OFPOF

Transformers 5 ile Dünyanın Son Kahramanı Mark Wahlberg ve İzlenmesi Gereken 10 Filmi

-
469
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Transformers 5 ile Dünyanın Son Kahramanı Mark Wahlberg ve İzlenmesi Gereken 10 Filmi
0 izlenme
Ofpofer
-

O cezaevinden Hollywood'un zirvesine çıkan bir aktör, O uzaylı kötü robotlara karşı dünyayı kurtaran son kahraman, O son şövalye Mark Wahlberg.

Boston sokaklarının azılı haydutluğundan rapçiliğe, oradan da modelliğe geçen, günümüzün ünlü oyuncusu Mark Wahlberg,  5 Haziran 1971 doğumludur. 17 yaşında bir kasa bira çalmaya çalışırken  iki Vietnamlı göçmenle kavga eder birinin gözünü çıkaran Wahlberg 2 yıl ceza alır. 45 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilir. Cezaevindeyken vücut geliştirmeye başlar. Ağabeyi Donnie Wahlberg ile New Kids on the Block adlı müzik grubuna katılır. Grup çok ünlenince dağılır, Wahlberg ise Marky Mark and the Funky Bunch adlı kendi grubunu kurar. 

1993'de Hal Hartley'in yönettiği The Substitute adlı filmde oynadı. Leonardo DiCaprio'nun uyuşturucu müptelası arkadaşını canlandırdığı 1995 yapımı The Basketball Diaries filminde, bir yıl sonra da Fear filminde rol aldı. En önemli çıkışını Paul Thomas Anderson'ın Boogie Nights filminde yaptı ve adını artık büyük oyuncularının adına yazdırmayı başardı. Bilgisayar oyunu Max Payne'in film versiyonunda Max Payne'i canlandırmıştır.

Daha sonra Köstebek ve Dövüşçü filmlerindeki performansıyla Oscar'a aday gösterilmiştir.

1. Köstebek

1. Köstebek

En iyi yönetmen, en iyi film, en iyi uyarlama senaryo ve en iyi kurgu dallarında 4 Oscar ödüllü 2006 yapımı Köstebek, 2002 yapımı Kirli İşler'den esinlenmiştir. oyuncu kadrosunda  Jack Nicholson, Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Mark Wahlberg yer alır. türk televizyon dizisi İçerde bu filmden esinlenmiştir.

2. Ayı Teddy 1- 2

2. Ayı Teddy  1- 2

2012 yılının en komik ve haşarı filmlerinden biri olan Ayı Teddy’i çizgi film karakteri olarak tanıyoruz. Günümüz sinemalarına uyarlanan film 21 Eylül 2012 tarihinde Türkiye sinemalarıyla buluşmuş ve büyük bir ilgi görerek izlenilmişti. Fantastik Komedi tarzındaki Ayı Teddy’nin İMDB puanı ise 7.1 değerindedir. Oldukça iyi bir senaryoya sahip olan filmin hikayesi ise aynı zamanda yönetmenliğini üstlenen Seth MacFarlane’e aittir. Filmin başrollerine layık olan usta isimler ise Mark Wahlberg başta olmak üzere Mila Kunis ve Seth MacFarlane’dir. 

3. Büyük Felaket

3. Büyük Felaket

Petrol sondaj kulesi Deepwater Horizon'da çalışan 126 kişilik ekip, 20 Nisan 2010'da her zamanki gibi çalışmalarını sürdürmektedir. Hepsi vardiyanın sonuna gelip bir an önce karaya çıkmayı ve kendilerini bekleyenlere kavuşmayı arzu etmektedir. Ancak akşam saatlerinde yaşanan şiddetli patlamalar herkesi büyük bir şoka uğratır. 

4. Son Kalan

4. Son Kalan

“Kırmızı Kanat” isimli operasyonu gerçekleştirebilmek için 4 özel askerden oluşan bir ekip kurulur ve en önemli görevleri ise Afganistan’daki Talibanların başı olan Admad Shad’ı yakalamaktır. Aldıkları emir ise Ahmad Shad’ı nasıl yakalayacakları farketmeksizin olmak üzeredir, yani canlı veya ölü bir şekilde yakalamak zorundalardır.

