OFPOF

Türk Senaristlerin Her Dizide Mutlaka Karşımıza Çıkardığı 8 Şey

-
923
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türk Senaristlerin Her Dizide Mutlaka Karşımıza Çıkardığı 8 Şey
5.250 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Gün geçmesin ki gerçek hayatta olma olasılığı çok düşük olan olayları Türk dizilerinde birer klişe olarak görmeyelim!

1. Bir an önce duyulması gereken kötü haberin televizyonda en başından belirivermesi

Bir an önce duyulması gereken kötü haberin televizyonda en başından belirivermesi
Dizideki kadını yakından ilgilendiren bir konu medyaya yansır. Bu haberi yan karakterlerden biri televizyonda izlemektedir ve onun şoka uğramış suratından bizim kadının olduğu sahneye ani bir geçiş yapılır. Mutlaka mutlu bir hal içerisinde olan kadın, gayri ihtiyari televizyonu açar ve aynı haber en başından tekrar beliriverir. İlginç olan ise, dizideki herkes aynı kanaldan izliyor olmasına rağmen; haberin her evde kendini tekrar etmesidir.

2. İhtiyaç duyulan taksinin en ücra noktada bile var olması

İhtiyaç duyulan taksinin en ücra noktada bile var olması
Bu mucize taksilerin diğer bir adı hızır taksilerdir. Dizi karakterinin müdahele etmesi gereken bir olaya, hastaneye ya da dönmemek üzere yola çıkan sevdiceğine acilen ulaşması gerekir. Ne hikmetse zaten giyiniktir ve çantasını kaptığı gibi kendini sokağa attığında hızır taksi tam o noktadan geçmektedir. Karakter, şoföre “hızlı gidelim” emirleri eşliğinde havalimanına yönelmesini söyler. Biz her ne kadar aradığımız üç farklı duraktan taksi bulamamış, anayolda boş taksiye rastlayamamış olsak da; ufukta bir yerlerde mutlaka hızır taksi hep olacaktır.

3. Midesi bulanan kadının mutlak suretle hamile olması

Midesi bulanan kadının mutlak suretle hamile olması
Bulantının, birçok hastalığın semptomu olduğundan bihaber olan türk senaristlerinin, dizideki tüm kadınların bir şekilde hamile kaldığını konu almasıdır. kadın, ona hafiften hasetlik besleyen ve devamlı gıybet yapan yengesi ile mutfakta oyalanırken birden midesinin bulandığını hisseder. kız tuvalete koşarken, tek kaşı kalkmış olan yenge direk durumu kavramıştır ancak bizim kadın doğurana kadar hamile olduğunu anlamayacaktır.

4. Telefon etmek yerine kapısında belirmek

Telefon etmek yerine kapısında belirmek
Ah ahh.. Kardeşim sene artık 70'ler değil. Ne diye aramadan geliyorsun? Belki evde değilim? Aramak varken pat diye kapıda bitmek dizilerin vazgeçilmez modası. "Eyvah! Nurten'i kaçıracaklar" diye koşa koşa eve giden Engin, son anda Mahmut'un arabasına bindirilen Nurten'i kurtaramaz. Al başına bela. ARASANA OĞLUMMMM..!!!!

5. Aradığın kişiyi ŞIP diye bulmak

Aradığın kişiyi ŞIP diye bulmak
"Hülya mı dedin? Ben onu nerede bulacağımı çok iyi biliyorum". O Hülya ne hikmetse hep ucunda deniz olan bir uçurumın başında, zincirlikuyu'da bir mezarın başında veya sahilde bir banktadır. Mal gibi bekler Aykut'un gelmesini. Bize de VAY BE demek kalır. Yapmayın artık şunu YAPMAYIN

6. Gelenin kim olduğunu biliyormuş gibi söylene söylene açılan kapı

Gelenin kim olduğunu biliyormuş gibi söylene söylene açılan kapı
Dün gece klüpte tanıştığı Cazibe ile evde işi pişirmiş ollan Harun, sabah kahvaltısının ardından Cazibe'yi işe uğurlar. Tam duşa girecekken kapı zili çalar. Harun mal mal gülerek "Ne o yoksa işe gidemeee..." diyerek kapıyı açarken karşısında Kazım abiyi görür. "Çöp var mı?" diye sorar Kazım abi. Fethi de mal gibi kalır. Nasıl kalmasın ki? Çünkü adı aslında Harun'dur. Yok o kısmı geçelim şimdi. Yani en nihayetinde salak salak kapı açmalar hemen her dizide, filmde karşımıza çıkıyor.

7. Çok iyi dövüşen başrol oyuncu

Çok iyi dövüşen başrol oyuncu
Arkadaş ben henüz kavgaya girip te dayak yiyen bir jön görmedim. Bu adamlar her seferinde karşısındakini döver. Yani dayak yese bile mutlaka bir hainlik olmuştur.

8. Bütün fakirler köşkte

Bütün fakirler köşkte
Ne hikmetse dizilerdeki bütün farkirler köşklerde, saraylarda yaşarlar. Apartmanda yaşayanlar da zaten haftalar içerisinde bir köşke, müstakil ev yada villaya upgrade olurlar. Tabii canım ne var bunda? Apartmanda oturan fakir mi olur?

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.