OFPOF

Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel, Mart Ayında Vizyona Giriyor

-
53
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel, Mart Ayında Vizyona Giriyor
242 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Serinin üçüncü filmi olan ''Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel'' 3 Mart'ta sinema severleri güldürmeye geliyor.

Filmin Konusu

Cünyor Temel, tıpkı babası Temel Sözer gibi kısmetsiz ve hayalperest bir Trabzonludur. Babasından kalan 10 milyon lira borcu, reddi miras şansı varken 'bari öteki dünya da alacaklılarla boğuşmasın’ diye kabul eden Cünyor Temel, şehrin en büyük müteahhiti Cemal Karkas’ın Arap ortağı Cabir El Kurabiyye ile birlikte girdiği Hamsiland Towers inşaatına karşı çıkmaktadır. Çünkü bu inşaat, Trabzon ve Trabzonsporlular için çok önemli olan tarihi bir semt sahasının üzerine kurulacaktır. Şehrin geri kalanı gibi sessiz kalmayı reddeden Cünyor Temel, arkadaşları Şato ve Oğuzubillah ile birlikte bu inşaatı durdurma ve tarihi önemdeki bu toprak sahayı kurtarma planı yaparlar.

Plan; Cabir El Kurabiyyye’yi kaçırmak, onu kimsenin bulamaması için Trabzon yaylalarında birkaç gün misafir etmek, bu süre de Temel’in Cabir El Kurabbiye kılığına girerek, Cemal Karkas’la görüşmesi ve bu inşaatı birkaç sene geri atmayı kabul ettirmesini içermektedir. Temel’in sevdiği kızın trilyonluk inşaat işini bozduğu müteahhit Cemal Karkas’ın kızı çıkması da işleri iyice karıştırır...

Yönetmenliği Adem Kılıç'a, senaryosu Yılmaz Okumuş'a ait olan yapımın oyuncu kadrosunda Çetin Altay, Eren Vurdem, Eren Hacısalihoğlu, Salih Kalyon, Ayşegül Günay ve Hidayet Erdinç yer alıyor. Çetin Altay filmde Cünyor Temel karakterini, Eren Hacısalihoğlu ise Şota karakterini canladırmaktadır.
 

Vizyon tarihi: 3 Mart 2017
Yönetmen: Adem Kılıç
Oyuncular: Çetin Altay, Eren Hacısalihoğlu, Ayşegül Günay 
Tür: Komedi
Ülke: Türkiye
 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık