OFPOF

Supernatural Dizisinin Bilinçaltınızın En Dibinde Yatan Korkularınızı Gün Yüzüne Çıkaran Korkunç Yaratıkları

-
756
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Supernatural Dizisinin Bilinçaltınızın En Dibinde Yatan Korkularınızı Gün Yüzüne Çıkaran Korkunç Yaratıkları
0 izlenme
Ofpofer
-

Supernatural adlı diziyi çoğu kişi duymuştur. İsminden de anlaşılacağı gibi dizi doğaüstü olaylar ve yaratıkları konu almaktadır.

Sadece bunlarla kalmayıp doğaüstü olan her şeyi konu alıyor. Bu yazıda dizide bahsi geçen yaratıklardan bahsedeceğiz. Aklınıza gelen en korkunç senaryoları hayal edin... O senaryoların birinde bu bahsedeceğimiz yaratıkların birine yer açın!

- Melekler

Melekler

Melekler gerçekten çok güçlü yaratıklardır. Bir insanın onayını alıp onun bedenine girebilirler. Gerçek görüntüleri saf beyaz bir ışıktan oluşur ve sadece seçilmiş özel insanlar o görüntüyü görebilirler. Zamanda yolculuk, zamanı durdurma, ışınlanma, dokunduğu kişiyi iyileştirme, bir insanın rüyasına girme ve daha sayamadığım bir çok özellikleri vardır. Şeytanları tek elle yok edebilirler. Rütbe farkına göre güçleri değişkenlik gösterir. Onları öldürmenin tek yolu kendi taşıdıkları özel bıçaklardır. Dinlenerek güçlerini yenileyebilirler. İnsan ruhu güçlerini arttırabilecekleri bir diğer enerji kaynağıdır.

- Şeytanlar

Şeytanlar

Şeytanlar dizinin ilk bölümünden son bölümüne kadar çoğu bölümde karşılaştığımız yaratıklardır. Saf kötülükten oluşan şeytanlar insan bedenlerinin içine girerek bedeni kötü amelleri için kullanırlar. Şeytan çıkarma ayinleri şeytanı bedenden çıkararak cehenneme geri yollamayı sağlar. Şeytan bıçağı, Samuel Colt tarafından yapılan özel silah ve melekler tarafından öldürülebilirler. Bulundukları yerlerde sülfür kalıntıları bırakırlar. Rütbelerine göre güçleri değişir. Eşyaları yerinden oynatma, insanı avcunu sıkarak öldürme gibi özelliklerinin yanında yüksek rütbelilerin ışınlanma güçleri ve daha sayamayacağım bir sürü özellikleri vardır.

- Kurt Adamlar

Kurt Adamlar

Dolunayda yaratığa dönüşen insanlardır. Kurt adama dönüştükten sonra tamamen bilinçsizleşirler. Ertesi gün yaratık formunda ne yaptıklarını hatırlamazlar. Bu yüzden kurt adam olarak nitelendirilen birinin kurt adam olduğundan haberi yoktur. İnsanlara saldırıp kalplerini çıkarırlar. Kurt adam saldırsından sağ kurtulan bir insan eğer herhangi bir ısırık almışsa kurt adama dönüşür. Onları öldürmenin tek yolu kalbe veya kafaya gümüş kurşundur.

- Hayaletler

Hayaletler

Öldükten sonra ruhlarını azraile teslim etmeyi reddedip dünyada kalmayı tercih eden insanlar hayalete dönüşürler. Onları öldürmenin tek yolu kemiklerini tuzlayıp yakmaktır. Eğer ceset öldüğünde yakılmışsa onların bağlandığı bir eşyanın yakılması gerekir. Saf demir ve tuz onları uzaklaştırmak için yeterli silahlardır. Genelde intikamcı hayaletler olarak tanınmalarının yanında aralarında iyi niyetli olanlarıda vardır. Fakat bu oran binde birdir. 

- Crocotta

Crocotta

Bazı kaynaklarda normal görünüşü köpek,çakal,yada köpeğe benzer çoğu şey olarak bilinir. İnsanları fısıldayarak yada herhangi bir şekilde ileteşime geçerek onları kötü yola çeker ve öldürerek ruhlarını yer. Dişleri bıçak kadar keskin ve çok fazladır. Onları öldürmenin yolu kafalarına bişey batırmaktır. Teknolojinin gelişmesiyle insan kılığına girip karınlarını daha fazla doyurmaya başlamışlardır.

- Vampirler

Vampirler

Bilindiği gibi vampirler aramızda yaşayan insan kılığındaki kan emicilerdir. Ölü birinin kanı onları felç eder ve güçten düşürür. Oldukça güçlü yaratıklardır ve karanlıkta çok iyi görürler. Bir vampir tarafından ısırılan biri eğer insan kanı içmezse tedavi edilebilir. Onları öldürmenin tek yolu kafalarını kesmektir. Vampirlerin ilki yani onların alphalarının gücü destansıdır.

- Şekil Değiştirenler

Şekil Değiştirenler

Yaşayan veya ölü bir insanın kılığına girebilirler. Şekil değiştirmeleri sırasında arkalarında deri veya benzeri izler bırakırlar. Şekil değiştirmeleri uzun ve acılı bir sürecin sonunda gerçekleşir. Onları öldürmenin tek yolu gümüştür. Gümüş onlara zarar verir. Gümüş kurşun veya gümüş olan herhangi bişeyle öldürülebilirler. Alphaları yani onların ilki saniyeler içerisinde şekil değiştirebilir ve gördüğü her insan, hayvan veya kurgusal karaktere dönüşebilir.

- Cehennem Köpekleri

Cehennem Köpekleri

Kesişen yol şeytanlarıyla yapılan anlaşmalarda ruhlarını satan insanlara verilen yaşam süresi dolduğunda cehennem köpekleri onları avlamaya çıkar. Onlardan kaçmanın herhangi bir yolu yoktur. Odanın etrafına dökülen tuz çok ama çok kısa bir süreliğine zaman kazandırabilir. Cehennem köpekleri zeki yaratıklardır ve yüksek rütbeli şeytanların evcil köpekleri bulunur. Onları öldürmek zordur çünkü yalnızca şeytanlar melekler ve avlamaya geldikleri kişi onları görebilir. Çok vahşi yaratıklardır.

- Eve

Eve

Dizide karşımıza çıkan tüm yaratıkların annesi olarak nitelendirilir. Tek bir dokunuşla normal bir insanı yaratığa dönüştürebilir. Çok ama çok güçlüdür. Ortaya çıktıktan sonra insanları öldürmeye başlamasının sebebi olarak Cehennem Kral'ı şeytan Crowley'in çocuklarına yani alphalara yaptığı işkenceler olduğunu söyler. Bu işkenceler olmasa doğanın düzeninden memnun olduğunu ve işlere asla karışmayacağınıda belirtir. Onu öldürebilen tek şey phoenix külüdür. Bu külünse bulunması oldukça zordur. 

- Wraith

Wraith

İnsan kılığına girebilen yaratıklardır. Gerçek görüntüleri aynadaki yansımalarında ortaya çıkar. Bir kişinin wraith olduğunu anlamanın tek yolu aynadaki yansımasına bakmaktır. İnsanın kafasında beyne kadar ulaşan bir delik açıp bileklerinden çıkan iğne tarzı sivri şeylerle beyin sıvısını emerler. Wraith dokunduğu kişinin delirmesine sebep olur ve tam delirdiğinde gidip onunla beslenir. Onları öldürmenin tek yolu gümüştür. Derileri gümüşle temas ederse yanarak parçalanır.

- Changeling

Changeling

Renksiz ve insana benzeyen bir yaratıktır. Yapışkan bir derisi, çukur gözleri ve yuvarlak bir ağza sahiptir, ağzınıda ise birçok diş vardır. Genelde çocukların şekline bürünüp annelerinin eklem sıvısı ile beslenirler ve yavaş yavaş onu öldürürler. Normal bir insan gibi gözükürler gerçek görüntüleri aynadaki yansımalarında ortaya çıkar. Eğer bir anne changeling ölürse çocuklarıda aniden ölür. Onları öldürmenin tek yolu ateştir.

- Rougaroru

Rougaroru

Başlarda normal bir insan olan bu yaratık yeterli gelişimi sağladığında aşırı bir açlık duymaya başlar. Başlarda bu açlığını diğer yiyeceklerle bastırmaya çalışsada asıl açlığı insan etinedir. İnsan etinin bir kez tadına baktımı derisi ve yüzü değişir ve bir yaratığa dönüşür. Gen yoluyla nesillerini sürdürürler. Değişim yaşanana kadar yaratık olduklarından haberleri yoktur. Yüksek ateşte yakılarak öldürülebilirler. 

- Shtriga

Shtriga

İnsanların ruhlarıyla beslenerek onları öldürür. Genellikle çocukları seçer çünkü çocukların yaşam enerjileri daha fazladır. Bir cadı türü olan shtriga yaşlı bir cadı kılığında dolaşır ve ağzıyla çocukların ruhlarını uyurken çeker. Gündüzleri herhangi bir insanın kılığına girebilir. Çocukların yaşam enerjisini çektiği için beslendiği çocukların bağışıklık sistemi çöker ve hastanelere düşerler. Eğer tedavi süresince Shtriga öldürülmezse çocukların sonu kaçınılmaz bir son haline gelen ölümdür. Shtriga Tanrı'nın bütün silahlarına karşı dayanıklıdır. Öldürülmesinin tek yolu beslenirken kutsanmış gümüş mermilerle kafadan defalarca vurulmasıdır.

- Skinwalkers

Skinwalkers

Normal bir insan görünüşündedirler. Her cinsten köpek türüne dönüşebilir. Skinwalkerslar'ın bazıları sadıktır. Tehdit olarak gördükleri kişiyi öldürürler. Kalanları ise tamamen vahşi hayvanlardır. Öldürülmeleri kolaydır insandan farkı yoktur.

- Deccal

Deccal

Yarı insan yarı iblis olan bu varlık inanılmaz derecede güçlüdür. Tamamen insan görünümündedir ve insani duyguları vardır normal insanlardan tek farkı güçleridir. Tek bir sözüyle bir şeytanı öldürebilir ve hatta tek bir sözüyle bir meleği bile öldürebilir. Bir şeytanın bir insanla ilişkiye girmesi sonucu doğarlar. Fakat deccal olduklarını farkedemezler. Güçlerinin farkında değillerdir. Olgunluk çağında farkına varırlar.

- Wendigo

Wendigo

Hint kültüründe “yiyip yutan şeytan” anlamına gelen yaratıktır. Wendigo’lar binlerce yıl yaşamışlardır. Başlarda hepsi insandır ancak hayatta kalmak için korkunç şeyler yapmak zorunda kalırlar ve bu onları bir canavara dönüştürerek, hız, güç ve neredeyse ölümsüzlük verir. Yıllarca kış uykusuna yatarlar ve uyandıklarında insan etiyle beslenirler. Silahlar işe yaramazdır, sadece ateş onları öldürebilir.
 

- Zombiler

Zombiler

Zombiler ölen insanların ölüçağırıcılar tarafından bir çeşit ayinle geri getirilmesiyle varolur. Zombiler etraflarındaki çiçek ve hayvanların yaşamlarınıda söndürür. Zombilerin nasıl durdurulacağı hakkında birçok söylenti vardır. Gümüş kurşun zombileri yavaşlatsa da tam anlamıyla durduramaz. Bir zombinin tam anlamıyla durdurulabilmesi için tabutuna kazıklanması gerekir. Aslında öldürülme şekli nasıl çağırıldığına göre değişiklik gösterir. Zombiler başlarda normal bir insan gibi davranabilirler ancak zamanla beyinleri körelir ve özlerine dönerek saldırganlaşırlar. İnsan etiyle beslenirler.
 

- Ejderhalar

Ejderhalar

Ejderhalar dizinin ilerleyen sezonlarında görülmüştür. Normal bir insan kılığına bürünebiirler. İnsan kılığındayken biri onlara saldırırsa ellerini demiri eritecek kadar ısıtıp saldırırlar. Ejderha şeklindede dolaşabilirler. Onları öldürmenin tek yolu ejderha kanıyla dövülmüş bir kılıçla içlerinden geçmektir.

- Croatoan

Croatoan

Croatoan şeytani kökenli kan yoluyla bulaşan bir virüstür. Bulaştığı kişilerde büyük bir öfkeye neden olur. Bulaştığı kişiler karşısındaki insanı öldürmek virüsü ona bulaştırmak ister. İnsani özelliklerini tamamen kaybedip köle haline gelirler. Tedavisi yoktur. Onlardan kurtulmanın tek yolu bulaştığı kişiyi öldürmektir.

- Khan Solucanı

Khan Solucanı

Kulak yolu ile girerek kurbanları kontrol edebilir ve anılarına ulaşabilir. Vücuttan çıktıktan sonra siyah ve yapışkan bir madde bırakır. Elektrik sersemletir ve ölümcül olabilir. Eve tarafından yaratılmıştır.

- Leviathan

Leviathan

Şimdiye kadar gelmiş geçmiş en korkunç en kötü ve öldürülmesi imkansız olan yaratıklardır. Bu yaratıklar tek elleriyle melekleri ve şeytanları öldürebilirler. Onlara zarar verip derilerini yakan tek şey Borax adlı temizlik ilacıdır. Öldürmenin tek yolu ise 3 düşmüşün kanında yıkanan dindar bir insanın kemiğidir. İnsan etiyle beslenirler. 

Bu bilgilerin hepsi fantastik bir kurgu olup Supernatural dizisi evreninden alınmıştır. 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.