OFPOF

Türk Yapımı 10 Animasyon Filmi

-
4.6b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türk Yapımı 10 Animasyon Filmi
2.661 izlenme
-

Yıllardır Dünya çapında milyonlarca kişinin severek izlediği animasyon filmlerinin adı az bilinen Türk yapımı 10 Örneği

animasyon filmleri denildiği zaman ister istemez herkesin aklına Pixar, Disney, DreamWorks gibi Amerikan yapımcılar ve özgün yapımlarıyla Japonya geliyor. Bu haksız da bir algı değil, gerçekten en iyi animasyonlar o ellerden çıkıyor. Fakat yavaş yavaş bizim ülkemizde de Animasyon filmleri adına güzel şeyler olmaya başladı. Adını çok duymamış olsak da bizim de güzide 10 tane türk yapımı Animasyon filmimiz var.

1. Ayas

Ayas
2013 yapımı filmimiz yaklaşık 85 dk sürüyor ve 6 yaşındaki bir çocuğun başından geçen olayları anlatıyor. film ilkokul çağındaki çocuklara hitap ederken muazzam ayrıntılı istanbul çizimleriyle de puan kazanıyor.

2. Murat Kaptan UK-2911

Murat Kaptan UK-2911
Henüz vizyona girmemiş olan bu filmin yayınlanma tarihi 06.03.2016 olarak duyuruldu, film ayrıca 3D olacak.

3.

Türk Yapımı 10 Animasyon Filmi
2014 yapımı bu ''yarı'' animasyon filmi biribiriyle anlaşamayan iki kardeşin dedelerinin bir iksir sayesinde hayvanlarla konuşabiliyor olmasını konu alıyor. Keremcem'in de içinde bulunduğu kadro oldukça sağlam.

4. Pırdino Sürpriz Yumurta

Pırdino Sürpriz Yumurta
Bu da geçtiğimiz yıl vizyona giren başka bir türk yapımı animasyon filmi. Dinazor müzesine yapılan bir geziden sonra gelişen maceraları konu alan filmimiz yaklaşık bir buçuk saat sürüyor.

5. Allah'ın sadik kulu: Barla

Allah'ın sadik kulu: Barla
Isparta'nın Barla kasabasına sürülen Said Nursi'nin ömrünün burada geçen yıllarını konu alan film 3 boyutlu, dini konseptli bir animasyon filmi olup 2.227.113 kişilik izlenme sayısı ile ciddi başarı elde etmiştir. Film 16 Milyon TL hasılat elde etmiştir. 2011 yapımı bu film yaklaşık 2 saat sürmektedir.

6. Köstebekgiller: Perili Orman

Köstebekgiller: Perili Orman
Ocak 2015'te vizyona giren bu filmimizde yeni taşındıkları evin bahçesinde köstebek yuvası bulan küçük bir kızın onlarla arkadaş olması ve köstebeklerin dünyasına girmesi konu ediliyor.

7. Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu

Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu
2013 yapımı filmde, Ölümsüzlük Suyu'nun peşinde olan gezgin Evliya Çelebi'nin tek arzusu dünyanın her yerini gezebilecek kadar uzun yaşamaktır. Fakat 1600'lü yıllarda Nil Nehri kıyısında ölümsüzlük suyuna ulaşan Evliya Çelebi'yi kötü sürprizler beklemektedir. Fetih 1453 filminin görsel efektlerinde imzası bulunan Serkan Zelzele yönetmen koltuğuna oturuken, seslendirme kadrosunda Haluk Bilginer'in yanı sıra Cengiz Küçükayvaz, Nurseli İdiz, Murat Cemcir ve Ahmet Kural gibi aşina olduğumuz sesler yer alıyor.

8. Zeytinin Hayali

Zeytinin Hayali
2009 yapımı film, Ella Çizgi Film tarafından uzun metrajlı sinema formatında ve yüksek kalitede gerçekleştirilen Zeytinin Hayali'nin hazırlanması tam iki sene sürmüştür. İyi işler yapabileceğimiz konusunda Zeytinin Hayali hayli umut verici bir çalışma.

9. Fırıldak Ailesi

Fırıldak Ailesi
Bir dönem Star Tv'de yayınlanan animasyon dizisi şimdilerde sinema için hazırlanıyor. Henüz vizyon tarihi belli olmayan film, klasik türk ailesinin bazen günlük bazen de oldukça sıradışı olaylar karşısında yaşadıklarını konu alıyor.

10. Kötü Kedi Şerafettin

Kötü Kedi Şerafettin
Daha bu ay vizyona giren ''Kötü kedi Şerafettin'' yıllardır Karikatür dergilerinde yer alan bir kahramanın sinema filmi. Daha çok yetişkinler için yapılmış olan filmi seslendirenler arasında Demet Evgar, Güven Kıraç, Okan Yalabık, Gökçe Özyol, Ayşen Gruda, Cezmi Baskın, Yekta Kopan, Ahmet Mümtaz Taylan gibi önemli isimler yer alıyor.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.