5. Dövüşçü

5. Dövüşçü

2010 yapımı bir ABD filmidir. Başrollerde Christian Bale, Mark Wahlberg ve Amy Adams oynamıştır. 2011 Şubat ayındaki Akademi Ödülleri töreninde, Bale filmdeki rolü ile En İyi Yardımcı erkek oyuncu dalında, Melissa Leo ise En İyi Yardımcı kadın Oyuncu dalında Akademi Ödülü kazanmıştır.

Bir boksörün, sıfırdan başlayıp, karşılaştığı tüm zorluklara rağmen inancını ve azmini kaybetmeden zirveye çıkışını konu alan bir film. Bu sırada Amerikan aile yapısı ve gençlerin içinde bulunduğu sosyal çöküşlere de değinilmiştir.

6. Kara Gün

6. Kara Gün

Boston Polisi'nde görevli çavuş Tommy Saunders (Mark Wahlberg) için 15 Nisan 2013 günü önemli bir gündür. Boston Maratonu'nda sporcuları ve seyircileri koruma görevini üstlenen polislerden bir tanesidir. Yarış herkes için güzel bir atmosferde devam ederken hiç beklenmedik bir patlama meydana gelir. Hemen sonrasında tüm ekipler, Edward F. Davis (John Goodman) önderliğinde düzenlenen operasyonlarla şüphelilerin peşine düşecektir. Daha sonra kimlikleri belirlenen 2 kardeş, Boston'un her yerinde didik didik aranacaktır.

7. Zor Kazanç

7. Zor Kazanç

Michael Bay’ın yönetmenliğini yaptığı ve gerçek bir hikayeden beyazperdeye uyarlanan Zor Kazanç adlı filmin başrollerinde muhteşem üçlü Mark Wahlberg, Dwayne Johnson ve Anthony Mackie yer alıyor. Lugo ile en yakın arkadaşı Adrian, Florida’da yaşamaktadır. Lugo vücut geliştirme antrenörüdür ve bu işi gerçekten çok ciddiye almaktadır. Fakat Lugo her gün standart yaşadığı hayatından sıkılmaya başlayınca, spor salonundan aldığı düşük maaştan ve sinir bozucu düzenden kurtulma kararı alır. Adrian’ı da ikna ederek Amerikan rüyasını gerçekleştirme yolunda ilk adımları atarlar ve hedef olarak hali hazırda zengin bir müşteriyi gözlerine kestirirler. 

8. Babalar Savaşıyor

8. Babalar Savaşıyor

Ferrell karısının iki çocuğuna dünyanın en iyi üvey babası olmak için büyük çaba sarf eden mülayim bir radyo yöneticisidir. Çocukların vurdumduymaz, beleşçi asıl babaları (Wahlberg) dönüp üvey babayı çocukların ilgisi için rekabete zorladığında sorunlar çıkmaya başlar.

9. Yedek Polisler

9. Yedek Polisler

Highsmith ve Danson şehrin kahraman polisleridir. Ödüllü polisler yalnız şehrin insanları için değil, polis teşkilatının da idolleridir. Dedektif Terry Hoitz ve Adam Gamble ise masa başında evraklara gömülmüş polis memurlarıdır. Günlerini monoton bir şekilde geçiren ortaklardan Terry'nin bu duruma canı sıkılmaya başlar. Herkesin Highsmith ve Danson'a imrenmesine artık katlanamaz.

10. Transformers : Kayıp Çağ

10. Transformers : Kayıp Çağ

Transformers: Kayıp Çağ, yönetmenliğini Michael Bay'ın yaptığı, senaryosunu ise Ehren Kruger'ın yazdığı 2014 Amerikan-Çin yapımı bilim kurgu filmi. Transformers serisinin dördüncü devam filmidir.

Bonus : Transformers 5: Son Şövalye

Bonus : Transformers 5: Son Şövalye

Transformers: Son Şövalye, yönetmenliğini Michael Bay'ın yaptığı, senaryosunu ise Art Marcum, Matt Holloway ve Ken Nolan'ın yazdığı 2017 Amerikan-İngiliz yapımı bilim kurgu filmi. 23 Haziran 2017 itibariyle Türkiye sinemalarında yerini almıştır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.