bu dizide ABD Savunma Bakanı ile kızını kaçıran ve birçok kanlı eylemleri bulunan bir terör örgütünü Türkiye'den terörist bir grup yönetiyor.

18. Friends

Friends

Monica, Şükran Gününde kafasına geçirdiği hindi ve kafasındaki fesle göbek atarak bize göndermede bulunuyor.

19. Lost

Lost'un 4. sezonunun 9. bölümünde Benjamin Linus, çölde atla dolaşan silahlı iki iki teröriste gayet bozuk bir Türkçeyle "Türkçe biliyor musunuz?" diye sormuştu. Bu bölüm yayınlandığı dönemde epey bir tartışılmıştır.

20. How I Meet Your Mother

How I Meet Your Mother

Dizideki Robin karakterini canlandıran resimdeki kadın, bacak kıllarının uzamasından bahsederken, "tıpkı bir türk lezbiyene benzedim" diyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.