OFPOF

Tekrar Tekrar İzlemek İsteyeceğiniz 23 Muhteşem Film

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tekrar Tekrar İzlemek İsteyeceğiniz 23 Muhteşem Film
0 izlenme
Ofpofer
-

İzlediğimiz bazı filmler bittikten sonra bizde farklı etkiler bırakır ve belirli aralıklarla izlemek isteriz...

1. Deja Vu, 2006

Deja Vu, 2006

amerika'nın bir şehrinde bombalı eylemden sonra meydana gelen patlamanın ardından kanıt toplaması için Carlin çağrılacaktır. Carlin bu iş yaparken insanların beyninin içerisinde deja vu'ların bilinmeyen şekilde çok güçlü olduğunu görecektir. Bu durum aslında yüzlerce masum insanın hayatta kalmasını sağlamak olasılığı taşır. Kısacası suçu işleyecek kişilerin beynine derin bir yolculuğa çıkarak olayları daha önceden tahmin edebilme yoludur.

IMDb Puanı: 7.0

2. Cloud Atlas (Bulut Atlası), 2012

Cloud Atlas (Bulut Atlası), 2012

1850 yıllarının Pasifik Okyanusu'nda yaşanan olaylar zincirinde gezgin bir adam ve iki savaş arasında istikrarsız bir besteci, yüce gönüllü gazeteci, yer altı mafyasından alacakları nedeni ile kaçmak zorunda olan yapımcı bir adam ve birçok hayattan yer alan karelerin bir araya geldiği filmde okyanus da bu adamların kaderlerinin değişmesine tanıklık edeceğiz.

IMDb Puanı: 7.5

3. The Illusionist (Sihirbaz), 2006

The Illusionist (Sihirbaz), 2006

Esnaf bir ailenin evladı olan Eisenheim, zengin bir aile soyundan gelen bir kızla aşk yaşamaktadırlar. Fakat sınıf farkı nedeniyle aşklarının yasaklanması sonucu yaşadığı yeri terk edecektir. Aradan seneler geçer Eisenheim gittiği yerde kendini geliştirerek çok yetenekli bir sihirbaz olup ülkesine geri dönecektir. Ancak geri döndüğünde aşık olduğu kız nişanlanmak üzeredir.

IMDb Puanı: 7.6

4. Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala), 2002

Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala), 2002

Dolandırıcı olarak ülkenin en iyi adamlarından olan Frank, FBI'ın en çok arananlar listesindeki en genç isimdir. Dolandırıcılık yaparken bir çok şekle giren Frank, kılık değiştirme konusunda oldukça deneyimli birisidir. amerika'nın en başarılı soygunları arasında yer alan bu çocuk, çek sahtekarlığı sayesinde yirmi altı ülkede sürdürerek milyonları kazanmıştır. Başrollerde Leonardo DiCaprio ve Tom Hanks gibi kaliteli oyuncular yer almaktadır.

IMDb Puanı: 8.0

5. Shutter Island (Zindan Adası), 2010

Shutter Island (Zindan Adası), 2010

Teddy bir polis olarak bir kasabada görev yapmaktadır. İlginç bir şekilde hastanede tedavi görürken bir katil yattığı yerden bir anda kayıp olacaktır. Teddy ve polis ortağı bu olayı araştırırken başlarına tahmin etmeyecekleri olaylar sıralanacaktır.

IMDb Puanı: 8.1

6. The Sixth Sense (6. His), 1999

The Sixth Sense (6. His), 1999

Sekiz yaşında bir çocuk olan Cole Sear karanlık güçlerin etkisi altındadır. Zaman zaman hayaletler tarafından ziyaret edilen bu çocuk, gölgelerin arasından ortaya çıkıveren hayaletlerle kendi iradesi dışında bağlantılar kurmakta ve bu durumdan çok korkmaktadır. Kendisinde normal ötesi bir takım güçlerin var olduğunun farkına varan küçük çocuk, bunların sebebini anlayamadığı gibi çektiği acıları da çocuk psikoloğu Malcolm Crowe'un dışında hiç kimseye anlatamamaktadır. Ancak küçük hastasındaki doğaüstü yeteneklerin gerisindeki esrar perdesini aralamaya çalışan psikoloğun çalışmaları ilerledikçe her ikisinde de bir takım korkutucu ve açıklanamaz gelişmeler başlayacaktır.

IMDb Puanı: 8.2

7. Gone Girl (Kayıp Kız), 2014

Gone Girl (Kayıp Kız), 2014

Baş rolünde deneyimli oyuncu Ben Affleck'in rol aldığı filmde, Nick karısı ile 5. yıl evlilik yıl dönümüne kısa bir zaman kalmıştır. Ancak Nick basına karısını kaybolduğunu duyurarak polis güçlerinin seferber olmasını sağlar. Kayıp kadın günler geçmesine rağmen bulunamayınca olay Nick'in üzerinde büyük baskılar yaratmaya başlayacaktır. Bu baskıların arkasında yatan en büyük soru ise Nick karısı Amyi öldürmüş olabilir mi?

IMDb Puanı: 8.2

8. The Departed (Köstebek), 2006

The Departed (Köstebek), 2006

Amerikan hükumeti şehirlerinden olan Boston kenti o şehrin en büyük suç işlendiği bölgelerinden biridir. Eyalet polisleri ise bu duruma el koymak üzere büyük bir mücadele başlatmış durumdadır. Mafya babası olarak en önde gelen ismi Frankin ele geçirmektedir. Bunun için yeni yetme polis Billy, Bostonlu olduğu için mafyanın içerisine sızması için büyük bir görev verilecektir, yani köstebeklik yapacaktır. Bir diğer yandan başka bir genç polis olan Colin çok hızlı bir şekilde kıdem almaktadır. Ancak bilinilmeyen bir şey vardır, Colin mafya babası için çalışmaktadır. Her tarafta da köstebek olunca sürekli karşı karşıya gelen bu ikili oldukça çekişmeli sahneleri bizlere yaşatacaktır.

IMDb Puanı: 8.5

9. Memento (Akıl Defteri), 2000

Memento (Akıl Defteri), 2000

Leonardo kendisine iyi bakan pahalı eşyalar kullanarak çevresindekilerin ilgisini çekmeyi başarabilen bir adamdır. Fakat ilginç bir yanı devamlı ucuz otellerde konaklayarak ücretini peşin vermektedir. Leonardo'nun tek amacı ise bu hayatta intikam almaktır. Karısına tecavüz eden bir adamı arayarak oradan oraya sürünmektedir. Katili aramak üzere iken kendisinde oluşan bazı rahatsızlıklar oluşacaktır. Hastalığı ise hafıza kaybı yaşamasıdır.

IMDb Puanı: 8.5

10. Interstellar (Yıldızlararası), 2014

Interstellar (Yıldızlararası), 2014

Teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyük baba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı bilim insanı kariyerini özleyen Cooper'un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir. Christopher Nolan'ın, Jonathan Nolan ile kaleme aldığı ve yönetmenliğini sırtladığı filmin yıldız oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler yer alıyor. Bilim kurgunun yanı sıra dramatik öğeler de içeren filmin senaryosu fizikçi Kip S. Thorne'nun evrendeki 'Solucan Delikleri' teorisinden ilham alıyor.

IMDb Puanı: 8.7

11. The Matrix, 1999

The Matrix, 1999

1999 yapımı bilim kurgu türünde bir filmdir. Thomas Anderson bir yazılım firmasında bilgisayar programcısıdır. Aynı zamanda Thomas, Neo adını kullanan iyi bir hackerdır. Geceleri Neo adını kullanarak Matrix'i araştırır. Bir süre sonra Neo, Morpheus ve Trinity ile tanışır. Onlarla tanıştıktan sonra yaşadığı hayatın simülasyonlardan oluştuğunu görür ve başında Morpheus'un olduğu ekibe katılır. Neo bir süre sonra tekrar simülasyona girer ve Matrix'i araştırmaya devam eder. Matrix hakkındaki gerçekleri öğrenecek ve kendi yeni kimliği kavramaya çalışacaktır.

IMDb Puanı: 8.7

12. Fight Club (Dövüş Kulübü), 1999

Fight Club (Dövüş Kulübü), 1999

Jack, hayatın sıradanlığına kapılmış bir sigorta memurudur. Uzun bir süredir 'insomnia' yani uykusuzluk hastalığından şikayetçidir. Kendi psikolojik sıkıntılarından kurtulabilmek adına grup terapilerine katılmaktadır. Terapiler esnasında Marla adında bir kızla tanışır. Bir süre sonra da hayatını değiştirecek olan Tyler Durden ile... Durden, Jack'in ulaşmak istediği tüm hedeflere ulaşmış olan bir adamdır ve Jack'i asla hakkında konuşulmaması gereken bir organizasyon olan 'Dövüş Kulübü' ile tanıştıracaktır.

IMDb Puanı : 8.9

13. The Machinist (Makinist), 2004

The Machinist (Makinist), 2004

Trevor adındaki bir makine operatörü zamanla uyuma yeteneğini kaybeder. Ancak bu sıradan uykusuzluk sendromu değildir. Zaman içerisinde aşırı yorgunluğa bağlı fiziksel ve akıl dengesi bozulmaya başlayan Trevor'ın yanında çalışan arkadaşları ondan ürkmeye başlayacaktır. Bunların üstüne bir de kaza olarak arkadaşlardan birinin kolu kopunca, diğer insanlar ona karşı daha çok cephe alarak olayların içerisinden çıkılmaz olacaktır.

IMDb Puanı: 7.7

14. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan), 2004

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan), 2004

Joel Barish'in (Jim Carrey) önceden yaşamış olduğu 2 yıllık hayat hafızasından tıbbi bir yöntemle silinmiştir. Bu onun sevgilisi ile yaşadığı yıllardır. Joel'in kulağına bu olay gitmiş ve çok üzülmüştür. Bu üzüntü sonrası aynı şeyi kendide de yapmaya karar verir. Sonra bütün anıları sildirmek üzere uyur gözlerinden hep onunla yaşadığı olaylar geçer ve ondan sonra onu unutmak istemediğini hissedip olayı durdurmaya karar verir ama bunun için uğraşması gerekmektedir.

IMDb Puanı: 8.4

15. The Prestige (Prestij), 2006

The Prestige (Prestij), 2006

Çok gizemli bir öyküye sahip olan filmde, iki sihirbazın bir birinden ayrı üstün yetenekli vardır. Fakat zamanla bunlar egolarına yenik düşerek birbirlerini kıskanmaya başlarlar. Hal böyle olunca, her iki tarafta açıklarını arayınca rekabete girerek bir savaş başlatacaklardır. Bu durum sadece kendilerine değil çevresindeki insanlara da yansımaktadır.

IMDb Puanı: 8.5

16. Blood Diamond (Kanlı Elmas), 2006

Blood Diamond (Kanlı Elmas), 2006

Bambaşka hayatlardan gelen, vaktiyle orduda görev yapmış Danny Archer ile uzun zaman önce ait olduğu yerden kopartılarak elmas madenlerinde işe koyulmuş Solomon Vandy'nin herkesin gözdesi, büyüleyici bir elmasın varlığı nedeni ile yolları kesişir. Her ikisi de elmasın peşi sıra gazeteci Maddy Bowen ile beraber yola çıktıklarında hayatlarına dair değerli birer fırsatı da yakalamışlardır. Solomon ait olduğu yere, ailesine kavuşabilme ihtimali ile Danny ise yeni bir hayata başlamanın umudu ile aydınlanırlar.

IMDb Puanı: 8,0

17. The Martian (Marslı), 2015

The Martian (Marslı), 2015

Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney isimli astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilir. Fakat Watney hayattadır ve kendisini Mars’ta yapayalnız bulur. Elindeki sınırlı olanaklarla, zekasını ve dayanıklılığını kullanarak dünyaya yaşadığına dair bir sinyal göndermeye çalışır. Milyonlarca mil uzakta NASA ve uluslararası bilim insanları durmaksızın bu ‘Marslı’nın eve dönmesi için uğraşırken, ekip arkadaşları da tehlikeli bir kararın eşiğine gelecektir...

IMDb Puanı: 8,0

18. PK, 2014

PK, 2014

PK isminin anlamı aslında sarhoş demektir. uzay gezegeninden dünyayı keşif etmek üzere gönderilen PK kendisinin geldiği yerde kimse kıyafet giymemekte. Dünyamızdan farklı olarak orada yaşayan kişiler konuşma gereği duymaz ve kendi özel yetenekler sahiptir. PK buraya indiğinde çıplak bir adam olarak Hintli bir hırsız tarafından boynunda bulunan madalyon çalınacaktır. Bu madalyon onun kendi gezegenine geri dönmesi için lazımdır. Bu hırsızı aramaya başlayan PK, kendisini yeni maceralar içerisine atarak yeni doğmuş bebek gibi insanlara davranmaktadır. PK gezegeninde kullanıldığı elleri tutma yöntemi ile konuşmayı öğrenecektir. Ancak bu konuşma oldukça masum soruları beraberinde getirecektir. Madalyonun kendisine geri gelmesi için dünya üzerinde ne kadar Tanrı varsa onlara tapan adamımız ne yazık ki sonunda her şeyin anlamsız ve yalan olduğunu görecektir. Bu olayların arasında karşısına çına Hintli kız haber sunucusu olarak ilk başlarda dediklerine inanmaz. Ancak çıkan olaylar neticesinde PK nın dediklerinin sahte olmadığını görerek ona yardım etmek için ikili harekete geçer. PK madalyonun peşinde gezerken Tanrı ile konuştuğunun iddia eden bir adamda madalyon anda çıkacaktır.

