OFPOF

Türk Dizilerinin Gönüllerde Taht Kuran Efsane Karakterleri

-
1.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türk Dizilerinin Gönüllerde Taht Kuran Efsane Karakterleri
906 izlenme
Ofpofer
-

Ülkemizde dizi sektörü bayağı popülerdir.Bu popülaritenin oluşmasında elbet oyuncuların payı büyüktür.İşte o efsane dizi oyuncuları

1. Süleyman Çakır - Kurtlar Vadisi

Süleyman Çakır - Kurtlar Vadisi

efsane Dizi "Kurtlar Vadisi" ile seyirciyle buluşan Oktar Kaynarca neredeyse 20 milyon insanın gönlünde taht kurmuş.Perşembe akşamları sokakta kimselerin görülmemesine sebebiyet vermiş.Üniversite ve lise erkek öğrencilerinin cuma günleri takım elbise giymelerine olanak sağlamış,Veöldükten sonra gerçekte,
gıyabında cenaze namazı kılınan o efsane aktör.

2. Kuşcu - Deli Yürek

Kuşcu - Deli Yürek

Zamanının en favori dizilerinden olan Deli Yürek, dizide barındırdığı bir çok isimle adından söz ettirdi.O karakterlerden biride şüphesiz Kuşcu.
Kuşcu Dizi de daha çok kendine danışılan düşünceleri önemsenen bir role sahip.Zamanının çoğunu çatıda geçiren kuşcu,özlü sözleri ve tavşan kanı çayı ile bilinir. İşte Sözlerinden efsane olanı;

*"İftira, ben öyle öğrenmedim ki öyle iftira atayım, insan gül olacağa yerde diken, diken olacağı yerde gül olmamalı. İnsanın gül gibi güleryüzlü tatlı sözlü olmalı. Diken gibi incitici olmamalı. Emme keskin ve sivri olman gerektiğinde kesmemezlik, bakmamazlık etme. Kirpi gibi gerektiğinde de dikenlerini göster ki canını koruyasın. Samur gibi yumuşak olursan derini yüzerler derini!!!"

3. İsmail Abi - Leyla İle Mecnun

İsmail Abi - Leyla İle Mecnun

Dizi de Mecnun'un çocukluk arkadaşı. Her gün farklı bir iş yapmaktadır. Gemilere el sallayıp, babasının bir gemi ile geleceğini düşünmektedir.Saf bir kalbi olduğundan hep iyi düşünmektedir."Laaps!", "hooop!", "senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun aynı olmadığının farkında değil misin acaba?", "benim büyük büyük dedelerim hep şuydu, buydu..." gibi kendine has bir üslubu vardır. Her seferinde sadelikten yana olduğunu söylese de kıyafetleri pullu, ışıltılı, renklidir.

4. Burhan Altıntop - Avrupa Yakası

Burhan Altıntop - Avrupa Yakası

Dizide Avrupa Yakası dergisinin idari müdürüdür. Karakterin kullandığı birçok söz ve hareket toplumda yaygın biçimde kullanılmaktadır. Kendine has konuşma tarzıyla da adından söz ettirmiştir.

5. Kirli - Ekmek Teknesi

Kirli - Ekmek Teknesi

Kimin nesi belli degil. Cengiz'in akil hocasi.para sevdasi ve aptalliklari yüzünden sürekli rezil oluyor.Aslinda içi temiz, disi kirli biri. Yikanmaktan ve sudan nefret ediyor. Dizide onu sadece bir kez, 74. bölümde yikanirken gördük, onda da hasta oldu zaten.Midesine çok düskün, sürekli yemek yemekten mide spazmi geçiriyor.
Önceden Cengiz'le birlikte köfte arabalari varken de köftelerin çogunu satmadan yiyordu.Sürekli bir seylerin kendisini bozacagini düsünüyordu.İşte bu efsane oyuncununda kalplerde taht kurmasının sebebi kim bilir belki de doğallığı idi.

6. Afet Güçverir - Hayat Bilgisi

Afet Güçverir - Hayat Bilgisi

Hoca camide! Kendisine hoca denmesine kıl olup herkesin diline yapışan bu cevapla bilinen dizinin tarih Öğretmenidir. Ne de güzel bir öğretmendir. Her okulda keşke olsa dedirten cinsten.

