OFPOF

Sylvester Stallone: Gönüllerin Rocky'si

-
566
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sylvester Stallone: Gönüllerin Rocky'si
1.115 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Efsane Rocky ve Rambo serilerinin hem senaristliği hem de başrol oyunculuğunu yapmış Slyvester Stallone'yi sizler için anlattık.

Slyvester Stallone, 6 Temmuz 1946’da New York’ta doğdu. Öğrencilik döneminde 12 kez okul değiştirmişti. Daha sonra Miami Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi almaya başlamış ancak onu da bitirmeden bırakmıştı.

Öncesinde birkaç film çekmesine rağmen, asıl olarak Rock filmiyle çıkış yakaladı. Hesabında 106 doları olan, hatta köpeğini dahi besleyecek parası olan Slyvester Stallone “Rocky” adında bir senaryo yazdı. Muhammed Ali’nin bir boks maçından etkilenerek yazdığı bu senaryo onun hayatını kökten değiştirecekti. Yapımcılar senaryoyu çok beğenip inanılmaz büyük paralar teklif etmelerine rağmen Slyvester Stallone bu teklifleri kabul etmedi Çünkü onun tek bir şartı vardı; o da “Rocky’i kendisi oynayacaktı.”

Sylvester Stallone: Gönüllerin Rocky'si-1

Filmin çok yüksek olan bütçesi, baş rolde tanınmamış bir isim olduğundan düşürüldü. Yapımcılar evlerini ipotek ettirdiler. Bütün riskler alınmıştı. Rocky filmi o kadar çok sevildi ki, 6 tane film yapıldı, “En İyi Film” de olmak üzere 3 Oscar Ödülü aldı.

sylvester stallone, 3 evlilik yaptı. 2012 yılında henüz 36 yaşında olan oğlunu kaybetti. İlk çocuğu Seargeoh’a otistik, son evliliğinden olan kızı Sofia’ya ise kalbi delik teşhisi koyuldu. Özel hayatındaki bunca aksaklığa rağmen hayatı boyunca neredeyse hiç durmadan filmler çevirdi ve Rambo adlı 4 filmden oluşan serinin hem senaristliğini yaptı hem de kendisi oynadı.

Sylvester Stallone: Gönüllerin Rocky'si-2

Yakında vizyonda göreceğimiz “Grudge Match” filminde ise Robert De Niro ile Slyvester Stallone başrol oynayacaklar. Emekliye ayrılacak olan iki boksörün son maçı ve bahisçilerin bu maçın sıkı takipçisi oldukları filmi keyifle izleyeceğiz.

Sylvester Stallone: Gönüllerin Rocky'si-3

Grudge Match, Robert De Niro ve Sylvester Stallone​


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık