OFPOF

Tarihi Dönemlerde Geçen 10 Yabancı Dizi

-
26.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tarihi Dönemlerde Geçen 10 Yabancı Dizi
15.993 izlenme
Ofpofer
-

Tarihi dönemlerde geçen 10 Yabancı Dizi yi sizler için derledik

Eski çağları, geçmişi bizlere anlatan en iyi 10 Yabancı Dizi ye gelin birlikte bakalım 

1. Marco Polo

Kubilay Han'ın 13.yüzyıl hükümdarlığının anlatıldığı ve o dönem de Venedik'li bir gezginin maceralarını konu alan Marco Polo, yılın en iyi dizileri arasında gösterilmektedir.

2. The Frankenstein Chronicles

19.yy Londra'sında bir dedektif. John Marlott ve arkadaşlarının fuhuş çeteleri, katiller ve hırsızlarla verdikleri amansız mücadelesi konu alınıyor. 

3. The Last Kingdom

8.yy İngiltere'si. Vikingler tarafından büyütülen fakat İngilizler tarafından yetiştirilen bir savaşçının amansız hikayesi.

4. The Bastard Executioner

14. yüzyıl İngiltere'sinde geçen The Bastard Executioner, Kral Edward'ın savaşçılarından birisinin savaşın getirdiği kan,ölüm ve şiddet yüzünden hayatını değiştirmesi konu alınıyor. 

5. Jonathan Strange & Mr Norrell

19.yüzyıl İngiltere'si, Napolyon döneminin anlatıldığı Dizi. Parçalanan aileleri, ülke içi yaşanan kapitalizm ve sömürge odaklı olayları konu alıyor. 

6. Ripper Street

19.yüzyıl da geçen suç ve aksiyon draması. Karın Deşen Jack cinayetlerinin hemen ardından polis artık sokaklarda hakimiyeti sağlamaktadır. 

7. Spartacus

MÖ1.yüzyıl tarihli Dizi. Esir alınan hayatları konu alan Spartacus tarihin en büyük ayaklanması olan Roma ayaklanmasınıda konu almaktadır. Gladyatörlerin, zenginlerin ve halkların anlatıldığı dizi, savaşın tek çare olduğunu bize hissetirmektedir.  

8. Hell on Wheels

19.yüzyıl Amerika'sı. İç savaşın, sömürgenin, korkunun nam saldığı sokakların tek hakimleri. Bir demiryolu üzerine kurulan kurgu bütün Amerika'ya yayılmaktadır. 

9. Game Of Thrones

Ms4.yüzyıl Haneden kavgaları, entrikalar, savaşın ve büyük oyunların oynandığı geçmiş çağların en iyi dizileri arasında gösterilen Game of Thrones.  Peki bu savaş niye ? Tabiki de güç ve taht için. 

10. Vikings

8.yy İskandinavya'sı Viking'ler artık kuzeye değil güneye yolculuk etme kararı almıştır. Savaş Tanrısı Odin'in soyundan geldiğine inanılan Ragnor ve halkının, İngiltere topraklarını işgali anlatılıyor. 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık