OFPOF

Tarihe Damgasını Vurmuş Olayları ve İnsanları Anlatan 5 Mükemmel Mini Dizi

-
1.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tarihe Damgasını Vurmuş Olayları ve İnsanları Anlatan 5 Mükemmel Mini Dizi
1.130 izlenme
Ofpofer
-

Tarihte yer almış önemli karakterlerinin hayatlarını ve hayatlarının çerçevesinde gelişen olayları anlatan 5 mükemmel mini diziyi sizler için derledik

1. John Adams (2008) / IMDB: 8,7

John Adams (2008) / IMDB: 8,7
HBO yapımı 7 bölümlük mini dizidir. Kirk Ellis tarafından ABD'li tarihçi David McCullough'un John Adams adlı kitabından uyarlanmıştır. ABD’nin ilk başkan yardımcısı ve 2. Başkanı John Adams’ın hayatını anlatmaktadır. Hikayede George Washington'un ilk Amerikan Başkanı olması sürecinden Thomas Jefferson'ın Bağımsızlık Bildirgesi’ni inşa etme sürecine kadar Amerikan tarihi açısından pek çok önemli olaya da yer verilmiştir.

2. The Kennedys (2011) / IMDB: 7,7

The Kennedys (2011) / IMDB: 7,7
Kanada yapımı 8 bölümlük mini dizidir. Birleşik Devletler’e hükmetmiş tek katolik aile olan “Kennedy” ailesinin siyasi kararları, tarjik sorunları ve özel yaşamlarını tarihsel bir akış içerisinde anlatmaktadır. Dizide Kennedy'in Marilyn Monroe ile ilişkisine de çok kısa yer vermekte ve Monroe'nin ölümü konusunda şüphe uyandıracak bir ipuçu ortaya atmaktadır. 

3. House of Saddam (2008) / IMDB: 7,7

House of Saddam (2008) / IMDB: 7,7
Saddam’ın nasıl iktidara geldiğinden başlayıp yakalanıp idam edilmesine kadar geçen süreçteki tüm siyasi ve ailevi olaylarını ve sorunlarını tarhisel bir akış içerisinde anlatan 4 bölümlük mini dizidir. Özellikle oğulları ve karısı ile arasndaki ilişki ve birbirinden bu kadar farklı iki oğlunun yaptıklarına inanamayacaksınız.

4. The White Queen (2013) / IMDB: 7,8

The White Queen (2013) / IMDB: 7,8
Philippa Gregory’nin The Cousins’ War isimli kitap serisinden uyarlanan mini dizidir. Kraliçe Elizabeth’in ya da nam-ı diğer Beyaz Kraliçe’nin tahta çıkmadan önce yaşadığı kanlı taht mücadelesini ve beraberinde gelişen olayları Kraliçenin iç dünyasıyla birlikte anlatmaktadır. güzel bir tarihi diziden öte güzel bir kurgu filmi de olurmuş.

5. Unsere Mütter, Unsere Väter (2013) / IMDB: 8,5

Unsere Mütter, Unsere Väter (2013) / IMDB: 8,5
Öncelikle savaşı ve savaşın insanlar üzerindeki etkisini anlatabilen en iyi Dizi diyebilirim. Berlin’de 2. dünya Savaşı sırasında beş arkadaşın hayatını ve küllenen hayallerini anlatıyor. aşk, yalan, aldatılma, umut, umutsuzluk, hayaller ve gerçeklerin darmaduman olduğu 3 bölümlük mükemmel bir mini dizi.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.