OFPOF

Türkiye'de Bi Bitmedi Dediğimiz 8 Dizi

-
904
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türkiye'de Bi Bitmedi Dediğimiz 8 Dizi
739 izlenme
Ofpofer
-

Türkiye'de izleyiciyi kendine çekip daha sonra bıktıran bir çok dizi oldu bunlardan bazılarını sizin için derledik.

Türkiye'de Dizi sektörü büyük bir paya sahip fakat seneryolarda farklılık görmekte hayli zor oluyor. En ufak farkılılğa sahip dizi gereksiz uzatılmıyor ve sonlandırılıyor. Türkiye'de başı aşk dizileri çekiyor ve bu diziler genellikle yaz döneminde başlayıp 2 veya 3 sezon sonra sona eriyor. Yazın başlayan bu dizilerin arasındaki tek fark neredeyse farklı yerlerde çekilmiş olmaları. Bizde bittiği halde tekrarları yıllardır yayınlanan ve yeni bölümleri çekilen bitsin artık dediğimiz dizilerden bazılarını derledik.

1. Arka Sokaklar

Arka Sokaklar
Olay yerine yakınız Aylin. Adam pisliğin teki çıktı rıza baba. Hadi evlar bırak o silahı. Bu replikler hepimizin aklına kazındı. Yıllardır süren arka sokaklar dizisi bir ara bitti fakat tekrardan bir başlangıç yaptı. Diziden kimler geldi kimler geçti , dizinin küçük oyuncuları koca genç kız ve delikanlı oldular, Rıza Baba neredeyse diziden emekli olacak.

2. Akasya Durağı

Akasya Durağı
Tam 174 bölüm süren Dizi. Her bölümde bir karakterin başına gelen olaylar ve her 15 bölümde bir takside unutulan içi para dolu çanta ile ekrana bağlandık. Hallederiz Kadir tiplemesi ile üç kağıtçılığın dibini gördük. Ve Usman agayı unutmadık. 

3. Cennet Mahallesi

Cennet Mahallesi
Cennet mahallesi her bölümde birbirlerine kavuşacakken kavuşamayan Sultan ile Ferhat'ın aşkları ve pembenin çenesi oyunları ile geçen 119 bölüm. Bitti bitmesine fakat tekrarlarından kurtulmak mümkün olmadı.

4. Deniz Yıldızı

Deniz Yıldızı
Sizde belki benim gibi bu diziyi hiç izlememiş olabilirsiniz ama gördüğümde gözlerime inanamadım tam 1287 bölüm yayınlanmış. İzleseydim eminim ki bitmedi gitti dediğiniz dizilerin başında geliyordur.

5. O Hayat Benim

O Hayat Benim
Bu dizide deklasik senaryolarımızdan bir tanesi. Yıllardır gördüğümüz yer değiştirme olaylarından biri yaşanıyor. Yine bir tarafta zengin bir tarafta fakir bir aile evlatlık alınan çocuklar ve bitmek bilmeyen aşk. Dizi devam ediyor şimdiden artık bitmeli dedğinizi duyar gibiyim.

6. Yaprak Dökümü

Yaprak Dökümü
"Aman Ali Rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın." İzleyiciler en çok aile babası olan Ali Rıza Bey'e üzüldüler. Bu dizinin bitmesini sırf bu adam için istedik, daha fazla kahrolmasın diye.

7. Kavak Yelleri

Kavak Yelleri
Kavak yelleri bir süre sonra Kabak Yelleri olarak anmaya başladık. Kimin kime neden aşık olduğunun belli olmadığı diziydi. Dizi iki karakterin aşkıyla başlayıp daha sonra bu iki kişinin başka iki kişiyle aşk yaşamasıyla adeta 4 parçaya bölündü. Dizide ölüp tekrardan ortaya çıkan Efe diziye soluk katmaya yetemedi ve bitti.

8. Kurtlar Vadisi Pusu

Kurtlar Vadisi Pusu
Sanırım Türkiye'nin en uzun soluklu dizisi. Dizidekiler bir bir emekli olmaya başladı. Başrolde kurşun geçirmez lakaplı Polat Alemdar rol alıyor ve dizinin inanılmaz bir hayran kitlesi mevcut ayrıca reyting üst seviyede. Bu Dizi için en çok duyduğumuz cümle ise " Polat ölmedi gitti."

Eminiz ki gözden kaçırdığımız nice diziler vardır, bizim aklımıza gelenler bunlar.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.