OFPOF

Son zamanların en etkileyici filmi: Birdman

-
103
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Son zamanların en etkileyici filmi: Birdman
825 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

87. Oscar ödüllerinde ‘en iyi film’ ve ‘en iyi yönetmen’ dallarında Oscar alan Birdman, favori filmler arasında yerini aldı.

Alejandro G. Iñárritu’nun en iyi filimlerinden biri olarak görülen Birdman filminde başrolde Riggan karakteri ile Micheal Keaton yer alıyor. İkinci önemli karakter olan Mike Shiner karakterini ise ünlü oyuncu Edward Norton canlandırıyor.

film, biz izleyicilere, sahnede ve ekranda gördüğümüz dünyanın aslında ne kadar acımasız ve kompleksli delilerle dolu bir dünya olduğunu bütün çıplaklığıyla sergilemekten çekinmiyor. Parlak ışıklar altında alkışlarla yaşayan insanların, sönük kulislerde yaşadığı drama şahit oluyoruz film boyunca.

Birdman, eski bir Hollywood süper kahraman filmi yıldızının, Broadway’in sanatı takdir eden tiyatro salonlarında aşağılanışını ve oyuncunun iyi bir oyun çıkararak gerçek bir oyuncu olduğunu ispat etmeye çalışmasını konu ediniyor: Birdman filminde Birdman rolünü oynayan Riggan, yıldızı sönmüş eski bir oyuncudur. Üstelik oynadığı Birdman karakteri bir lanet gibi üzerine çökmüştür ve hayaleti olarak yanı başında yerini almıştır.

Son zamanların en etkileyici filmi: Birdman-1

Riggan eleştirmenlerin gerçek bir oyuncu olduğunu düşünmesini çok önemsemektedir. Bu tiyatro eseri, onun itibarsız görüntüsünden kurtulabilmesini sağlayacak son şeydir. Bu psikolojik gerilimli hallerin üzerine bir de kızı Sam ve sevgilisi Laura ile yaşadıkları sorunlar eklenir. En büyük sorunlardan biri ise Mike Shiner’dır.

Çekimleri ve mekân dekorları dahi kasvetli ve şizofrenik bir hava estiren filmin bütün karakterleri oldukça sorunlu ve bir miktar da deli… Psikolojik derinliğe sahip filmler ilginizi çekiyorsa Birdman'e bayılacaksınız.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık