OFPOF

Türk dizilerinde inanılmaz mantık hataları

-
26.8b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türk dizilerinde inanılmaz mantık hataları
9.987 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Türk dizilerinin bu kadar da olmaz dedirten, mantık çerçevesini çatlatan inanılmaz mantık hataları...

Her yayın sezonunda yüzlercesi başlayan, başlamaya hazırlanan, devam eden; çoğu seyirci tarafından çokça sevilen ve bağırlara basılan türk dizileri iyiler hoşlar lakin her biri birbirinden uçuk mantık hatasını içerisinde barındırıyor.

Türkiye'de herkes konaklarda, müstakil evlerde yaşıyormuşçasına dizilerin çoğunda fakir aile faturalarını bile ödemekte zorlanırken koca koca konaklarda yaşayabiliyor. Biraz daha spesifik örneklere bakacak olursak 10 sene önce yayınlanan Yaprak Dökümü'ne bakalım. Hadi buradaki konağı Ali Rıza Bey'in eski kaymakam olmasına bağlayalım da demir yolu olmayan Trabzon'a trenle gidebilmelerine ne diyelim bilemedik...

Türk dizilerinde inanılmaz mantık hataları-1

Kavak Yelleri dizisini hatırlamayanımız yoktur. Dizide lise öğrencisi olan ve sayısal puanla yerleşilen tıp bölümünü isteyen Aslı ile sözel puanla yerleşilen sinema televizyon bölümünü isteyen deniz aynı sınıfta öğrenciydiler. Eğitim şart diyoruz.

Türk dizilerinde inanılmaz mantık hataları-2

Bir diğer şaşırtan ve var mı öyle bi dünya dedirten unsur da Türk dizilerindeki telefon sahneleri. Kahramanımız numarayı tuşlayıp telefonu kulağına götürdüğü anda alo diyebiliyor. Biz de devamlı telefonumuz elimizde zannedelim. Hangimiz bu kadar hızlı telefon cevaplayabiliyor?

Türk dizilerinde inanılmaz mantık hataları-3

İstanbul'da taksi ücretlerinin diğer bir çok şehre göre düşük olduğu su götürmez bir gerçek. Lakin bu demek değil ki herkes taksi ile gezebiliyor... Türk dizilerinde fakirlikten kırılsa bile karakterlerimiz taksilerde geziyor. Çalışamıyor bakkala çakkala borç birikmiş ama hoop taksi. Yiyecek ekmeği yok koşa koşa taksiye biniyor.

Bu gibi hatalar düzeltilmesi çok zor mudur bilinmez. Ne var yani karakter belediye otobüsüne binse, metrobüste pestile dönse? Ne var yani Aslı'yla Deniz karşılıklı sınıflarda okuyan arkadaşlar olsa? Biraz daha inandırıcı olmak bu kadar zor olmamalı.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık