OFPOF

Türkiye'de 2015 Yılında En Çok Gişe Yapmış Olan 10 Yerli Film

-
607
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türkiye'de 2015 Yılında En Çok Gişe Yapmış Olan 10 Yerli Film
271 izlenme
Ofpofer
-

2015 yılında vizyona giren ve sinema salonlarında en çok izlenen 10 adet yerli film

Türkiye'de halk son dönemlerde sinemaya pek rağbet göstermese de sinema filmi çekmeye cesaret edip başarılı olan 10 tane 2015 yılı yerli film...

10. SEVİMLİ TEHLİKELİ

SEVİMLİ TEHLİKELİ

Yönetmenliğini Özcan deniz'in yaptığı başrolünü  Şükrü Özyıldız ve Ayça Ayşin Turan'ın paylaştığı film 911.833 kişi tarafından izlenemiştir.Film bir romantik Komedi türüdür.

9. NİYAZİ GÜL DÖRTNALA

NİYAZİ GÜL DÖRTNALA

Başrollerinde Ata Demirer,Demet Akbağ,Şebnem Bozoklu ve Levent Ülgen'in paylaştığı Komedi filmidir.Veteriner Niyazi'nin başından geçen olayları anlatır.
Filmi toplam 994.016 kişi izlemiştir.

 

8. YAPIŞIK KARDEŞLER

YAPIŞIK KARDEŞLER

Son dönemde Türkiye'ye kendini sevdiren ünlü showman İlker Ayrık'ın hem yapımcı,hem yönetmen ve başrol oyuncusu olarak görev aldığı sinema filmidir.Filmde başrolu İlker Ayrık'la Hakan Bulut paylaşmaktadır.film 1.014.630
kişi tarafından sinema salonunda izlenmiştir.

7. AŞK SANA BENZER

AŞK SANA BENZER

Başrollerini Türkiye'nin son dönemlerde en çok çıkış yapan iki genç oyuncusu olan Burak Özçivit ile Fahriye Evcen paylaşıyor.Romantik dram türü olan bu filmi 1.406.620 biletli kişi izlemiştir.Fİlmin yönetmelik koltuğunda Taner Elhan oturuyor.
 

6. BANA MASAL ANLATMA

BANA MASAL ANLATMA

Başrolde Fatih Artman ve Hande doğandemir'in paylaştığı Cengiz Bozkurt ve Devrim Yakut gibi isimlerde filmde yer almaktadır.Burak Aksak'ın hem yönetmen hemde senarist olarak içinde bulunduğu bu Komedi filmi 1.576.979 kişi tarafından izlenmiştir.

5. SELAM:BAHARA YOLCULUK

SELAM:BAHARA YOLCULUK

Başrolünde Aslıha Güner ve Gürol Güngör'ün yer aldığı film gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkılarak yazılan filmin yönetmenlik koltuğunda Hamdi Alkan yer almaktadır.Dram türü olan bu filmi 1.683.497 kişi izlemiş ve otoritelerden tam not almıştır.
 

4. ALİ BABA VE 7 CÜCELER

ALİ BABA VE 7 CÜCELER

Türkiye'nin en iyi komedyenlerinden biri olarak gösterilen Cem Yılmaz'ın hem yönetmenliğini yapıp hemde başrolünde oynadığı filmde Cem Yılmaz 'a Bulgar güzel Irına Ivkına ve Zafer Alagöz eşlik ediyor.Filmin çekimleri Bulgaristan'da yapılmıştır.Bu Komedi filmini 1.827.011 biletli kişi tarafından izlenmiştir.
 

3. KOCAN KADAR KONUŞ

KOCAN KADAR KONUŞ

Bu romantik Komedi filminin başrol oyuncuları Ezgi Mola ve Murat Yıldırım'dır. Filmin yönetmenliğini Kıvanç Baruönü yapmaktadır. Filmi 1.930.677 kişi izlemiştir. 

2. MUCİZE

MUCİZE

Dram ve Komedi türünde karşımıza çıkan bu film hikayesini gerçek bir aşk hikayesinden almıştır.Filmin başrolünde Mahsun Kırmızıgül ,Talat Bulut,Büşra Pekin ve Cezmi Baskın yer alıyor.Filmin yönetmenliğini Mahsun Kırmıgül yapmaktadır.
Filmi 3.582.552 kişi izlemiştir.

1. DÜĞÜN DERNEK 2 : SÜNNET

DÜĞÜN DERNEK 2 : SÜNNET

Düğün Dernek filminin 2.serisi olan Düğün Dernek 2 : Sünnet Filminde başrolde Ahmet Kural,Murat Cemcir ve Rasim Öztekin oynamaktadır. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir yapmıştır. 2015 yılının son ayında vizyona girmesine rağmen  5.231.330 kişi yıl başına kadar izlemiştir filmi toplamda ise 6.069.089 kişi izlemiştir.
 

Sinemada filmlerin kaç kişi tarafından belirtilen rakamlar http://boxofficeturkiye.com  dan alınmıştır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.