OFPOF

Spoiler İçerir! Game of Thrones'un 7. Sezonu Hakkında Olması Muhtemel Senaryolar

-
811
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Spoiler İçerir! Game of Thrones'un 7. Sezonu Hakkında Olması Muhtemel Senaryolar
0 izlenme
Ofpofer
-

Game of Thrones'un 7. sezonunda bizi bekleyen sürprizlere çok şaşıracaksınız.

Game of Thrones’un 7 bölümden oluşan 7. sezonu için artık sayılı günler aldı. 16 Temmuz Pazar günü Game of Thrones 7. sezon 1. bölüm ile vizyona girecek. Sadece son 2 sezon kaldığını ve dizinin daha sonra biteceğini varsaydığımızda, oldukça hareketli ve dolu dolu 2 sezon bizleri bekliyor. Game of Thrones 7. sezon "spoiler" içeriği, yayınlanan fragmanlar, kitaplarda yer alan ve henüz gün yüzüne çıkmamış (Dizi bölümlerinde çok üzerinde durulmamış) detayların bir araya getirilmesi ile hazırlanmıştır.

Stark Ailesi bir araya geliyor

Stark Ailesi bir araya geliyor

Bran, Arya, Sansa ve Jon 7. sezon içerisinde Winterfell’de bir araya gelecekler. Jon ve Bran akgezenlerle uğraşacağından bu durumda kuzeyin idari yönetimi Sansa’da olacak. Diğer hanedanlar ve olaylara geçmeden önce Stark bireylerini bekleyen olası ihtimalleri ele alalım.

Jon Snow

Jon Snow

Jon’un artık bir p*ç olmadığını, Stark ve Targaryen soyundan gelen saf kan bir asil olduğunu geçtiğimiz sezondan biliyoruz. Ancak bu durumun ilk belirtileri (Targaryen soyu taşıdığı) dizide gösterilmese de, kitabın serilerini okuyanlar için bilinen bir durumdu (ateşten etkilenmemesi). Jon’un bu gerçeğin farkına varması ve öğrenmesi Bran sayesinde olacak. Jon’u bekleyen maceraları tahmin etmemiz hiç de güç değil aslında. Akgezenlerle büyük bir savaş bekliyor Jon’u. Bu savaş içerisinde çok zor durumlarda kalması oldukça muhtemel bir ihtimal. Ama Jon’un son sezonda da yer alacağını gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz çünkü Jon, kitapta bahsedilen Azor Ahai olma ihtimali çok yüksek. Fakat 7. sezon Jon için oldukça zor geçecek. Akgezenler ile uğraşmanın yanında Winterfell yönetimindeki ve aile içindeki sorunlarda Jon’un omuzlarında, ancak kısa bir süre içerisinde bu idari sorumluluğu Sansa’ya bırakacak. 

Bran Stark

Bran Stark

Kitabı okuyanlar bilir, Bran’in en sevdiği hikayelerden biri duvarın örülmesini anlatan hikayedir. Ne tesadüf ki, o hikayede de duvar ustasının ismi Bran. Geçmiş sezonlarda Bran Stark’ın geçmişe ve geleceğe giderek etki edebileceğini Hodor’un hikayesinde görmüştük. Geçmişte duvarı ördüren ustanında yine Bran Stark olması kimseyi şaşırtmamalı. Bran Stark ile ilgili bir başka güçlü spoiler ise, Bran’in akgezenlerle olan savaş sırasında Daenerys Targaryen ejderhalarının beynine girecek olması. Yani ejderhalar kuzeye gelecek. Bran Stark, Jon ile birlikte akgezenelere karşı insanoğlunun verdiği mücadele de baş kahramanlar.

Sansa Stark

Sansa Stark

Sansa’nın başı Petyr Baelish ile ciddi dertte. Evlenme teklifini red etmesi sonrası Serçe Parmak’ın yeni planlarına maruz kalacak. Özellikle yönetim konusunda kuzeyin tüm sorumluluğu Sansa’nın omuzlarında iken Serçe Parmak’ın yönlendirmeleri ve kafa karıştırıcı sözleri ile yanlış düşüncelere kapılması oldukça olası. Ancak, Bran Stark eve döndükten sonra babasının ölümü ilgili olarak Serçe Parmak’ın yaptıklarını gün yüzüne çıkartabilir.

Arya Stark

Arya Stark

Arya Stark nihayet kuzeyde. 7. sezon içerisinde Arya’yı nihayet kendi evine doğru yol alırken göreceğiz. Arya’nın kazandığı yetenekleri bu sezonun sonlarına doğru veya son sezonda daha aktif olarak görebiliriz. Ancak bu sezon içerisinde Arya’nın ve Stark’ların bir araya gelmesini izleyeceğiz. Ayrıca ilk sezonda ormanda bıraktığı kurt yoldaşı Nymeria ile yeniden kavuşacaklar.

Petyr Baelish

Petyr Baelish

Serçe Parmak tabii ki de taht sevdasından asla vazgeçmeyecek. Sansa ile evlenme planları suya düşse de, bundan vazgeçmeyerek yeni oyunlar çevirmeye başlayacaktır. Fakat son sezona girmeden önce Winterfell civarını terk edecek. Sezon sonunda ölmesinden çok uzaklaşacağı yönünde tahminler mevcut. Final sezonunda ise Serçe Parmak’ın ölümünün Varys tarafından olacağı tahmin ediliyor.

Lannister Hanedanı çöküşte

Lannister Hanedanı çöküşte

Öncelikle Yüksek Bahçe ve Dorne civarına saldıracak olan Lannisterlar bu savaşları kazanacaklar. Ancak kaçınılmaz çöküşten kaçma şansları yok. Daenerys Targaryen ordusu ve ejderhaları ile çok fazla ağır basıyor. Ancak ejderhalar kuzeye gideceğinden Daenerys müttefikleri bir anlık Lannister saldırısına uğrayacaklar. Daenerys ordusu ise sonrasında başkente gelerek Lannisterlar’ın son çırpınışlarını yok edecekler.

Daenerys Targaryen

Daenerys Targaryen

Öncelikle Stannis Baratheon topraklarına çıkan Daenerys, burada Davos ile bir görüşme gerçekleştirecek (fragmanda gösteriliyor). Sonrasında ise kuzeye yardım için ejderhalarını gözden çıkaracak. Bizzat kendisi kuzeye yönelmeyecek ama ejderhalar kuzeydeki savaşta olacaklar. Daenerys ise ordusu ile beraber başkent kapılarına dayanacak.

Akgezenler

Akgezenler

Akgezenler suru aşmayı başaracaklar. Üstelik ejderhalardan birini de kendi ordularına katarak. Savaşı kazanabilmelerinin tek bir olanağı var o da a Jon Snow’u öldürmeleri. Çünkü Jon Azor Ahai. 7. sezonda birçok savaş sahnesi izleyecek olsak da, sezon finalinin akgezenler ile yapılacağı ihtimaller arasında. 
 

Euron Greyjoy

Euron Greyjoy

Bu karakter diziyi izleyenler için çok ön plana çıkmış gibi görünmese de, ciddi anlamda kötü ve önemli bir karakter. Şöyle açıklayayım; Daenerys Targaryen ve ordusu için bir tehlike varsa, o da Euron Greyjoy.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.