OFPOF

Süper Kahraman Olmak Kolay Değil! Batman'in En Büyük 10 Düşmanı!

-
1.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Süper Kahraman Olmak Kolay Değil! Batman'in En Büyük 10 Düşmanı!
1.300 izlenme
Ofpofer
-

DC Evrenindeki süper kahramanları biliyoruz. Peki ya DC'nin karanlık yüzü? İşte Batman'in en kötü düşmanları.

1. Penguin (Oswald Chesterfield Cobblepot)

Penguin (Oswald Chesterfield Cobblepot)

Yeraltı dünyasının büyük isimlerinden olan Cobblepot, Batman ile defalarca karşı karşıya gelmiştir. Batman, işine yaradığı için Cobblepot'u istemeyerek de olsa Arkham'dan uzak tutmuştur.

2. Mr. Freeze (Dr. Victor Fries)

Mr. Freeze (Dr. Victor Fries)

Wayne şirketleri laboratuvarında hasta eşini dondurarak tedavi arayışında olan Dr. Fries'in çalışmalarına Bruce Wayne'in haberi olmadan son verilmesi üzerine Freeze finansal sorunlarını suç işleyerek çözmeye çalışır. Doktor, laboratuvarda oluşan kaza sonucu kendi yapımı zırhıyla yaşar. 

3. Scarecrow (Prof. Jonathan Crane)

Scarecrow (Prof. Jonathan Crane)

İnsanların korkuları üzerine yoğunlaşan psikoloji profesörünü Batman'in en korkulu düşmanı sayabiliriz. Diğer profesörler tarafından dışlanan Crane, derslerde gösterdiği tavırlarından dolayı işten atılır ve para karşılığı insanları korkutmaya hatta öldürmeye başlar. 

4. Clayface

Clayface

Dc evreninde, Batman'in savaştığı kötüler arasında en sevilenlerden biri olan Clayface, vücudunu istediği şekle ve kimliğe sokabilir. Parçalansa bile tekrar birleşebilir.

5. Two Face (Harvey Dent)

Two Face (Harvey Dent)

Bruce Wayne'in eski dostu ve Gotham'ın başarılı bölge savcısı Harvey Dent, Batman ve Gordon'la suça karşı savaşıyordu. Bir duruşma sırasında sanık olan mafya babası Maroni, Dent'in yüzüne asit fırlatır. Zaten küçüklükten beri ezilmiş duygularını bastırmakta zorlanan Dent, bu olaydan sonra karanlık tarafa geçer ve Batman'in düşmanları arasında yerini alır. 

6. Killer Croc (Waylon Jones)

Killer Croc (Waylon Jones)

Sürüngen DNA'sına sahip olarak doğan Jones, zamanla timsaha benzemeye başlar. Küçüklükte sirklerde çalışır, insanların ona karşı davranışları zamanla onu delirtir ve Gotham'ın kötüleri arasında yerini alır.

7. Man-Bat (Dr. Kirk Langstrom)

Man-Bat (Dr. Kirk Langstrom)

Gotham şehri hayvanat bahçesinde çalışan doktor, hayvanların daha uzun süre yaşamaları için deneyler yapmaktadır. Yarasa mutasyonları üzerine serum geliştirir ve bunu kendi üzerinde dener. Sonuç olarak Man-Bat ortaya çıkar. 

8. Ra's Al Ghul

Ra's Al Ghul

Ra's Al Ghul Batman'in baş düşmanlarından biridir. İki kızı ve Batman'dan bir torunu(Damian Wayne) vardır.

9. Riddler (Edward Nygma)

Riddler (Edward Nygma)

Bilmecelerini çözmeye çalışırken kafayı yediğimiz Nygma, hilebaz büyüyen suçlulardan. İlkokul yıllarında başlayan bilmece ve bulmaca merakıyla büyüyüp suç dünyasına adını kazır. Zekice tasarlamış olduğu ipuçlarıyla Batman'i zorlar fakat kazanan yine Batman olur. 

10. Joker

Joker

En sevilen kötü kahraman ünvanına layık, Gotham şehrinin baş belası ve Batman'in en sevdiği düşmanı. Kara mizahı ve şakalarıyla kimsenin karşısına almak istemeyeceği Gotham'ın delisi. Kimliği belirsizdir ve diğerlerinin aksine Batman'in kim olduğuyla ilgilenmez. Şakalarıyla sadece Batman'e değil, Bat-Family'e de zarar vermesine rağmen Batman öldürmeme kararından vazgeçmez. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.