OFPOF

Şu An Vizyonda Olan ve Yakında Vizyona Girecek 17 Korku Filmi

-
421
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Şu An Vizyonda Olan ve Yakında Vizyona Girecek 17 Korku Filmi
350 izlenme
Ofpofer
-

Eğer siz de korku filmlerini izlemeyi seviyorsanız, sinemaya giderek hem filmlere katkıda bulunup hem de adrenalin dolu dakikalar yaşayabilirsiniz.

1. Azazil 2: Büyü - Yönetmen: Mustafa Özen (Vizyonda)

Azazil 2: Büyü - Yönetmen: Mustafa Özen (Vizyonda)

İlki Azazil: Düğüm adıyla 2014 yılının Ağustos ayında vizyona giren Azazil korku serisinin ikinci halkası olan filmin yapımcılığını yine Burak film Yapım firması üstleniyor. Sedat işinde başarılı ancak özel hayatında bir o kadar başarısız ve mutsuz genc bir adamdır. Özellikle küçük kızları İlayda doğduktan sonra karısı Aylin ile ilişkileri gün geçtikçe kötüye gider. Karşısına çıkan genç ve güzel bir kadın olan Esma, Sedat'i kısa sürede kendine aşık eder ve Sedat’ın zaten çatırdamak üzere olan evliliğini yerle bir eder. Ancak yerle bir olan sadece Sedat’ın evliliği değildir. Zaman içinde Sedat, Aylin ve küçük kızları İlayda çok kuvvetli bir büyünün etkisinde kalır. Azazil in yeni hedefi aralarındaki bağ zayıflamış olan bu ailedir.
 

2. Ölümcül Oyun - Yönetmen: Veronika Franz, Severin Fiala (Vizyonda)

Ölümcül Oyun - Yönetmen: Veronika Franz, Severin Fiala (Vizyonda)

Yazın en sıcak günlerinde, mısır tarlaları arasında bir taşra evinde, 9 yaşındaki ikiz kardeşler annelerinin eve geri dönmesini beklemektedirler. anne eve gelir ama estetik operasyon geçirdiği için yüzü bandajlıdır. Ve artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Çocuklar bu kadının kendi anneleri olup olmadığından şüpheye düşerler… Karşılıklı yeniden güven kazanmak oldukça zamanlarını alacaktır. 
Filmin ortak yönetmenliğini ve senaristliğini Severin Fiala ve Veronika Franz üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Susanne Wuest, Elias Schwarz ve Lukas Schwarz’dna oluşuyor. 

3. Azem 3: Cin Tohumu - Yönetmen: Hürcan Emre Yılmazer (Vizyonda)

Azem 3: Cin Tohumu - Yönetmen: Hürcan Emre Yılmazer (Vizyonda)

1917 yılında Orta Anadolu'da, Kızılırmak kenarında bir köyde gerçekleşen bir olay, iki yakın aile arasında ve sonrasında tüm köyde senelerce süren gizemli durumlara yol açar. Cinler ile köy halkını birbirlerinden kız alıp verecek, birbirlerinin cenazesine katılacak kadar yakınlaştırır. Bir çok ulema, hüddam aracılığı ile cin kabileleri ve köyün önde gelenleri arasında ruhani anlaşmalar yapılır. Bugün halen köyün dağlık alanlarında ve Kızılırmak kenarlarında görülmeye devam eden tuhaf olaylar nelerdir? Bütün bunların sırrı nedir?
Azem 3: Cin Tohumu'nun seneryaso Türkiye'nin birçok yerinden gönderilen 5.000'e yakın fotoğraf, kayıt, belge gibi cin hikayelerinin içinden seçilerek yazıldı. film, bu sefer Kızılırmak´ta yine olayların yaşandığı köyde ve evde geçiyor. Filmin yönetmenliğini Hürcan Emre Yılmazer üstleniyor.

4. Kapının Diğer Tarafı - Yönetmen: Johannes Roberts (Vizyonda)

Kapının Diğer Tarafı - Yönetmen: Johannes Roberts (Vizyonda)

Oğlunu şeytandan koruyamayan anne, kızının da kaderinin aynı olmaması için savaş vermekktedir. Daha sonra oğlunun ölümü için bir türlü teselli bulamayan anne, kaybettiği oğlunu geri getirecek bir ritüel olduğunu keşfeder ve ona son kez veda edebilmek ister. Bunun için eski bir tapınağa gider, bu tapınağın kapısı iki dünya arasındaki geçiş olarak kullanılmaktadır. Ama kadın, kapıyı ritüel bitmeden açmaması gerektiği uyarılarına uymamıştır ve sonucunda ölüm ve yaşam arasındaki dengeyi bozmuştur. 
Başrollerinde Sarah Wayne Callies, Jeremy Sisto, Javier Botet, Sofia Rosinsky'nin yer aldığı filmin yönetmeni Johannes Roberts.

5. Kabr-i Cin: Mühür - Yönetmen: Volkan Adıyaman (Vizyonda)

Kabr-i Cin: Mühür - Yönetmen: Volkan Adıyaman (Vizyonda)

Yüzyıllar once iyi bir cin tarafından Kuran-ı Kerim'den yola çıkılarak yazılan kitabın, her yüz yılda bir koruyucuları gelmektedir. Bu koruyuculara Bekçi adı verilir. 1365 yılında Demirci yine bir cin vakasını çözmek için Mısır’ın Buhariye şehrine gider. Buhariye valisinin kızının içine cin girmiştir ve çıkartılması gerekmektedir. Bunu yapabilecek tek kişi Demirci'dir.Büyük uğraş sonunda Demirci cini çıkarır. Cin büyük bir intikam yemini eder. Uzun zaman sonra 1915 yılında Zöhre adında bir kız istemediği bir adam olan Kudret Ağa ile evlendirilmek zorunda bırakılır ve bu evliliği öğrenen Zöhre'nin sevdiği çocuk Selim dayanamaz ve intihar eder. O dönemdeki kitabın bekçisi ise Nezir Hoca'dır. Kitabı Kudret Ağa'nın kardeşi Hacer ile bilrikte Zöhre çalar ve altından kalkamayacakları bir yükün altına girerler. Kitaptaki bir büyüyü yanlış yaparak Azazel adındaki cini serbest bırakırlar ve başları büyük bir belaya girer. İçinden çıkamayacakları bir beladan, köyü ve köy halkını kurtarmak için çabalayacaklardır fakat bu onlar için kolay olmayacaktır. Yıl 2015 olduğunda,1915 den kalan lanetin izleri deniz ve arkadaşlarını da takip edecektir.

6. Şeytan Papuçta - Yönetmen: A. Cengiz Mert (Vizyonda)

Şeytan Papuçta - Yönetmen: A. Cengiz Mert (Vizyonda)

Arif, işleri ters giden bir adamdır. Evlidir ve çevresi, eşinin akrabalarıyla çevrilidir. İşleri yolunda gitmediğinden, maddi çözümü ancak define avcılığında bulur. Fakat bu durumu öyle bir takıntı haline getirir ki atıldığı macera sonucu kızı ortadan kaybolur, akrabaların ve arkadaşlarının başına türlü işler gelir. Arif'in define takıntısı tüm ailesini derinden etkileyecektir. 
Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Cengiz Mert üstlenirken, başrolde İhsan Dayanç yer alıyor.

7. Magi - Yönetmen: Hasan Karacadağ (Vizyon Tarihi: 29 Nisan 2016)

Magi - Yönetmen: Hasan Karacadağ (Vizyon Tarihi: 29 Nisan 2016)

Amerikalı gazeteci Olivia Watkins, Türkiye'de yaşayan kız kardeşi Marla tarafından acil olarak İstanbul'a çağırılır ve Olivia'nın kardeşinin yanına vardığı o gece Marla esrarengiz bir şekilde hayatını kaybeder. Bu olay gizemlerle örülü bir hikayenin başlaması anlamına gelmektedir.
Yönetmenliğini ve senarsitliğini Hasan Karacadağ'ın üstlendiği korku filminin kadrosunda Kenan Ece'nin yanı sıra yabancı oyuncular Michael Madsen ve Stephen Baldwin yer alıyor.

8. İşkence Odası - Yönetmen: Kevin Goetz, Michael Goetz (Vizyon Tarihi: 6 Mayıs 2016)

İşkence Odası - Yönetmen: Kevin Goetz, Michael Goetz (Vizyon Tarihi: 6 Mayıs 2016)

Filmin hikâyesinde çocukken kaçırılan ve işkence gören genç bir kadının intikam arayışı onu ve kendisi gibi çocuk istismarına maruz kalmış bir arkadaşını sapkınlığın korkunç ve derin bataklığına sürükler. Martyrs, 2008 yılında Pascal Laugier’ın yönettiği aynı adı taşıyan filmin yeniden yapımıdır. Yeni yapımın başrollerinde Bailey Noble, Troian Bellisario, Kate Burton, Blake Robbins gibi isimler yer alırken, yönetmenliğini Kevin Goetz ve Michael Goetz üstlenir.

9. Dehşet Treni - Yönetmen: Paul Hyett (Vizyon Tarihi: 13 Mayıs 2016)

Dehşet Treni - Yönetmen: Paul Hyett (Vizyon Tarihi: 13 Mayıs 2016)

Bir trende seyahat eden bir grup yolcuya bir yaratık saldırır. Neye uğradıklarını şaşıran bu insanlar sabaha canlı çıkmak için bir arada kalıp, ortak hareket etmek zorundadırlar.Yönetmenliğini Paul Hyett Writers'ın üstlendiği korku filminin senaryosu Mark Huckerby ve Nick Ostler ikilisine ait. oyuncu kadrosunda ise  Ed Speleers, Holly Weston, Shauna Macdonald başrollerde.

10. 7. Gün - Yönetmen: Kelvin Tong (Vizyon Tarihi: 20 Mayıs 2016)

7. Gün - Yönetmen: Kelvin Tong (Vizyon Tarihi: 20 Mayıs 2016)

Kelvin Tong’un yönettiği filmin başrollerini Elizabeth Rice ve Matthew Settle paylaşıyor. korku ve gerilim türündeki filmde şeytanın yeryüzüne dönmek için vahşi bir şekilde kurban ettiği Anna’nın ölümünü araştıran kardeşi Jamie ve başından geçen tüyler ürpetici olaylar anlatılıyor.

11. Alamet-i Kıyamet - Yönetmen: Doğa Can Anafarta (Vizyon Tarihi: 20 Mayıs 2016)

Alamet-i Kıyamet - Yönetmen: Doğa Can Anafarta (Vizyon Tarihi: 20 Mayıs 2016)

1999 yılında geçen hikayede, Elif adlı genç bir kadın No:72 apartmanında yaşamaktadır. Yalnız hayat sürdüren Elif, hamiledir. '99 yılında Türkiye'de ve dünyada kıyamet alametleri gibi sıradışı olaylar yaşanırken, 72 numaralı apartmandaki komşuların ise hepsi birbirinden garip kişilerdir... Elif kıyamet alametleri ile komşularının arasına sıkışmıştır. oyuncu kadrosunda Büşra Çubukçuoğlu, Funda Ersin, Murat Onuk, Doğuş Gün Demir, Müge Esmeray, Belgi Saygı, Enis Zeytinler ve Sedat Savtak isimlerinin yer aldığı filmin senaryosu ve yönetmenliği ise doğa Can Anafarta'ya ait. korku ve gerilim türündeki filmin yapımcılığını ise Asteros film üstleniyor.

12. Cinni: Uyanış - Yönetmen: Emre Aydın (Vizyon Tarihi: 27 Mayıs 2016)

Cinni: Uyanış - Yönetmen: Emre Aydın (Vizyon Tarihi: 27 Mayıs 2016)

Bir genç kız bir gece vakti yanı başında bir cesetle uyanır ve hayatı asla eskisi gibi olmaz.
Rock müzik sanatçısı olarak tanınan müzisyen Emre Aydın'ın yönetmenliğini üstlendiği korku türündeki filmin yapımcısı ise Hangar film. Başrollerini Eda Köksal, Gökçen Gökçebağ ve Merve deniz paylaştığı filmin senaryosu da Aydın'a ait.

13. Summer Camp - Yönetmen: Alberto Marini (Vizyon Tarihi: 3 Haziran 2016)

Summer Camp - Yönetmen: Alberto Marini (Vizyon Tarihi: 3 Haziran 2016)

Avrupa’da bir yaz kampında görev yapan dört Amerikalı gözetmen, öfke patlamalarına neden olan salgına yakalanan çocuklarla baş etmek zorunda kalır. Alberto Marini’nin yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Diego Boneta, Jocelin Donahue, Maiara Walsh, Andrés Velencoso, Àlex Monner ve Mark Schardan gibi isimler yer alıyor.

14. Korku Seansı 2 - Yönetmen: James Wan (Vizyon Tarihi: 10 Haziran 2016)

Korku Seansı 2 - Yönetmen: James Wan (Vizyon Tarihi: 10 Haziran 2016)

2013 yılının en başarılı korku filmi Korku Seansı'nın devam halkası olan film, doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren'ın yeni macerasını anlatacak.

15. Sekerat Son - Yönetmen: Şeyda Şen (Vizyon Tarihi: 10 Haziran 2016)

Sekerat Son - Yönetmen: Şeyda Şen (Vizyon Tarihi: 10 Haziran 2016)

Sekerat “Son” bir ölüm hikayesi. Genç bir ressam olan Seda’nın hayatı, ardarda yaşadığı travmatik olaylar ile sarsılır. Ruh hali gitgide bozulur. Bu esnada öteki aleme yönelir, karanlık güçlerin etkisi altına girer. Kendi iradesi dışında bağlantılar kurarken yaşadığı korkuların sebebini anlayamayan kadın sonunda gerçek ile yüzleşir.

16. Ammar 2: Cin İstilası - Yönetmen: Özgür Bakar (Vizyon Tarihi: 17 Haziran 2016)

Ammar 2: Cin İstilası - Yönetmen: Özgür Bakar (Vizyon Tarihi: 17 Haziran 2016)

Ammar: cin Tarikatı'nda 2009 yılında Emniyet tarafından bulunan bir kasetin izlenmesiyle kurgulanmıştı. Ammar 2: Cin İstilası’nda ise bu kaset, gazetecilik bölümü okuyan bir grup genç Feride ve Mustafa'nın şüpheli ölümünü araştırmak üzere bir belgesel hazırlamaya karar verirler. Olaya karışmış gerçek kişilerle görüşüp Fransa, Hollanda, Belçika’ya kadar gidip araştırmalarını tamamladıktan sonra son olarak Sivas’ta gerçek izlere ulaşırlar. Polisin kapattığı dosyanın cinlerle bağlantılı olduğuna kesin olarak inanırlar ve dehşet verici olayları tüm gerçekliği ile kaydetmiş olurlar.

17. Lanetli Çocuk - Yönetmen: William Brent Bell (Vizyon Tarihi: 17 Haziran 2016)

Lanetli Çocuk - Yönetmen: William Brent Bell (Vizyon Tarihi: 17 Haziran 2016)

Greta, yaşlı İngiliz bir çiftin evine dadı olarak işe başlar. Genç kadın dadılık yapacağı çocuğun neredeyse gerçek boyutlarda bir oyuncak bebek olduğunu anladığında ufak çaplı bir şok yaşar. Ancak yaşlı çift 20 sene önce kendi oğullarını kaybetmiş ve onun ölümüyle baş edebilmek için böyle bir yola başvurmuşlardır. Böylelikle Greta, haftasonu çift uzaktayken oyuncak bebekle evde kalmaya ikna olur. Gitmeden önce Greta'nın uyması gereken kuralların yazılı olduğu bir liste bırakırlar. Ancak Greta'nın en büyük kabusu gerçekleşir ve oyuncak bebeğin canlı olduğuna inanmaya başlar.
Yönetmenliğini William Brent Bell'in üstlendiği ve başrollerde Lauren Cohan, Rupert Evans, Ben Robson'ın yer aldığı Lanetli çocuk bir bebek bakıcısının yaşadığı korku dolu hikayeye odaklanıyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.