OFPOF

Türk filmlerinin en dokunaklı 7 sahnesi

-
310
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türk filmlerinin en dokunaklı 7 sahnesi
2.095 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Eski filmlerde mahallenin kadınlarının toplanıp açık hava sinemalarında hüngür hüngür ağladığını görürüz.


1. "Açaydım kollarımı gitme diyeydim"

"Babam ve Oğlum" filmindeki bu sahnede nice yiğitlerin gözüne toz kaçtı, nice hanım hanımcık kızların makyajı aktı! Çetin Tekindor bir ülkeyi ağlattı ya, saygıyla eğiliyoruz önünde.

2. "sevgi neydi? Sevgi emekti..."

"Selvi Boylum Al Yazmalım"ı sinema tarihinin klasikleri arasına sokan en önemli sahne bu diyebiliriz. Sahi, sevgi gerçekten neydi?

3. Ömründe bir karıncayı bile incitmemiş Yaşar Usta!

Geneli açısından çok keyifli bir film olsa da "Bizim Aile"deki Yaşar Usta karakterinin o zengin ve kötü kalpli fabrikatörün karşısındaki konuşmasında tüyleri diken diken olmayan yoktur herhalde.

4. Eski arkadaşlar

Ah "Issız Adam", ah Ada, ah Alper. Yüzleri gülerken içlerindeki acıyı hepimiz hissetmedik mi?

5. Fakir oğlan zengin kız

Klişelere bol bol rastlasak da, "Evim Sensin" son sahnesiyle kadın erkek herkesi ağlatmayı başardı. Sevdiğin kadının kollarında ölmesinden daha dokunaklı çok az şey var bu dünyada.

6. Televizyon kuruldu ama...

Adile Naşit'in izin vermesinden İzmir'de sokakta kalmalarına kadar her sahnesi gözleri doldursa da, "Canım Kardeşim"in en vurucu sahnesi şüphesiz o hep istediği televizyonun kurulduğunu göremeyen Kahraman'ın ölümüdür.

7. "Ben tüccar değilim eğitimciyim!"

Ne kadar haylaz olsalar da öğrencilerini hep seven Mahmut Hocanın "Hababam Sınıfı"ndaki müdüre karşı çıktıktan sonra kalp krizi geçirdiği sahne sizi ağlatmadıysa, hastanenin bahçesindeki öğrencilerin sevgisi mutlaka gözünüzdeki iki damla yaşa sebep olmuş olmalı.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık