OFPOF

Tecavüz Sahneleriyle Hafızalarda Yer Etmiş Filmler

-
78.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tecavüz Sahneleriyle Hafızalarda Yer Etmiş Filmler
0 izlenme
Ofpofer
-

Tecavüz sahnelerinin filmlerinin önüne geçtiği birbirinden etkileyici filmler.

1. Mezarına Tüküreceğim (1978)

Mezarına Tüküreceğim  (1978)

Tecavüz sahneleri oldukça vahşi ve izlemesi gerçekten oldukça güç. Sahneler uzun, izleyicinin hayal gücüne hiçbir şey bırakmıyor.  2012 de film yeniden çekilip sinema severlerin beğenisine sunulmuştur.

2. Paris'te Son Tango (1973)

Paris'te Son Tango (1973)

Fransız aktris Maria Schneider'ın Marlon Brando arasınada yaşanan sahne de yıllar sonra filmin yönetmeni tarafından itiraf gelmiş sahnede gerçekten tecavüz yaşanmıştır.

3. Otomatik Portakal (1971)

Otomatik Portakal (1971)

Stanley Kubrick’in eserinde Malcolm McDowell’ın canlandırdığı Alex karakterinin sistemleşme sebebiyle işlediği şiddet, bir hayli dikkat çekmiştir. Bu sahne de onun ve ekibinin bir eve girip, orta yaşlardaki bir kadının elbiselerini yırttıktan sonra tecavüz edildiği anı resmeder. İçerdiği şiddet sahneleriyle sansüre uğramıştır

4. Karabasan (1982)

Karabasan (1982)

Carla Moran görünmeyen bir varlık tarafından önce dövülüp, sonra tecavüz edilmiş bir şekilde bir gece uyanır. 

5. Köpekler (1971)

Köpekler  (1971)

Ken Hutchison (Norman Scutt) David ve karısı Amy, şehirdeki karmaşadan ve artan toplumsal şiddet olaylarından kaçarak Amy'nin doğup büyüdüğü kasabaya yerleşmeye karar verirler. Fakat kaçtıkları şiddet, hiç beklemedikleri bir şekilde onları bu küçük İngiliz kasabasında bulacaktır.Yeni taşındıkları eve bir garaj yaptırabilmek için tuttukları dört işçi, Amy'nin yıllar evvel erkek arkadaşı olan Charlie tarafından yönetilmektedir. Ama çok geçmeden bu grup, genç çiftin başına bela olur.  2011 de yeniden çekilen bir versiyonu vardır.

6. Münferit (2007)

Münferit (2007)

Filmin başlangıcında deniz altında bir arabadan çıkarılan şişmiş iki erkek cesedi, (Biri travesti görünümündedir..?) ve yol ortasında ağır yaralı bulunup hastanede ölen iki çocuk cesedi olmak üzere dört ceset görürüz... Üstelik olayların geçtiği "Şirin" kasabada yaşayan onlarca genç kadına da tecavüz edilmiştir… Tecavüz edilen kadınlardan biri olan Aylin öğretmen (Travesti kılığındaki erkeğin eşi…) sorgulandıkça geçmişe dönülür ve cesetler arasındaki ilişkiler yavaş yavaş ortaya çıkar… Ama ortaya asla çıkmaması gereken sırlar da vardır… 

7. Geçmişin Gölgesinde (1999)

Geçmişin Gölgesinde (1999)

Derek, babası uyuşturucu satıcılığı yapan bir çete tarafından öldürüldükten sonra faşist bir çeteye katılarak zamanla önemli üyelerden biri haline gelir. Genç adam babasının başına gelenlerin intikamını almak için katıldığı örgüt dışında farklı işler peşinde koşanlara saldırmakla yetinmektedir. Bir gece Derek’in arabasını çalmaya çalışan iki siyahi adamı öldürür ve nihayetinde cezaevine girer. Derek’in küçük kardeşi de, ağabeyi hapiste iken aynı yolu seçmeye karar verir. Derek ise cezaevin de geçirdiği zaman boyunca şimdiye kadar yaptıklarından pişmanlık duymuş ve sonunda bambaşka bir adam olmuştur. 

8. Dönüş Yok (2001)

Dönüş Yok (2001)

Alex ve Marcus, Fransa'da yaşayan mutlu bir çifttir. Ancak günün birinde Alex, yolda yürürken saldırıya uğrar ve bir adam tarafından ona tecavüz edilir. Marcus tecavüzcüden intikam almak için hemen harekete geçer ve arkadaşı Pierre ile birlikte onu aramaya koyulur.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.