IMDb Puanı: 8.2

19. A Beautiful Mind (Akıl Oyunları), 2001

A Beautiful Mind (Akıl Oyunları), 2001

John matematik dehası olan ve inanılmaz beyni ile herkesi hayranlar içerisinde bırakacaktır. Öğrencilik yıllarında bazı arkadaşları ona inanmasa da fakat o doğru yolunun matematikten yana kullanmıştır. Kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında listemizde yerini almıştır. John belli bir zaman sonra kendini ispat ettikten sonra gizli olarak devlete yardım edecektir. Bazı şiflerin kırılmasında onun zekası ile bunun üstesinden gelecektir. Fakat bununla birlikte ailesinin hayatını riske atacaktır.

IMDb Puanı: 8.2

20. Kabadayı, 2007

Kabadayı, 2007

Delikanlılığın kitabının yazıldığı insanlara bazı önemli mesajlar veren güzel bir yapımla sizlerleyiz. Eski kabadayı olan Ali Osman, artık yaşlanmış hastalıkları bulunan bir adamdır. Fakat yıllar aradan geçse de, yiğitliğinden hiçbir ödün vermemiştir. Daha sonra eşi ölmek üzereyken bir oğlu olduğunu öğrenecektir. Murat barda çalışan genç bir delikanlıdır bir de sevgilisi vardır. Karaca adında sorunlu bir hayatları bulunan ikili sebebi olarak yeni yetme mafya olan devrandır.

IMDb Puanı: 7.9

21. The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli),1994

The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli),1994

İnsanların bazı dersler çıkarması gereken izleyip de ibret alınacak bir yapımdır. Genç bir zengin adam olan Dufresne, sevdiği kadını öldürmek suçundan yargılanarak ömür boyu hapis cezası alacaktır. Gittiği hapishanede her türlü kötü adamların olduğu ve bir suçun işlendiği bir yerdir. Fakat o hayata olan inancından güler yüzlü olmaktan asla vazgeçmeyecektir. Onun bu tutumu diğer kötü adamlara karşı olumlu bir etki bırakarak onların bakış açısını da değiştirecektir.

IMDb Puanı: 9.3

22. The Green Mile (Yeşil Yol) ,1999

The Green Mile (Yeşil Yol) ,1999

Stephen King'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. 1999 yapımı dram filmidir. John Coffey iki küçük kızı öldürmekten idama mahkum edilmiştir. İri yara bir adam olan John'un bu görünümünün tersine, karmaşık iç dünyası ve duygulu olan bu adam doğaüstü güçlere sahiptir. Edgecomb hapishanede infaz baş gardiyandır. Edgecomb'un görevi hücrelerinden alınan mahkumların ölüm odasına kadar olan yeşil yoldan götürmektir. Yıllardır sayısız mahkumla ilgilenmiştir. Ancak hiçbiri John kadar etkilememiştir. Edgecomb, Coffey'e suçlu olup olmadığını sormasıyla aralarında bir konuşma başlar. Coffey'nin hasta olan Edgecomb'u güçleri sayesinde iyileştirmesiyle olaylar gelişmeye başlar. Edgecomb artık mucizelerin olabileceğine inanmaktadır.

IMDb Puanı: 8.5

23. Into the Wild (Özgürlük Yolu), 2007

Into the Wild (Özgürlük Yolu), 2007

Gittiği okulun en gözde öğrencilerinden olan McCandless, mezun olduktan sonra hayatı boyunca biriktirdiği 24.000 $ bir vakfa bağışlayarak uzun bir seyahate çıkma planları içerisine girecektir. Ailesi ekonomik açıdan orta düzeyde olarak oğulları McCandless en büyük amacı ise vahşi doğada iç içe yaşamaktır.

IMDb Puanı: 8.5


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.