OFPOF

Türk Korku Sinemasına Yön Veren Doğa Üstü Varlıklar ve Onların Hikayelerini Anlatan 10 Türk Filmi

-
597
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türk Korku Sinemasına Yön Veren Doğa Üstü Varlıklar ve Onların Hikayelerini Anlatan 10 Türk Filmi
0 izlenme
Ofpofer
-

Türk korku filmlerinin temel taşı doğaüstü varlıklar üzerine çekilmiş güzel filmleri sizin için derledik bol korkulu saatler size.

1. Musallat Serisi

Musallat Serisi

Elif, karanlık geçmişiyle yüzleşmek üzere olan genç bir öğretmendir. Yaşadığı tüm sorunlar, gerçekte, hatırlanması mümkün olmayan bebeklik dönemindeki bir hatadan kaynaklanmaktadır. Yanlış zaman ve yerde yapılan, korkunç ve çözülmesi mümkün olmayan bir büyü, o büyük hatanın ta kendisidir.

2. Üç Harfliler Serisi

Üç Harfliler Serisi

Serinin ilk filmi 2010 yılında gösterime girmiş büyük beğeni kazanmıştır. Ardından 2015 te Üç Harfliler Habis ve 2016 da Üç Harfliler Karabüyü çekilmiştir.

3. Azap

Azap

Ayşin yeni mezun bir öğretmendir. Bir köye atanır ve internetten köy ile ilgili araştırma yaparken, geçmişte bu köyde cinlerle ilgili korkunç olaylar yaşandığını öğrenir.Ailesi ve arkadaşları onu vazgeçirmeyi deneseler de, Ayşin görev yeri olan köye gitmekte kararlıdır. Arkadaşlarının düzenlediği veda partisinde bir iddia sonucu cin çağırma ayinine katılan Ayşin’in hayatı bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır.

4. Azazil Serisi

Azazil Serisi

2014 yılında Azazil Düğüm çekilmiş gişe başarısından sonra  2015 yılında Azazik Büyü sinemalardaki yerini almıştır

5. El-Cin

El-Cin

türk korku filmlerinin duayen ismi Hasan Karacadağ'ın 2012 yılında Türk sinemasına armağan  ettiği filmlerden bir tanesi

6. Siccîn Serisi

Siccîn Serisi

Üç filmden oluşan serinin ilk filmi 2014 te gösterime girmiş ve ilk haftasında 89 bin 203 kişi tarafından seyredilmiştir.

7. Hannas: Karanlıkta Saklanan

Hannas: Karanlıkta Saklanan

Uzmanlığını henüz tamamlamış bir psikolog olan Mert, dağın başında ıssız ve ilginç bir yerde bulunan bir hastanede göreve başlar. Çok zaman geçmeden, psikolog Mert, bu hastanedeki hastalarda bazı tuhaflıklar olduğunu fark eder. İlk hastası Esat Bey’deki tuhaflıklardan sonra, Muazzez Hanım’ın ürkütücü sessizliği ile endişeleri bir kat daha artan Mert, yaşanan garipliklerin nedenini anlamaya çalışırken hastaneye Elif adında yeni bir hasta gelir. Psikolog Mert’in Elif’e koyduğu ilk teşhis, Histerik Psikozdur ancak Elif kendisinin histeri krizleri geçirmediğini, görünmeyen bir varlığın ona musallat olduğunu iddia eder. Bir bilim insanı olan Mert, başlangıçta bunun mümkün olamayacağını düşünse de, kendisinin de olayların içine sürüklenmeye başlamasıyla fikri değişecektir.

8. Büyü

Büyü

İkincisi şu sıralar sinemalarda gösterilen filmin ilki 2004 yapımı olup  İpek Tuzcuoğlu, Özgü Namal, Okan Yalabık, Ece Uslu gibi oyuncular yer almıştır. türk sinemasındaki doğa üstü varlıklar devrini başlatan ilk film olma özelliği tasımaktadır.

9. Alamet-i Kıyamet

Alamet-i Kıyamet

Filmde 1999 Türkiye'de ve dünyanın geri kalan yerlerinde yaşanan korku dolu olaylar anlatılıyor. Hikayenin merkezinde ise yalnız yaşayan Elif adlı hamile bir kadın bulunuyor. 72 numaralı apartmanda bulunan tuhaf komşularıyla birlikte doğumu bekleyen Elif'in hayatı bir süre sonra karabasana dönecektir.

10. Dabbe Serisi

Dabbe Serisi

türk korku Sineması Denildiğinde ilk akla gelen bir Hasan Karacadağ klasiği film serisidir. Bazı bölümlerinde gerçek hayattan esinlenilmiştir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.