OFPOF

Türk Dizi Sektöründe Son 10 Yılın En İyi 12 Dizisi

-
12.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türk Dizi Sektöründe Son 10 Yılın En İyi 12 Dizisi
7.325 izlenme
Ofpofer
-

Türk halkı olarak televizyon izlemeye bayılıyoruz.Hal böyle olunca dizi sektörümüz oldukça ilgi çekiyor.

türk Dizi sektöründe son zamanların en unutulmaz dizilerini bir araya getirdik.

1. Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem Yüzyıl
Konusu Osmanlı Devletinin yükseliş dönemi padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman dönemi olaylarıdır.Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatı etrafında kurgulanmıştır.Hürrem Sultanla aşkı diziye damga vurmuştur.Dizi yurt dışında bile izlenme rekorları kırmıştır ve Hollywood tarafından satın alınmıştır.

2. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
Emrah Serbes'in aynı isimli romanından esinlenerek hazırlanmış türk polisiye televizyon dizisi.Dizi Başkomiser Behzat Ç.(Erdal Beşikçioğlu) ve ekibinin aydınlattığı cinayetleri anlatır.Behzat Ç.'nin çalkantılı yaşamına vurgu yapmıştır.Ankarada çekilmişitir.Keşke bitmese dediğim bir dizidir.

3. Leyla İle Mecnun

Leyla İle Mecnun
Absürt Komedi türündeki türk televizyon dizisi. Dizi temel olarak efsanevî karakterler Leylâ ile Mecnun'un hikayesi üzerine kurgulanmıştır fakat üstüne aşırı derecede komedi öğeleri eklenmiştir.Komedi türünü farklı bir boyuta taşımıştır.Türk televizyon tarinin en iyi komedi dizilerindendir.

4. Kurtlar Vadisi Pusu

Kurtlar Vadisi Pusu
Kurtlar Vadisi olarak başladı aradan tam 12 sene geçti Kurtlar Vadisi Pusu olarak hala yayında.Başrolde Polat Alemdar (Necati Şaşmaz)'ın olduğu Dizi derin devleti anlatmaktadır.Fazla söze gerek yok dizinin tutkunları hala aynı heyecanla izlemekte.

5. Aşk-ı Memnu

Aşk-ı Memnu
Halid Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır.Konusu yasak aşk teması içermektedir.Adnan Bey'in yiğeni Behlül'ün yengesi Bihterle yaşadığı yasak aşkı konu almıştır.türk televizyon tarihine damga vurmuştur.

6. Diriliş: Ertuğrul

Diriliş: Ertuğrul
Moğollar ve Türkmen beylerini yenerek, Kayı boyuna da bir yurt veren Ertuğrul böylece Osmanlı Devleti'nin kuruluş sırrını da kendi hikayesinde gizlemiş oldu.Osmanlı Devletinin ataları olan Selçukluları anlatan dizidir.Şu an yayında olan bir dizidir ve Çarşamba günleri TRT1'De yayınlanmaktadır.

7. Ezel

Ezel
Ömer'in (Kenan İmirzalıoğlu) aşık olduğu Eyşan (Cansu Dere) ve ihanetleri çevresinde gelişir olaylar.Ömer hapishanede bir kavgaya karışır ve yüzü değişir.Çıkınca en yakın arkadaşıyla Eyşan evlenmiştir.türk Dizi severlerin hafızalarında kalıcı yer edinmiştir.

8. Doktorlar

Doktorlar
Başrollerini Kutsi ve Yasemin Ergene'nin oynadığı bir hastane dizisidir.Grey's Anatomy dizisinden uyarlanmıştır. Dizide doktorların yaşantıları ve aşkları konu edilmektedir.Hala bazı kanallarımızda yayınlanmaktadır.

9. Kuzey Güney

Kuzey Güney
7 Eylül 2011'de Kanal D ekranlarında başlamıştır. Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel paylaşmaktadır.Dizide birbirinden tamamen farklı iki kardeşin aynı kıza aşık olması konu edilmiştir.

10. Sakarya Fırat

Sakarya Fırat

Osman Sınav'ın yapımcısı olduğu 2009 yılı yapımı dizidir.Sakarya/Fırat, ülkemizde 25 yılı aşkın süredir devam eden terör sorunun ve terörün yerle bir ettiği hayatların hikâyesi ekranlara taşıyor.2013 yılında final yapmıştır.

11. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
Yapımcılığını Raci Şaşmaz'ın yaptığı aksiyon,devlet,mafya dizisidir.Başrolde Oktay Kaynarca vardır.Hızır Çakırbeyli'nin(Oktay Kaynarca) yer altı dünyasında ve ailesi etrafında gelişir olaylar.Bu sezon yayına girmiştir.Salı günleri Atv'de ekrana gelmektedir.Bu sezonun en çok izlenen dizisidir.

12. Yaprak Dökümü

Yaprak Dökümü
Reşat Nuri Güntekin'in Yaprak Dökümü adlı eserinden günümüze uyarlanmış dizidir. Kaymakan Ali Rıza Bey'in yaşadığı bir olayda haksızlığa göz yumması istenince istifa ederek ailesini ve geçim derdini konu almıştır.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.