7. Ramiz Karaeski - Ezel

Ramiz Karaeski - Ezel

Nam-ı diğer dayı. Tuncel Kurtiz'in muhteşem oyunculuğuyla, aforizmaları ve şiirsel konuşmalarıyla ekranlara damga vurmuş ve büyük kitlelerin sevgisini kazanmıştır. Hatta büyük usta bu rolünden sonra Ramiz Dayı olarak kalmıştır çoğu kişi için.

8. Behzat Amir - Behzat Ç

Behzat Amir - Behzat Ç

Başkomiser, diziye adını veren karakter, Cinayet Büro Amiridir. Kendisine has sorgu yöntemleri, zanlılara karşı şiddet içeren davranışları olmakla birlikte samimi, dürüst, dost canlısı, ekibini her türlü olumsuz durumdan koruma amacı güden bir tavra sahiptir. Gençlerbirliği taraftarıdır. Dönem arkadaşlarınınkine eş imamesinde "A" harfi bulunan ve hiç elinden düşürmediği bir tespihi vardır. Çok sevmiştik be Amirim!

9. Vahit Ballıoğlu - Yedi Numara

Vahit Ballıoğlu - Yedi Numara

Dizide babacan ve  asabi tavrıyla ön plandadır.Yedi Numaralı evin ev sahibidir.
Konuşmalarında kendine tarz üslubu ile öne çıkar

10. Cemil - Bizimkiler

Cemil - Bizimkiler

türk Dizi tarihinin miladı sayılan Bizimkiler dizisinin unutulmaz karakteri Cemil. “Koş sevim kavga var!” “Benim adım Cemil” replikleri ile gönüllere taht kuran Cemil karakteri efsaneler arasında yerini aldı.

11. Memoli - Yılan Hikayesi

Memoli - Yılan Hikayesi

Polis karakterini canlandırdığı dizide adından söz ettirmiştir.

12. Gülbeyaz - GÜLBEYAZ

Gülbeyaz - GÜLBEYAZ

Dizide konuşması ve söylediği türkülerle damga vurmuştur.

13. İhsan - Tatlı Hayat

İhsan - Tatlı Hayat

İhsan'ın kuru temizleme işinden bolca para kazanmış ve sınıf atlamaya karar vermişlerdir. İhsan'ın hayatta yükselme çabaları dahilinde Gültepe'de bir gecekondudan Etiler'deki yeni lüks evlerine taşınmışlardır.
Üst kat komşuları türk- Rum çifti Feraye ile Yorgo,dan nefret eden İhsanın günlük yaşantısı diziye konu olmuştur.

14. Heredot Cevdet - Ekmek Teknesi

Heredot Cevdet - Ekmek Teknesi

Semtin kahvehanesinde her akşam anlattığı hikâyelerle ünlüdür. Anlattığı öyküler hangi dönemde geçmiş olursa olsun, sanki birkaç saat önce yaşanmış gibi anlatmaktadır. Lakabını, bilinen en eski tarihçilerden olan Herodot'tan almıştır.

15. Kadir - En Son Babalar Duyar

Kadir - En Son Babalar Duyar

Kadir, Hülya'nın kocasıdır. Belirli bir işi yoktur. Çoğu zaman karısını kandırır.Karısına Hulya diye hitap eder. Önce Emlakçılık, köftecilik, Zühtü Bey'in yanında müdürlük, yazları otel işletmeciliği yapmıştır ve türkü bar da işletmiştir; ancak bu işlerin hepsini batırarak bir rekora imza atmıştır.Hallederiz lafını hayatının mottosu olarak kullanan karakter. Nabza göre şerbetçidir, uçan kuşa borcu vardır.

16. Haluk - Çocuklar Duymasın

Haluk - Çocuklar Duymasın

Dizideki taş fırınlığı ile dikkat çeken haluk otoriter bir aile babasıdır.

17. Pembe - Cennet Mahallesi

Pembe - Cennet Mahallesi

Dizide paragöz,uyanık,sahtekar bir anne olan pembe. dünya hayatını sadece dolar olarak görüyor.Ve tabi bütün yaşantısı para üzerine kurulu


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.