OFPOF

Türk senaristlerin dizilerde vazgeçemediği 3 olmazsa olmaz tip

-
495
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türk senaristlerin dizilerde vazgeçemediği 3 olmazsa olmaz tip
3.264 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hemen hemen hepimiz bugüne kadar birçok dizi görmüş, bir çoğunu tutku ve heyecan ile final yapana kadar izlemişizdir.

türk senaristlerin vazgeçemediği tiplemelerden en başında kötü kadın/adam gelmektedir. Yakınımızda ya da hayatımızın içinde olan kötü karakterleri dizilerde de hep görürüz. Dizi, o kötü karakter yüzünden bir türlü düzene girmez. Tam her şey yoluna girdi derken o kötü karakter bir anda sinsi planları ile karşımıza çıkar ve masum hayatları karartır. Bizde oturduğumuz yerden küplere bineriz. Tabii bunda da oyuncu oyunculuğunun hakkını verir.

1. Kötü karakter

Türk senaristlerin dizilerde vazgeçemediği 3 olmazsa olmaz tip-1

O kadar çok inanırız ki rolüne yolda görsek hemen aklımıza o dizideki kötü karakter gelir. Senaristler de içimizde olan bu tiplemelerden asla vazgeçmiyor. Örnek olarak Güllerin Savaşı dizisinin Gülfem'i

2. Fakir ama gururlu

Türk senaristlerin dizilerde vazgeçemediği 3 olmazsa olmaz tip-2

Bu kötü karakterin tam tersi bir karakter olan fakir ama gururlu ve bir o kadar da saf biri çıkar karşımıza. Bütün yıl boyunca onun için üzülür hatta kahroluruz. Bu da senaristlerin bizi ne kadar iyi tanıdığını gösterir aslında. Türk milleti duygusaldıe ve mağdurun yanında olur. İkinci örneğimizde aynı dizinin saf, mağdur ve sevimli kızı Gülru.

3. Aşık gençler

Türk senaristlerin dizilerde vazgeçemediği 3 olmazsa olmaz tip-3

Senaristlerin vazgeçemediği üçüncü tiplemede, körkütük bir aşık. aşk, dizilerde ve hayatımızda olmazsa olmaz bir konudur. Dizilerde bu karakterlerin bir anda yolları kesişir ve birbirlerine aşık olurlar. Dizileride en çok izleten konu genellikle aşk oluyor. İzlerken kendimizi o karakterlerin yerine koyarız. Senaristler bu nedenle aşktan gözü kör olmuş bir tiplemeyi kesinlikle kullanır. Çünkü neyi sevdiğimizi ve diziyi neyin izleteceğini çok iyi biliyorlar.

"Güllerin Savaşı" gittikçe imkansızlaşan ve kördüğüme dönüşen bir aşkın dizisi...


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık