OFPOF

Spiritüel Merakı Olanların İzlemesi Gereken 26 Dizi

-
26.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Spiritüel Merakı Olanların İzlemesi Gereken 26 Dizi
32.757 izlenme
Ofpofer
-

Ruhumuzun derinliklerine dokunabilecek, bize çok şey öğretebilecek bir çok dizi var. En güzellerini sizler için derledik.

1. Fringe

Fringe

Fringe, J. J. Abrams, Alex Kurtzman ve Roberto Orci tarafından kurgulanan Amerikan bilim kurgu dizisi. Dizide Kamu Güvenlik Teşkilatı (Department of Homeland Security) denetimi altındaki FBI'ın bir kolu olan ve Boston, Massachusetts merkezli Fringe Bölümü anlatılmaktadır. Fringe takımı korkunç ve tüm dünyayı etkileyebilecek açıklanamayan olayları açıklamak için alışılmamış bilimsel yöntemlerden ve FBI soruşturma yöntemlerinden yararlanmaktadır. Fringe özel ajan Olivia Dunham, çılgın bilim adamı Walter Bishop ve üstün zekalı oğlu Peter Bishop'ın metafizik ve ileri bilim ile ilgili konuları araştırmasını anlatmaktadır.Dizi 18.01.2013 5. sezon 13. bölümle final yaptı.

2. The X-Files ( Gizli Dosyalar)

The X-Files ( Gizli Dosyalar)

Gizli Dosyalar (The X-Files), Chris Carter tarafından yapılan, 1993-2002 arasında yayınlanan bir Amerikan bilim kurgu, televizyon dizisi. Dizi, Fox Mulder (David Duchovny) ve Dana Scully (Gillian Anderson) isimli iki FBI ajanının maceralarını konu almaktadır. Dizide, ajan Fox Mulder ve Dana Scully FBI'ın X-Files (Gizli Dosyalar) departmanına atanmış iki ajandır, bu departman çözülemeyen, tuhaf ve paranormal olaylarla ilişkisi bulunan dosyalardan sorumludur. Ajan Fox Mulder, paranormal olaylara ve uzaylı komplosuna "İnanan" bir bakış açısı ile yaklaşırken, Ajan Dana Scully ise bilimi rehber alan kuşkucu bir tavırla yaklaşmaktadır. Dizideki bölümler iki çeşittir: İlki, mitoloji bölümü adıyla nitelendirilen uzaylı komplosunu ele alan ve devamlı bir hikaye örgüsüne sahip olan bölümler, ikincisi her biri kendi içinde bağımsız bir hikaye örgüsü olan, paranormal dosyaları konu edinen stand-alone ya da"Monster of the week" adıyla anılan bölümler. 22 Nisan 2007 tarihinde dizinin final bölümü (The Truth) gösterilmiş ve dizi Türkiye'de de sonlanmıştır. Fakat 2016'da devam etme kararı almıştır.

3. Heroes

Heroes

Heroes, 25 Eylül 2006 tarihinde Amerikan NBC kanalında yayınlanmaya başlamış olan televizyon dizisidir. Dizi "Sıradan insanlar" gibi olduğunu düşünürken, bir gün inanılmaz yeteneklerle uyanan insanların hikayesini anlatıyor. Japon bir bilgisayar yazılımcısı, zamanı ve mekanı yönlendirebildiğini keşfeder. New York'lu bir ressam, geleceği resmedebilmektedir. Liseli bir ponpon kız, hiçbir şekilde yara almadığını, bir anne, güçlü bir ikinci kişiliğe sahip olduğunu, bir polis memuru, başka insanların düşüncelerini okuyabildiğini keşfeder, başkan adayı bir kişi uçma yeteneğini keşfeder ve daha bir sürü süper güçlü olan insanlar. Tüm bu insanların "İnsanlığı kurtarmak" adına yapmaları gereken görevleri vardır. Bu zor bir görevdir. Yayından kaldırılan dizi 13 bölümlük Heroes: Reborn isimli mini seri ile 2015'te geri dönüş yapmıştır.

4. Continuum

Continuum

Continuum, bilim-kurgu ve polisiye öğelerinin birleşimine sıkça rastlanmasa da Continuum bu iki türü oldukça başarılı bir şekilde harmanlıyor. 2077 yılında gerçekleştirilen bir idamdan 2012 yılına kaçan suçluların peşinden gelen Dedektif Kiera, durumu ne kadar garipsese de görevine devam etmektedir. Kılık değiştirerek polis departmanına sızmayı başararak suçluların peşinden gitmeye devam eden Kiera’nın en büyük yardımcısı ise tam bir teknoloji çılgını olan Alec’tir. İkili yerel suçlar ile mücadele edip bir yandan da Kiera’nın kovaladığı haydutları yakalamaya uğraşırken, ailesini korumaya çalışmayı da ihmal edemiyor. Kanada dizileri arasında hatırı sayılır bir öneme sahip olan Continuum, senaryosunun orijinalliği ve bu senaryoyu hayata geçiren oyuncuların profesyonelliği ile başarı basamaklarını büyük bir hızla tırmanıyor. Başrollerini güzel aktris Rachel Nichols ve yakışıklı Victor Webster’ın paylaştığı Continuum, dünyanın farklı bölgelerinde en az Kanada kadar ilgi görerek yapımın ekranlarda kalma süresini de arttıran öğeler kazanıyor.

5. Revolution

Revolution

Revolution, bir Amerikan kıyamet sonrası bilim-kurgu televizyon dizisidir. Eric Kripke'nin yarattığı dizinin prodüktörlüğünü J. J. Abrams'ın Bad Robot Productions firması NBC televizyonu için yayınlamıştır. İlk bölümü Jon Favreau tarafından yönetilen Dizi, 17 Eylül 2012'de yayınlanmaya başlamıştır. NBC 3. sezonun çekilmeyeceğini açıklamıştır. Dizinin 3. sezonunun iptal edilmesiyle birlikte dizinin yazarları dizinin 3. sezonunu 3 bölümlük çizgi roman serisiyle sona erdirmiştir.

6. 666 Park Avenue

666 Park Avenue

Ne dilediğine dikkat etmen gerektiği konusunu ince ince işleyen çok güzel bir Dizi. 999 Park Avenue isimli ki aslında 666. Bir apartman ve bu apartmanda meydana gelen mistik olayları konu oluyor. Dilekler ve dileklerin getirdiği kötü olaylar, apartmanın mistik atmosferi ve olay kurgusu çok hoş. Her bölümde ayrı bir gizem...

7. Paranormal Witness

Paranormal Witness

İnsanoğlunun konuşmaya bile çekindiği Paranormal Olaylar. Yaşayanlar anlatıyor. Neler gördüler, neler yaşadılar, sebebi neydi, o an ne düşündüler, nasıl başa çıktılar, şimdi ne haldeler? Gerçek ifadelere dayalı canlandırma. Şu an beğendiğimiz bir çok paranormal korku filminin esin kaynağı, her bölümde daha çok ürperten, her bölümde daha çok gizemli hikaye.

8. FlashForward

FlashForward

Gizemli bir olay dünya üzerindeki herkesin 137 saniye boyunca bilincini kaybetmesine sebep olmuş, bu süreçte herkes 6 ay sonrasını görmüştür. Bir küresel "Öngörü" Los Angeles FBI ajanlarından oluşan Stanford Wedeck (Vance) tarafından yönetilen bir ekip bu süreçte ne olduğunu ve bir daha olup olmayacağını incelemeye başlamıştır. Benford araştırma üzerine önemli bir katkıda bulunur. Öngörüsünde 6 aylık araştırmanın sonucunu görmüştür ve araştırma için gördüğü kanıtları bir araya getirmeye başlar. Ekip kararma sırasında bilincini yitirmeyen "0 numaralı zanlı (Suspect Zero)" yu, tehlikeli olduğu düşünülen "D. Gibbons" ve 1991'de bazı bilinç kayıplarının olduğu Somali'yi araştırmaya başlar. Bu sırada öngörülerle birlikte kişisel açıklamalar karakterlerin hayatlarını şekillendirmektedir. Mark Benford öngörüsünde yeniden alkole başladığını, eşi Olivia da bir başka adamla birlikte olduğunu görür. Diğer karakterler de benzer şekilde beklenmeyen ve şaşırtıcı bilgilerle pençeleşmektedir.

9. Under The Dome

Under The Dome

Under the Dome, CBS tarafından yayınlanan bir Amerikan bilim-kurgu ve korku televizyon dizisidir. Stephen King'in 2009 yılında yayınlanan Under the Dome kitabının Dizi uyarlamasıdır. Konusu, Maine'deki Chester's Mill Kasabası'nın, gizemli bir güç tarafından dünyanın geri kalanıyla tüm bağlantısının kesilmesi sonucu kasabalıların yaşadıklarını ve birbirleriyle karşı karşıya gelmeleri anlatılmaktadır. Korku, dram ve gizem ağırlıklı bir TV dizisidir. Olaylar güzel ve kusursuz bir bahar sabahında Maine’deki Chester’s Mills isimli küçük bir kasabada meydana gelmektedir.

10. Touch

Touch

Dizi; bilim, ruhaniyet ve duyguları harmanlayarak dünyanın her yerinden birbirinden bağımsız gibi görünen ancak bir şekilde birbirlerinin hayatlarını etkileyen insanların sesi olmak üzere kurulu. Hikaye, 11 yaşında iletişim kurması çok güç olan, dilsiz oğlu Jake’i (David Mazouz) korumaya çalışan dul bir baba olan Martin Bohm’un (Kiefer Sutherland) etrafında dönmektedir.

11. Believe

Believe

Doğduğundan itibaren havaya yükselme, telekinezi, doğayı kontrol etme ve geleceği görme gibi farklı yeteneklere sahip olan Bo (Johnny Sequoyah) bu yeteneklerinin ne tam olarak farkındadır ne de kontrolüne sahiptir. Fakat artık 10 yaşına gelmiştir ve güçleri daha etkili bir hal almıştır... Bu arada onun yeteneklerini kullanarak dünyayı kontrol etmek isteyen art niyetli güçlerinde tehdidi altındadır...

12. Person of İnterest

Person of İnterest

İlk başlarda polisiye bir Dizi gibi olarak gözükebilir fakat ilerleyen bölümlerde aslında insanlığının evrensel problemlerini konu aldıklarını görüyoruz. 
Konusu; kendi yöntemleriyle suçları işlenmeden önce önlemeye çalışan iki kişilik bir ekibin hikayesini anlatıyor... Reese, öldüğü sanılan eski bir CIA ajanı ve hayattan hiçbir beklentisi kalmamış bir evsiz... Finch ise yazılım uzmanı bir milyarder ve Reese'e yaşamak için yeni bir amaç sunuyor. Finch devletin gözetleme sistemlerini kullanarak suça teşebbüs edebilecek insanları buluyor, Reese'de bunu önlemesi için onun sokaklardaki adamı oluyor.

13. Cosmos: Bir Uzay Serüveni

Cosmos: Bir Uzay Serüveni

Cosmos: Bir uzay Serüveni; evrenin görkemini ortaya çıkartmak ve Kozmik Takvim ve Hayal Gücü Gemisi'de dahil olmak üzere orijinal serilerin bilinen yönlerini tekrar keşfetmek için bilimsel hikaye anlatımının yeni yollarını buluyor... Şüpheci yaklaşımlarla merakı bir araya getirerek ve bilimi görsel, duygusal, spiritüel elementlerle dokuyarak daha önce yaşamadığımız deneyimler yaşıyoruz diziyi izlerken.

14. Resurrection

Resurrection

Resurrection, daha önce ölmüş insanların tekrar hayata dönmesini konu alan bir Amerikan fantastik drama dizisidir. Dizi Jason Mott tarafından yazılan The Returned adlı romana dayanmaktadır. (Fransız TV dizisi The Returned'den esinlenilmiştir. Dizi, daha önce ölmüş sevdiklerinin bir anda hayata dönmesiyle, Arcadia, Missouri'de yaşayan kasaba sakinlerinin hayatlarının altüst olmasını anlatıyor. Hikayenin fitilini otuz yıl önce, 8 yaşında bir çocukken boğulan Jacob Garland ateşliyor. Her nasılsa gözlerini Çin'de açıyor ve göçmen bürosu tarafından Amerika'ya getiriliyor. Çocuğun sürpriz dönüşü, kasaba şerifinin bu gizem hakkında daha fazla bilgi edinmesine yol açar.

15. The Messengers

The Messengers

Ne olduğu bilinmeyen bir cisim dünyaya düşünce, birbirleriyle alakası yokmuş gibi görünen bir grup insan bir tür enerji patlaması sonucu ölür. Ancak uyandıktan bir süre sonra, aslında eli kulağında olan bir kıyameti önlediklerini fark ederler.
 

16. Sense8

Sense8

Sense8; dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan 8 ayrı kişinin gizemli bir bağlantısının olduğu bir konuyu ele alıyor. Birleşik Krallık (UK), Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago. Her bölümde bu 8 yere ve kişiye de ziyaretimiz oluyor. Bu 8 kişiden kimisi tüm grubu bir araya getirmeye çalışırken, kimisi de diğerlerini öldürmeye çalışıyor. Hikâye; Meksikalı bir pembe Dizi yıldızı, İzlandalı bir parti kızı, Alman bir hırsız, Koreli bir iş kadını, Afrikalı bir otobüs şoförü, transseksüel bir Amerikalı blogger, diğerlerine de görünebilen Afro-Amerikan bir adam ve onun tam zıt karakterine sahip “Mr. Whispers” olarak bilinen bir adam ekseninde gelişiyor ve şekilleniyor.

17. Proof

Proof

Dr. Carolyn Tyler, şüpheci, başarılı ve sert bilimci bir profesördür, genç yaşlarda olan oğlunun hayatını kaybetmesi ile büyük bir şok yaşayan profesör gizli bir proje olan reenkarnasyon araştırmalarına dahil olması için ikna edilir. Oğlunun öldüğünü kabullenmek istemeyen Carolyn ölümün bir son olmadığını düşünmeye başlayarak ölümden sonra neler yaşandığını öğrenmek için çalışmalar yapmaya başlar.

18. Childhood's End

Childhood's End

20. yüzyılın sonlarında ABD ile Sovyetler Birliği askeri nedenlerle uzaya ilk aracı göndermek için yarış halindedir. Ancak tam bu sırada uzaylılar dünya’mızı ziyarete gelir. Bir gün birdenbire dünyanın çeşitli şehirlerinin üstünde uzay gemileri belirir. İnsanların uzaya gitme yarışı da ister istemez yarıda kalır. 1 hafta sonra, henüz kendilerini göremediğimiz uzaylılar insanlığın sona ermesini engellemek için Dünya’daki uluslararası ilişkileri gözlemleyeceklerini ilan eder.

19. 11.22.63

11.22.63

Stephen King'in, aynı adlı romanından uyarlanan dizide, bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye yolculuk yapan James Franco, John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışan bir öğretmeni canlandırıyor. Ama geçmiş, değiştirilmek istenmediği için Franco'nun önüne sürekli çeşitli engeller çıkartıyor. Bu arada 55 sene öncesine yolculuk ettiği için zamana uymalı, kılık kıyafetine, konuşmasına, "Gelecekten bahsetmemeye" özen göstermeli. Ancak işler çok geçmeden sarpa saracak; zira kahramanımız, Lee Harvey Oswald engeline takılacak ve hayatının aşkı ile karşılaşacak.

20. Da Vinci’s Demons

Da Vinci’s Demons

Leonardo Da Vinci'nin sır gibi saklanan gençliğinin konu alındığı dizide insanüstü zekaya sahip genç bir adam ile karşılaşıyoruz. 25 yaşında geleceği şekillendirmeye ve özgür kılmaya çalışan Leonardo; tarihi yalnızca gerçekleri örtbas etmek için kullananlara karşı, silah olarak sadece zekasını kullandığı bir savaş başlatıyor. Tek başına mücadele verdiği bu savaşta aklını yitirmenin sınırlarına yaklaşırken gerçek ve yalan, geçmiş ve gelecek gibi olgular arasındaki çelişkileri çözmeye uğraşıyor... Son dönemin en çok ses getiren dizilerinden birisine hazır olun. Leonardo Da Vinci’nin hayatından esinlenerek hazırlanmış fantastik, mistik, hareketli bir Dizi

21. The 100

The 100

97 yıl önce nükleer Armageddon, dünya’nın büyük bir kısmını yok etmiş, birçok medeniyeti çökertmiştir. Hayatta kalan 12 farklı ulustan, toplam 400 kişi ise dünyayı terk etmiştir. Yıllar içinde uzayda kaldıkları bu yerde 3 nesil yetişmiştir ve insan sayısı 4000′e ulaşmıştır. Bu gruplarda ölüm cezası ve nüfus kontrolü gibi sert uygulamalarla kurulan bir düzen vardır. Şimdi kaynakları tükenme noktasına gelmiştir ve bu 12 grup, bir araya gelip tekrar hayatta kalmanın yollarını aramaya başlarlar. Dünya'nın yaşanabilirliğini test etmek için de 100 adet mahkum genç insanı Dünya’ya gönderirler.

22. Being Erica

Being Erica

Muhteşem bir spiritüel Dizi izlemeye hazır olun. Erica, o gün önce işinden kovulur, sonra sevgilisi terk eder ve sonra da hastanelik olur. Hastanede gizemli bir terapist yanına gelir ve der ki: “Hayatının değişmesini istiyorsan beni ara.” Erica tesadüfen onun ofisine girer ve hayatı değişmeye başlar. Evren, Terapist şeklinde Erica ile konuşuyor ve Erica yaptığı hataları düzeltmek için kendi geçmişine gidiyor. Hem fantastik, hem spiritüel, hem sıcacık, hem nice mesajları olan bir dizi.

23. Black Mirror

Black Mirror

Modern toplumun ve bu toplum içindeki bireyin sorunlarını, yeni teknolojilerin getirdiklerini ve mevcut dünya düzenindeki siyaset, medya, sanat ilişkilerini yer yer hiciv ile yer yer de bilim-kurgu ögelerine başvurarak yorumlamaktadır.

24. The Booth at the End

The Booth at the End

Bir kafede oturan gizemli bir adam. İstediğiniz herşeyi ama her şeyi gerçekleştirebiliyor. Tek şartı siz de onun için bir şey yapacaksınız… Evrenden nasıl dilek dilenir, alma verme dengesi nedir, dilekler nasıl gerçekleşir ve daha birçok mesajın gizli olduğu, eşi benzeri olmayan muhteşem bir yapıt.

25. The Lost Room

The Lost Room

Eline her kapıyı açan bir anahtar geçen bir dedektifin hikayesi ile başlıyor Lost Room. Bu anahtar ile boyutlararası bir odaya giren dedektif, düşündüğü yere gidebiliyor. Fakat anahtar dizideki tek büyülü nesne değil. Dünyanın çevresine dağılmış ve her birinin farklı işlevi olan yüzlerce olağanüstü obje ve bu objelerin peşinde sayısız kişi var.

26. Awake

Awake

Paralel evrenlerde geçen polisiye bir Dizi. Dedektifimiz iki ayrı evrende gözünü açıyor. Bir kaza geçirmiş ve bu kazada evrenin birinde eşi, diğerinde oğlu ölüyor. Yani gözünü bir evrende açıyor oğlu sağ eşi ölü, diğerinde eşi sağ oğlu ölü. Her iki evrende yaşamaya çalışırken bir yandan da vakaları çözüyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.