OFPOF

The Flash'ta Yeni Sezon

-
378
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
The Flash'ta Yeni Sezon
469 izlenme
-

Enteresan göndermeler oldu

Aslında Dizi incelemelerine pek girmek istemiyordum ama The Flash dizisinin yeni bölümü çizgi roman severler için oldukça ilginçti. İlk sezon yapmaktan korktuğu göndermeleri son iki bölümdür oldukça sık kullanır oldular.

İlk bölümde en çok ilgimizi çeken The Flash çağrı ışığıydı. Tabiki de bu göndermenin nereden geldiğini izleyicilerin çoğu farkındadır diye düşünüyorum. Son bölümde diğer evrenlere açılan 52 portal olması Dc nin aktif olarak kullandığı 52 evreninin bulunmasına bir göz kırpmaydı. Ama benim en çok ilgimi çeken kendi evrenlerine Earth-1 Jay Garrick'in evrenine ise Earth-2 demeleri oldu. Bildiğimiz üzere Earth-1 bildiğimiz klasik karakterlerin daha gerçekçi bir bakış açısıyla dünyamıza uyarlanmış halidir. Çizgi romanlarda okuduğumuz evren ise Earth-0 olarak geçiyor. Çizgi roman olarak Earth-1 hikayeleri ülkemizde de "Yeni Dünya" ismi ile basılmıştı.

The Flash'ta Yeni Sezon-3ouu55p70f

Dizide bahsedilen Earth-2 ise Jay Garrick(Flash), Alan Scott(Green Lantern) gibi bilinen karakterlerin ilk ortaya çıkmış halinden oluşur.

Bana kalırsa kendi dünyalarına Earth-1 demelerinin sebebi çizgi roman meraklısı okuyucularına dizi içinde geçenin gerçek evren olmadığını yani hikayeler üzerinde yaptıkları değişikliklerin gereksiz yere tepki almaması gerektiğini belirtmek istemiş.

Aslına bakarsınız bu işaretler biz izleyicilerin çok istediği "Crisis on İnfinite Earths" tarzı bir hikayenin çekilmesine zemin hazırlamış olabilir. Tabi buda ancak Man of Steel gibi sinema evreninde geçen filmlere senaristlerin Earth-0 demeleri gibi bir olayla mümkün olabilir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık