OFPOF

Tom Hanks'in Oyunculuğu ile Bizleri Kendisine Hayran Bıraktırdığı 7 Film

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tom Hanks'in Oyunculuğu ile Bizleri Kendisine Hayran Bıraktırdığı 7 Film
799 izlenme
Ofpofer
-

Oyunculuk çok zahmetli ve bir o kadar da yorucu bir iştir. Bu işi severek yaptığını kanıtlayan Tom Hanks'in bizleri hayran bırakan 7 filmi.

Bu size çok çekici gelmeyebilir. Özellikle vurdulu kırdılı film sevenler için genellikle oyunculuğun pek bir önemi yoktur. Fakat Tom Hanks bütün bu tabuları yıkarak Forrest Gump ile oyunculuğun dibine vurmuş, Kaptan Philips'deki performansıyla da sektörü rakipsiz bırakmıştır.

1. Forrest Gump (1994)

Forrest Gump (1994)

Bu filmi izledikten sonra acaba dünyada hala böyle iyi insanlar var mı demekten kendinizi alıkoyamayacaksınız. Her şeye rağmen sevdiği kadının peşinden koşan saf ama bi o kadar da zeki bir adamın hikayesinin anlatıldığı bu film uzun süre aklınızdan çıkmayacak.

2. Er Ryan'ı Kurtarmak (1998)

Er Ryan'ı Kurtarmak (1998)

Usta yönetmek Spielberg reisin yönettiği 2.dünya savaşında geçen harika bir film. Tarihi film sevmeyenler bu içeriği hemen geçmesin. Zaten Tom Hanks'i izlerken film hangi tarihi anlatıyor diye aklınıza bile gelmeyecek. Ayrıca bu filmi özel kılan bir diğer olay da filmin ilk 20 dakikasının film eleştirmenlerinin dahi çok gerçekçi bulduğu Normandiya Çıkarması savaş sahneleridir.
(Ryan rolündeki Matt Damon'un da performansını yazmadan geçemem tabi)

3. Yeşil Yol (1999)

Yeşil Yol (1999)

Filmin adını görünce gözünüzün önüne "Yoruldum Patron" cümlesi geliyorsa siz normal bir insansınız demektir. Oyunculuğundan tutun da ışığına kadar her şey inanılmaz güzel yapılmış. Bu filmin de en önemli özelliği hapishanede kullanılan elektrikli sandalyenin ve hapishane mekanının tamamen gerçek olması.

4. Cast Away (2000)

Cast Away (2000)

Düşünün kocaman bir adada tek başınızasınız. Etrafınızda kimse yok. Yanınızda sadece bir kargo paketi ve bir top var. Çok zorda kalsanız top ile arakadaşlık kurar mısınız? Tek başına kalınca neler yapılabileceğin anlatıldığı ve asla aklınızdan çıkmayacak finali olan müthiş bir film. (Siz yine de topa kaş göz çizip onunla konuşmayın)

5. Terminal (2004)

Terminal (2004)

18 yıl boyunca havalimanında yaşayan bir adamdan esinlenerek çekilen film asla sıkılmayacağınız bir Komedi filmdir. New York’a gelirken ülkesinde savaş çıkan bir adamın ülkesine  geri dönemeyişi ve New York topraklarına da girememesinin anlatıldığı filmde havalimanında yaşamanın zor ve bi o kadar da canınızın çekeceği bir olay olduğunu izleyeceksiniz. (Tom Hanks'in ingilizce ana dili olmasına rağmen anadilini konuşamama rolüne de ayrıca bayılacaksınız)

6. Kaptan Phillips (2013)

Kaptan Phillips (2013)

Adından da anlaşılacağı üzere bir geminin kaptanı olan kahramınımız denizin ortasında gemideki mürettebatıyla korsanların eline düşer (tabi bir kısmı). Filmi izlerken baştan sona maceraya doyacaksınız. (Bu filmde Tom Hanks'in rolüne parantez açın ve bi daha kapatmayın. Çok iddialıyım. 

7. Casuslar Köprüsü (2015)

Casuslar Köprüsü (2015)

Bir Tom Hanks hayranıysanız hayatınız film konusunda iyi gidiyor demektir.
Basit bir avukatın kendini bir anda soğuk savaş döneminde bir pazarlığın içinde bulması onun için hiç de kolay olmayacaktır. Ülkenizin tutsak edilmiş bir pilotu mu, bir üniversite öğrencisini mi yoksa ikisinin de mi hayatı sizin için daha önemlidir?
Bu filmi izlerken sabretmeyi, beklemeyi ve bir gencin hayatının ne kadar çok önemli olduğunu göreceksiniz. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.